WooCommerce Anti Fraud 5.8.1 - en to sv translation catalogue (351 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Anti Fraud
sv: WooCommerce mot bedrägerier

note: Description of the plugin
en: Score each of your transactions, checking for possible fraud, using a set of advanced scoring rules.
sv: Bedöm var och en av dina transaktioner med hjälp av en uppsättning avancerade bedömningsregler för att upptäcka eventuella bedrägerier.

note: Author of the plugin
en: OPMC Australia Pty Ltd
sv: OPMC Australien Pty Ltd

en: Anti Fraud - Admin Notice
sv: Bedrägeribekämpning - Administrativt meddelande

en: Admin notification about an order.
sv: Administratörsmeddelande om en order.

en: Fraud notification for order #{order_id}
sv: Anmälan om bedrägeri för order #{order_id}

en: Antifraud paypal verification
sv: Antifusk paypal verifiering

en: Check pending order fraud risk score
sv: Kontrollera riskpoäng för bedrägeri för väntande order

en: Fraud check done.
sv: Bedrägerikontroll utförd.

en: MaxMind Risk Score
sv: MaxMind Risk Poäng

en: Hide details
sv: Gömma detaljer

en: Show fraud risk details
sv: Visa bedrägeririskinformation

en: Fraud Risk
sv: Bedrägeririsk

en: This order is currently in queue for a fraud check.
sv: Denna beställning är för närvarande i kö för en bedrägeri.

en: Cancel fraud check queue
sv: Avbryt bedrägerikontrollkö

en: Calculate Fraud Risk
sv: Beräkna bedrägeririsk

en: Anti Fraud - PayPal verification
sv: Anti -bedrägeri - PayPal -verifiering

en: Notice about PayPal verification.
sv: Observera om PayPal -verifiering.

en: PayPal Verification notification of order #{order_id}
sv: PayPal Verification Anmälan om beställning #{order_id}

en: No fraud checking has been done on this order yet.
sv: Ingen bedrägerikontroll har gjorts på den här beställningen ännu.

en: Low Risk
sv: Låg risk

en: Medium Risk
sv: Medelhög risk

en: High Risk
sv: Hög risk

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted email.
sv: Beställningsbedrägerier hoppade över på grund av e -postmeddelanden med vitlist.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted customer IPs.
sv: Beställningsbedrägerier som hoppade över på grund av vitlistade kund IPS.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted user role.
sv: Beställningsbedrägerier hoppade över på grund av vitlistad användarroll.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted payment method.
sv: Beställningsbedrägerier hoppade över på grund av metod för vitlistad betalning.

en: Order fraud checks skipped due to user verified from Trust Swiftly.
sv: Beställningsbedrägerier som hoppade över på grund av att användaren verifieras från Trust snabbt.

en: User Email is Whitelisted.
sv: Användarens e -post är vitlistad.

en: Payment method
sv: Betalningsmetod

en: Max order limit reched from same IP.
sv: Max ordergräns återkom från samma IP.

en: Max Order Limit between time reached.
sv: Max ordergräns mellan nådd tid.

en: Anti Fraud
sv: Antibedrägeri

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Rules
sv: Regler

en: Blacklist Settings
sv: Svartlista inställningar

en: Email Alerts
sv: E -postvarningar

en: Paypal Settings
sv: PayPal -inställningar

en: MinFraud Settings
sv: Minfraud -inställningar

en: MinFraud Insights Settings
sv: Minfraud insikter inställningar

en: MinFraud Factors Settings
sv: Minfraud -faktorer Inställningar

en: Trust Swiftly Settings
sv: Lita på snabbt inställningar

en: reCAPTCHA
sv: recaptcha

en: Need Support?
sv: Behöver du stöd?

en: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> is a paid, external service that uses AI to verify the identity and payment of a customer. By using <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> you can decrease fraud by automatically verifying their information and later use the data to win any dispute cases. To sign up for Trust Swiftly, click this link: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>
sv: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> förtroende snabbt </a> är en betald, extern tjänst som använder AI för att verifiera identiteten och betalningen av A kund. Genom att använda <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> Trust snabbt </a> Du kan minska bedrägeri genom att automatiskt verifiera deras information och senare använda uppgifterna för Vinn eventuella tvistfall. För att registrera dig för Trust snabbt klickar du på den här länken: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> trustswiftly.com </a> <hr/>

en: Trust Swiftly Enable/Disable
sv: Lita på snabbt aktivera/inaktivera

en: Enable Trust Swiftly
sv: Aktivera förtroende snabbt

en: API Key
sv: API -nyckel

en: Base URL
sv: Basadress

en: Enter in your Trust Swiftly site URL i.e https://example.trustswiftly.com
sv: Ange ditt förtroende för att snabbt webbplatsen URL, dvs https://example.trostswiftly.com

en: Verification Method
sv: Verifieringsmetod

en: Verification Template
sv: Verifieringsmall

en: Select a verification method defined such as ID and Selfie. A Verification Template should be set on Trust Swiftly.
sv: Välj en verifieringsmetod som definieras som ID och selfie. En verifieringsmall bör ställas in snabbt på förtroende.

en: When To Verify
sv: När man ska verifiera

en: Select when customers should verify their identity.
sv: Välj när kunder ska verifiera sin identitet.

en: Select Threshold Weight
sv: Välj tröskelvikt

en: If the risk score exceed threshold value which is set here, then the customer needs to be verified with Trust Swiftly.
sv: Om riskpoängen överskrider tröskelvärdet som ställs in här, måste kunden verifieras snabbt med förtroende.

en: MaxMind minFraud Settings
sv: Maxmind Minfraud -inställningar

en: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> is a paid, external service that uses machine learning to detect potential fraud transactions. By using <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a> you can potentially detect more fraudulent transactions.<br/>To sign up to MaxMind minFraud, click this link: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>
sv: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> maxmind minfraud </a> är en betald, extern tjänst som använder maskininlärning för att upptäcka potentiella bedrägeritransaktioner. Genom att använda <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> minfraud </a> Du kan potentiellt upptäcka mer bedrägliga transaktioner. <br/> För att registrera dig till maxmind minfraud, klicka på Denna länk: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a> <hr />

en: Enable/Disable
sv: Aktivera inaktivera

en: Enable MaxMind minFraud Integration
sv: Aktivera MaxMind Minfraud -integration

en: Device Tracking
sv: Enhetsspårning

en: Detect if a person uses the same device but changes proxies while they are placing multiple orders from your website
sv: Upptäck om en person använder samma enhet men ändrar proxyer medan de gör flera beställningar från din webbplats

en: MaxMind Account ID
sv: Maxmind konto -ID

en: Enter your MaxMind account ID here.  If you don&apos;t have an account, please sign up at <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a>.
sv: Ange ditt MaxMind -konto -ID här. Om du inte har ett konto, vänligen registrera dig på <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a>.

en: MaxMind License Key
sv: Maxmind licensnyckel

en: Enter the license key provided by MaxMind here.
sv: Ange licensnyckeln som tillhandahålls av MaxMind här.

en: Does IP Address Match Location?
sv: Matchar IP -adressplats?

en: Enable it to identify that customer's physical location matches the location provided by IP address.
sv: Gör det möjligt för den att identifiera kundens fysiska plats matchar den plats som tillhandahålls av IP -adressen.

en: Rule Weight
sv: Regelvikt

en: Threshold Settings
sv: Tröskelinställningar

en: Threshold minFraud Risk Score
sv: Tröskel minfraud riskpoäng

en: If the risk score returned by the minFraud system exceeds this number, the transaction will be considered potentially fraudulent and will contribute to the overall fraud score calculation.  If the risk score from minFraud is lower than this threshold, it will not contribute to the overall fraud score.
sv: Om riskpoängen som återlämnats av Minfraud -systemet överskrider detta nummer kommer transaktionen att betraktas som potentiellt bedräglig och kommer att bidra till den totala beräkningen av bedrägeripoäng. Om riskpoängen från Minfraud är lägre än denna tröskel kommer den inte att bidra till den totala bedrägeripoängen.

en: minFraud Rule Weight
sv: minfraud regelvikt

en: If the minFraud risk score exceeds the threshold set above, this weight will be applied to the overall risk score.  By adjusting this, you can balance the minFraud value against the other rules-based calculations in the plugin.
sv: Om Minfraud -riskpoängen överskrider tröskelvärden ovan kommer denna vikt att tillämpas på den totala riskpoängen. Genom att justera detta kan du balansera Minfraud-värdet mot de andra reglerbaserade beräkningarna i plugin.

en: Enable MaxMind minFraud Insights Integration
sv: Aktivera MaxMind Minfraud Insights Integration

en: Threshold minFraud Insights Risk Score
sv: Tröskel Minfraud Insights Riskpoäng

en: minFraud Insights Rule Weight
sv: minfraud insikter regelvikt

en: Enable MaxMind minFraud Factors Integration
sv: Aktivera MaxMind Minfraud -faktorer integration

en: Threshold minFraud Factors Risk Score
sv: Tröskel minfraud faktorer riskpoäng

en: minFraud Factors Rule Weight
sv: Minfraud -faktorer regelvikt

en: Support for the Anti-Fraud Plugin
sv: Stöd för plugin mot bedrägeri

en: Facing an Issue with the plugin?
sv: Mot ett problem med plugin?

en: Contact Our Support
sv: Kontakta vårt stöd

en: If you have any issues or feedback about Anti-Fraud plugin, we would love to here from you!
sv: Om du har problem eller feedback om plugin mot bedrägeri, skulle vi gärna här från dig!

en: Love our Plugin?
sv: Älskar vi vårt plugin?

en: Leave Us a Review!
sv: Lämna oss en recension!

en: Your positive reviews are always encouraging!
sv: Dina positiva recensioner är alltid uppmuntrande!

en: Google reCAPTCHA Settings
sv: Google Recaptcha -inställningar

en: Click <a href="https://www.google.com/recaptcha/admin" target="_blank">here</a> to register.
    								Activating reCAPTCHA will enable the service on your Checkout page, which is an effective means of reducing spam orders, particularly from velocity attacks ie. where spammers try multiple credit cards to test their validity.   If you continue to experience a high volume of spam orders after enabling this setting, please contact our Support team (<a href="mailto:support@opmc.biz" target="_top">support@opmc.biz</a>) .<hr/>
sv: "Klicka på <a href=""https://www.google.com/recaptcha/admin"" target=""_blank""> här </a> för att registrera dig.
    								Aktivering av recaptcha möjliggör tjänsten på din kassasida, vilket är ett effektivt sätt att minska skräppostens order, särskilt från hastighetsattacker, dvs. Där spammare försöker flera kreditkort för att testa sin giltighet. Om du fortsätter att uppleva en hög volym av skräpporder efter att ha aktiverat den här inställningen, vänligen kontakta vårt supportteam (<a href=""mailto:support@opmc.biz"" target=""_top""> support@opmc.biz </a> ). <HR/>"

en: Enable reCAPTCHA
sv: Aktivera recaptcha

en: Enable reCAPTCHA on checkout page<br/>
sv: Aktivera recaptcha på kassasidan <br/>

en: Enable v2 reCAPTCHA
sv: Aktivera v2 recaptcha

en: Enable v2 reCAPTCHA<br/>
sv: Aktivera v2 recaptcha <br/>

en: Enable v3 reCAPTCHA
sv: Aktivera v3 recaptcha

en: Enable v3 reCAPTCHA<br/>
sv: Aktivera v3 recaptcha <br/>

en: v2 Site Key
sv: V2 -webbplatsnyckel

en: Enter v2 Site Key
sv: Ange V2 -webbplatsnyckel

en: v2 Secret Key
sv: v2 hemlig nyckel

en: Enter v2 Secret Key
sv: Ange V2 Secret -nyckel

en: v3 Site Key
sv: V3 -webbplatsnyckel

en: Enter v3 Site Key
sv: Ange V3 -webbplatsnyckel

en: v3 Secret Key
sv: v3 hemlig nyckel

en: Enter v3 Secret Key
sv: Ange V3 Secret -nyckel

en: Alerts
sv: Varningar

en: Get alerts about suspected fraudulent activities <hr/>
sv: Få varningar om misstänkta bedrägliga aktiviteter <hr/>

en: Activate Email Alerts for Admin
sv: Aktivera e -postvarningar för administratör

en: Enable to receive fraud alerts on admin email address when risk-score exceeds value set in Email Notification Score.
sv: Aktivera att ta emot bedrägerivarningar på administratörens e-postadress när risk-poäng överskrider värdet i e-postmeddelandepoäng.

en: Additional Address(es) to Notify
sv: Ytterligare adress (ES) att meddela

en: Add additional email address(es) you want to be notified upon exceeding Risk-score. Press “Comma”, TAB or ENTER button for the next entry.
sv: Lägg till ytterligare e-postadress (ES) som du vill meddelas när du överskrider risk-poäng. Tryck på "komma", flik eller ange -knappen för nästa post.

en: Email Notification Score
sv: E -postmeddelandepoäng

en: Risk scores that meet or exceed this value will trigger email alerts to your specified email addresses.
sv: Riskresultat som uppfyller eller överskrider detta värde kommer att utlösa e -postvarningar till dina angivna e -postadresser.

en: Blacklist
sv: Svartlista

en: WooCommerce Anti-Fraud allows you to create a list of email addresses as well as a list of IP addresses that will always be marked as potential fraud transactions.
sv: WooCommerce Anti-Fraud låter dig skapa en lista med e-postadresser samt en lista med IP-adresser som alltid kommer att markeras som potentiella bedrägeritransaktioner.

en: Email Blacklisting
sv: Skicka e -post till svartlistan

en: Email Blacklist
sv: Skicka e -post till svartlista

en: Enable the email blacklist function to block emails captured by WooCommerce Anti-fraud rules.
sv: Aktivera e-postlistfunktionen för att blockera e-postmeddelanden som fångas av WooCommerce anti-bedrägeri regler.

en: Automatic Blacklisting
sv: Automatisk svartlista

en: Add email addresses of orders reported with a high risk of fraud to blacklist automatically.
sv: Lägg till e -postadresser för beställningar som rapporteras med en hög risk för bedrägeri till svartlista automatiskt.

en: Blocked Email Addresses
sv: Blockerade e -postadresser

en: The email addresses listed in the text area will be considered unsafe. You can also add or remove emails manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
sv: E -postadresserna som listas i textområdet kommer att betraktas som osäkra. Du kan också lägga till eller ta bort e -postmeddelanden manuellt här. Skriv "" eller tryck på Tab/Enter -knappen för nästa post. Lägg till e -postmeddelanden i bulk som separerar dem med antingen komma eller utrymme.

en: IP Blacklisting
sv: Ip svartlista

en: IP Blacklist
sv: Ip svartlista

en: Enable the IP blacklist function
sv: Aktivera IP Blacklist -funktionen

en: Enable the IP blacklist function to block IP addresses with high risk of frauds.
sv: Aktivera IP Blacklist -funktionen för att blockera IP -adresser med hög risk för bedrägerier.

en: Blocked IP Addresses
sv: Blockerade IP -adresser

en: The IP addresses listed in the text area will be considered unsafe.  You can also add or remove IP addresses manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add IPs in bulk separating them by either comma or space.
sv: IP -adresserna som listas i textområdet kommer att betraktas som osäkra. Du kan också lägga till eller ta bort IP -adresser manuellt här. Skriv "" eller tryck på Tab/Enter -knappen för nästa post. Lägg till IPS i bulk som separerar dem med antingen komma eller utrymme.

en: These settings are specific to Paypal Payment Gateway. This means, when the customer use their Paypal account for making payment for their orders, then these rules come into action.<hr/>
sv: Dessa inställningar är specifika för PayPal Payment Gateway. Detta innebär att när kunden använder sitt PayPal -konto för att betala för sina beställningar, kommer dessa regler i handling. <hr/>

en: Select to enable Paypal verification
sv: Välj för att aktivera PayPal -verifiering

en: Block Downloads
sv: Blocknedladdningar

en: Prevent digital downloads if verification failed or still processing
sv: Förhindra digitala nedladdningar om verifiering misslyckades eller fortfarande bearbetning

en: Verification Retry
sv: Verifiering försök igen

en: Number of days that have to pass before sending another email if the order is still waiting for verification
sv: Antal dagar som måste passera innan du skickar ett nytt e -postmeddelande om beställningen fortfarande väntar på verifiering

en: Auto Cancellation Days
sv: Auto avbokningsdagar

en: Orders that are not verified within the given number of days will be automatically cancelled
sv: Beställningar som inte verifieras inom det givna antalet dagar kommer automatiskt att avbrytas

en: Paypal verified addresses
sv: PayPal Verified Adresses

en: Verified email addresses
sv: Verifierade e -postadresser

en: Email Template
sv: E -postmall

en: Configure the email template below. The following tags can be embedded in the template fields:<br/><br/><b>{site_title}</b> - replaced with the Wordpress Site Title<br/><b>{site_email}</b> - replaced with the Wordpress site admin email address
sv: Konfigurera e -postmallen nedan. Följande taggar kan vara inbäddade i mallfält: <br/> <br/> <b> {site_title} </b> - ersatt med WordPress -webbplatsens titel <br/> <b> {site_email} </b> - Ersatt med e -postadressen WordPress -webbplatsen

en: Email Type
sv: E -posttyp

en: Emails can be sent either as plain text or HTML
sv: E -postmeddelanden kan skickas antingen som vanlig text eller HTML

en: The subject of the email that will be sent to the purchaser
sv: Ämnet för e -postmeddelandet som kommer att skickas till köparen

en: [{site_title}] Confirm your PayPal email address
sv: [{site_title}] Bekräfta din PayPal -e -postadress

en: Email body
sv: E -postkropp

en: Hi!We have received your order on {site_title}, but to complete we have to verify your PayPal email address.If you havent made or authorized any purchase, please, contact PayPal support service immediately,and email us to {site_email} for having your money back.
sv: Hej! Vi har fått din beställning på {site_title}, men för att slutföra måste vi verifiera din PayPal -e -postadress. Om du inte har gjort eller godkänt något köp, kontakta PayPal Support Service omedelbart och maila oss till {site_email} för att ha att ha gjort du dina pengar tillbaka.

en: General behaviours of the Anti Fraud plugin are configured on this page.<hr/>
sv: Allmänna beteenden i Anti Fraud -plugin är konfigurerade på denna sida. <hr/>

en: Set Risk Thresholds
sv: Ställ in risktrösklar

en: There are three risk thresholds.  Low, Medium and High.   In this section you can define where the boundary point between those thresholds.   The maximum risk score is 100, the minimum is 0.<br/>
sv: Det finns tre risktrösklar. Låg, medium och hög. I det här avsnittet kan du definiera var gränspunkten mellan dessa trösklar. Den maximala riskpoängen är 100, minsta är 0. <br/>

en: There are three risk thresholds: Low, Medium and High. In this section, you can define where the boundary point between those thresholds. The maximum risk score is 100, the minimum is 0. Orders are considered Low, Medium, and High Risk Orders based on these values.
sv: Det finns tre risktrösklar: låg, medelstor och hög. I det här avsnittet kan du definiera var gränspunkten mellan dessa trösklar. Den maximala riskpoängen är 100, minsta är 0. Order anses vara låga, medelstora och höga riskorder baserade på dessa värden.

en: Medium Risk threshold
sv: Medelhög tröskel

en: High Risk threshold
sv: Högriskgräns

en: Enable debug logging
sv: Aktivera felsökning

en: Pre-Purchase Assessment
sv: Förhandsbedömning

en: Pre-Payment Checking
sv: Förhandsbetalning

en: Notification message for Blocked users
sv: Meddelandemeddelande för blockerade användare

en: Website Administrator does not allow you to place this order. Please contact our support team. Sorry for any inconvenience.
sv: Webbplatsadministratör tillåter dig inte att göra denna beställning. Kontakta vårt supportteam. Ledsen för eventuella besvär.

en: Adds a custom alert message for blocked users on Pre-Payment Check. This message will be shown to the user on the checkout page while they attempt to pay.
sv: Lägger till ett anpassat varningsmeddelande för blockerade användare vid förbetalningskontroll. Det här meddelandet kommer att visas för användaren på kassasidan medan de försöker betala.

en: Change Order Status based on Risk Score
sv: Ändra orderstatus baserad på riskpoäng

en: Update Order Status based on Fraud Score
sv: Uppdatera orderstatus baserad på bedrägeripoäng

en: Enable to cancel and/or put orders on hold based on Risk Score.
sv: Aktivera att avbryta och/eller sätta beställningar på vent baserat på riskpoäng.

en: Weighting to Cancel Order
sv: Viktning för att avbryta beställningen

en: Orders with a score equal to or greater than this value will be automatically cancelled. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
sv: Beställningar med en poäng lika med eller större än detta värde kommer automatiskt att avbrytas. <br/> För att inaktivera den, skjut skjutreglaget till den extrema vänster eller välj 0.

en: Weighting to put Order On-hold
sv: Viktning för att sätta beställning på väg

en: Orders with a score equal to or greater than this number will be automatically set on hold. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
sv: Beställningar med en poäng lika med eller större än detta nummer kommer att ställas in automatiskt. <br/> För att inaktivera den, skjut skjutreglaget till den extrema vänster eller välj 0.

en: Whitelist Payment Methods
sv: Vitlista betalningsmetoder

en: Enable Whitelisting of Payment Methods
sv: Aktivera vitlista av betalningsmetoder

en: Select Payment Methods to be Whitelisted
sv: Välj betalningsmetoder som ska vitlistas

en: User Roles Whitelisting
sv: Användarroller vitlista

en: Enable Whitelisting of User Roles
sv: Aktivera vitlista av användarroller

en: Select User Roles to be Whitelisted
sv: Välj användarroller som ska bli vitlistade

en: Select roles
sv: Välj roller

en: Whitelisted Emails
sv: Vitlistade e -postmeddelanden

en: Email Whitelist
sv: E -post vitlista

en: Whitelisted IPs
sv: Vitlistad ips

en: IPs Whitelist
sv: Ips vitlista

en: Auto Fraud Check For Existing Orders
sv: Kontrollera bilbedrägerier för befintliga beställningar

en: Enable Auto Fraud Check
sv: Aktivera kontroll av bilbedrägerier

en: No Of Days For Historical Orders Checks
sv: Inga dagar för historiska orderkontroller

en: Enable Debug Logging
sv: Aktivera felsökning

en: Enable Debug Log
sv: Aktivera felsökningslogg

en: General Rules
sv: Generella regler

en: Each rule that is matched will add the configured &quot;Rule Weight&quot; value to the overall fraud score.  In this section you can configure general fraud detection rules.<hr/>
sv: Varje regel som matchas kommer att lägga till den konfigurerade &quot; regelvikt &quot; Värde till den övergripande bedrägeripoängen. I det här avsnittet kan du konfigurera allmänna regler för bedrägerier. <hr/>

en: First Time Purchase Rules
sv: Första gången köpregler

en: Rule set for Buyers who are purchasing from your website for the first time.
sv: Regeluppsättning för köpare som köper från din webbplats för första gången.

en: First Purchase on Website
sv: Första köpet på webbplatsen

en: Enable it to identify customers purchasing from your website for the first time.
sv: Aktivera den för att identifiera kunder som köper från din webbplats för första gången.

en: First Purchase Rule Weight
sv: Första köpregelvikten

en: Re-Check First Orders in Processing State?
sv: Kontrollera första beställningarna om i bearbetningstillstånd?

en: Enable it to perform first-order re-check on orders in processing state.
sv: Gör det möjligt för den att utföra första ordningens omkontroll på beställningar i bearbetningstillstånd.

en: IP, Billing and Shipping Address-based Rules
sv: IP-, fakturerings- och fraktadressbaserade regler

en: Rules set for identifying fraudulent orders triggering risks based on IP, billing and shipping addresses.
sv: Regler som fastställs för att identifiera bedrägliga beställningar som utlöser risker baserade på IP-, fakturerings- och leveransadresser.

en: Does Geo Location Match?
sv: Matchar Geo -platsen?

en: Enable it to identify that customer's shipping/billing state matches the state provided by Geo Location.
sv: Aktivera den för att identifiera att kundens frakt/faktureringsstat matchar staten som tillhandahålls av GEO -platsen.

en: API Key for bigdatacloud.com
sv: API -nyckel för BigDataCloud.com

en: Don't have bigdatacloud.com account? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank">Signup here</a><br/>Get 50K requests per month for free. Upgrade for more.
sv: Har du inte BigDataCloud.com -konto? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank"> registrering här </a> <br/> Få 50k förfrågningar per månad gratis. Uppgradera för mer.

en: You can use bigdatacloud.com to get accurate address via customer Lat and Long and its required to use geo location rule.
sv: Du kan använda BigDataCloud.com för att få korrekt adress via kund LAT och lång och det krävs för att använda GEO -platsregel.

en: Are Billing and Shipping Addresses Same?
sv: Är fakturerings- och leveransadresser samma?

en: Enable to identify difference between billing and shipping addresses.
sv: Aktivera att identifiera skillnaden mellan fakturering och leveransadresser.

en: Enable Phone Number and Billing Country Check
sv: Aktivera telefonnummer och faktureringslandskontroll

en: If you enable this rule, then it is highly recommended that you use a separate Phone Number Validation plugin to make sure your customers specify a correct international phone number format on the checkout page. Else, this rule will treat an invalid phone number as a risk.
sv: Om du aktiverar denna regel rekommenderas det starkt att du använder ett separat validering av telefonnummer för att se till att dina kunder anger ett korrekt internationellt telefonnummerformat på kassasidan. Annars kommer denna regel att behandla ett ogiltigt telefonnummer som en risk.

en: Weight of the single rule in the total calculation of risk.
sv: Vikten av den enda regeln i den totala beräkningen av risken.

en: Is Customer behind Proxy or VPN?
sv: Är kunden bakom proxy eller VPN?

en: Check if the customer is behind either a proxy or a VPN
sv: Kontrollera om kunden står bakom antingen en proxy eller en VPN

en: Multiple Orders Attempts using Different Addresses from Same IP
sv: Flera beställningsförsök med olika adresser från samma IP

en: Rule to check buyer is ordering products using different addresses from the same IP over a certain period from your store.
sv: Regel för att kontrollera köparen beställer produkter med olika adresser från samma IP under en viss period från din butik.

en: Purchased from same IP but Different Customer Addresses?
sv: Köpt från samma IP men olika kundadresser?

en: Enable this rule to monitor if multiple orders with different billing or shipping addresses have originated from the same IP address. Make sure to set time span of checking.
sv: Gör det möjligt för denna regel att övervaka om flera beställningar med olika fakturerings- eller leveransadresser har sitt ursprung i samma IP -adress. Se till att ställa in tidsintervall.

en: Past Number of Days to Check
sv: Tidigare antal dagar att kontrollera

en: The number of days in the past to check IP addresses and different physical addresses.
sv: Antalet dagar tidigare för att kontrollera IP -adresser och olika fysiska adresser.

en: Origin Countries
sv: Ursprungsländer

en: International orders tend to have a higher fraud risk than orders that originate in your home country. Merchants often find that certain origin countries have a higher potential for fraud. These Rule sets help manage such risks.
sv: Internationella beställningar tenderar att ha en högre bedrägerisk risk än beställningar som har sitt ursprung i ditt hemland. Köpmän finner ofta att vissa ursprungsländer har en högre potential för bedrägeri. Dessa regeluppsättningar hjälper till att hantera sådana risker.

en: Is it International Order?
sv: Är det internationell ordning?

en: Enable to check if the order originates from outside of your store's home country.
sv: Aktivera att kontrollera om beställningen härstammar utanför din butiks hemland.

en: Is Order from High-Risk Country?
sv: Är ordning från högriskland?

en: Enable it to check if orders originate from unsafe countries. Select unsafe countries from the list below.
sv: Gör det möjligt för det att kontrollera om order härstammar från osäkra länder. Välj osäkra länder från listan nedan.

en: Mark Unsafe Countries
sv: Markera osäkra länder

en: High-Risk Email Domains
sv: E-postdomäner med hög risk

en: Merchants often find that certain email domains have a higher potential for fraud. These Rule sets will help you manage High-Risk Email Domains.<br/>Identify High-Risk Domains by manually adding such email domains to High-Risk Domain section and/or using QuickEmailVerification.com API key to make this operation automatic.
sv: Köpmän finner ofta att vissa e -postdomäner har en högre potential för bedrägeri. Dessa regeluppsättningar hjälper dig att hantera e-postdomäner med hög risk. <br/> Identifiera domäner med hög risk genom att manuellt lägga till sådana e-postdomäner till högrisk domänavsnitt och/eller använda quickemailverification.com API-nyckeln för att göra denna operation automatisk.

en: Is Suspicious / High-Risk Email Domain?
sv: Är misstänksam / högrisk e-postdomän?

en: Enable it to check if customer's email address originates from any high-risk domain listed below and/or add API for “quickemailverification. com” for automatic checking
sv: Aktivera den att kontrollera om kundens e-postadress härstammar från någon högriskdomän som listas nedan och/eller lägg till API för “QuickEmailverification. com ”för automatisk kontroll

en: High-Risk Domains
sv: Högriskdomäner

en: API Key for quickemailverification.com
sv: API -nyckel för quickemailverification.com

en: Don't have quickemailverification account? <a href="">Signup here</a><br/>Verify 50 emails for free. Upgrade if you want more
sv: Har du inte QuickEmailverification -konto? <a href=""> registrera dig här </a> <br/> verifiera 50 e -postmeddelanden gratis. Uppgradera om du vill ha mer

en: You can use quickemailverification.com to get more accurate results for false email domain-related checks.
sv: Du kan använda quickemailverification.com för att få mer exakta resultat för falska e-postdomänrelaterade kontroller.

en: Order Amounts and Attempts
sv: Beställ belopp och försök

en: The rules in this section are triggered based on defined order amounts and by counting attempted orders. You can also limit orders within a certain time frame. Orders with unusually high values, or customers who make an excessive number of transactions in a short period are more likely to be fraudulent.
sv: Reglerna i detta avsnitt utlöses baserat på definierade orderbelopp och genom att räkna försök till order. Du kan också begränsa beställningar inom en viss tidsram. Beställningar med ovanligt höga värden, eller kunder som gör ett överdrivet antal transaktioner på en kort period är mer benägna att vara bedrägliga.

en: Order Amount is Above Average?
sv: Beställningsbeloppet är över genomsnittet?

en: Check if order significantly exceeds the average order amount for your site. Set multiplier value to trigger this rule when order place is value times greater than an average order.
sv: Kontrollera om beställningen avsevärt överskrider det genomsnittliga beställningsbeloppet för din webbplats. Ställ in multiplikatorvärde för att utlösa denna regel när orderplatsen är värdetider större än en genomsnittlig beställning.

en: Average Multiplier
sv: Genomsnittlig multiplikator

en: Enter the multiplier value to check amount over average transaction value that will trigger the rule (expressed as a multiplier). For example, if you want to limit orders that are 2 times greater than the average value of orders, set the multiplier value to 2.
sv: Ange multiplikatorvärdet för att kontrollera beloppet över det genomsnittliga transaktionsvärdet som utlöser regeln (uttryckt som en multiplikator). Om du till exempel vill begränsa beställningar som är två gånger större än det genomsnittliga värdet på beställningar, ställ in multiplikatorvärdet till 2.

en: Order Exceeds Maximum Amount Limit?
sv: Beställningen överskrider maximal beloppgräns?

en: Enable this rule to confirm that the total amount of the order does not exceed maximum configured amount below.
sv: Aktivera denna regel för att bekräfta att den totala beställningsbeloppet inte överskrider maximalt konfigurerat belopp nedan.

en: Amount Limit ($)
sv: Beloppgräns ($)

en: Enter the maximum amount of purchase accepted in your store.
sv: Ange det maximala köpbeloppet som accepteras i din butik.

en: Too many order attempts?
sv: För många beställningsförsök?

en: Enabling this rule allows you to limit number of orders per user within the time span configured below.
sv: Genom att aktivera denna regel kan du begränsa antalet beställningar per användare inom tiden som konfigureras nedan.

en: Time Span to Check (hours)
sv: Tidsperiod att kontrollera (timmar)

en: Enter number of hours you want to check
sv: Ange antalet timmar du vill kontrollera

en: Maximum Allowed Number of Orders in Time Span?
sv: Maximalt tillåtet antal beställningar i tidsintervall?

en: Enter a total number of orders that a buyer can make in the specified time span.
sv: Ange ett totalt antal beställningar som en köpare kan göra i det angivna tidsintervallet.

en: Limit Number of Orders between Time
sv: Begränsa antalet beställningar mellan tiden

en: Enabling this rule limits the number of orders to be placed within a certain period of the day.
sv: Att möjliggöra denna regel begränsar antalet beställningar som ska göras inom en viss period på dagen.

en: Start Time
sv: Starttid

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify start time.
sv: Måste vara enligt servertid. Kolla in Woo Allmänna inställningar. Följaktligen ange starttid.

en: End Time
sv: Sluttid

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify end time.
sv: Måste vara enligt servertid. Kolla in Woo Allmänna inställningar. Följaktligen ange sluttid.

en: Maximum Allowed Number of Orders Between Time
sv: Maximalt tillåtet antal beställningar mellan tiden

en: Enter maximum number of orders that can be placed during specified time span.
sv: Ange maximalt antal beställningar som kan placeras under angiven tidsintervall.

en: Low Risk Order
sv: Låga riskorder

en: Medium Risk Order
sv: Medelhög order

en: High Risk Order
sv: Högriskorder

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: No Importance
sv: Ingen betydelse

en: Moderate
sv: Måttlig

en: High Importance
sv: Mycket viktigt

en: Your Account Id or License Key could not be authenticated!!
sv: Ditt konto -ID eller licensnyckel kunde inte autentiseras !!

en: Great, authenticated successfully!!
sv: Bra, autentiserat framgångsrikt !!

en: Your Quickemailverification API Key could not be authenticated!!
sv: Din QuickEmailverification API -nyckel kunde inte autentiseras !!

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully!!
sv: Bra, quickemailverification autentiserade framgångsrikt !!

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully but you don't have enough credit to use this service.
sv: Fantastisk, quickemailverification autentiserade framgångsrikt men du har inte tillräckligt med kredit för att använda den här tjänsten.

en: Great, bigdatacloud authenticated successfully!
sv: Stora, BigDataCloud autentiserade framgångsrikt!

en: AntiFraud: Bigdatacloud credentials not authenticate or your quota limit has been exceeded!
sv: Antifraud: BigDataCloud -referenser inte autentiserar eller din kvotgräns har överskridits!

en: Your Trust Swiftly API Key could not be authenticated!!
sv: Ditt förtroende snabbt API -nyckel kunde inte autentiseras !!

en: Your Trust Swiftly Base URL could not be validated!!
sv: Ditt förtroende snabbt bas -URL kunde inte valideras !!

en: Great, Trust Swiftly authenticated successfully!!
sv: Bra, lita på snabbt autentiserat framgångsrikt !!

en:  Please get verified with Trust Swiftly, and then try again.
sv:  Vänligen bli verifierad med förtroende snabbt och försök sedan igen.

en: Sr No
sv: Sr nr

en: Name
sv: namn

en: Date
sv: Datum

en: Action
sv: Handling

en: Download
sv: Ladda ner

note: translators: %s: learn more link
en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
sv: Genom att använda denna tillägg kan du lagra personuppgifter eller dela data med en extern tjänst. <a href="%s" target="_blank"> Läs mer om hur detta fungerar, inklusive vad du kanske vill inkludera i din integritetspolicy. </a>

note: translators: 1. order ID, 2. resik score.
en: An order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
sv: En beställning med ID # %1$s fick en riskpoäng på %2$s.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: %1$sClick here to view the order.%2$s.
sv: %1$sclick här för att se beställningen.%2$s.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: %1$sClick here to verify the order.%2$s.
sv: %1$sclick här för att verifiera beställningen.%2$s.

en: Anti Fraud Dashboard
sv: Anti -bedrägeri instrumentbräda

en: Orders Detected
sv: Beställningar upptäcks

en: Needs Attention
sv: Behöver uppmärksamhet

en: Recent Order Data
sv: Senaste beställningsdata

en: Last 24 Hours Update
sv: Senaste 24 timmars uppdatering

en: Total Transaction Amount
sv: Totalt transaktionsbelopp

en: Total Number of Orders
sv: Totalt antal beställningar

en: Medium Risk Orders
sv: Medelhög order

en: High-Risk Orders on Hold
sv: Högriskorder på vent

en: Fraudulent Orders Cancelled
sv: Bedrägliga beställningar avbröts

en: High-Risk Net Transaction
sv: Nettotransaktion med hög risk

en: Emails Blocked
sv: E -postmeddelanden blockerade

en: Paypal Verification
sv: PayPal -verifiering

en: Spent
sv: Förbrukad

en: Orders Breakdown
sv: Beställningsfördelning

note: translators: 1. order ID, 2. resik score.
en: Hi there. Order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
sv: Hallå där. Beställning med ID # %1$s fick en riskpoäng på %2$s.

en: Settings
sv: inställningar

en: Docs
sv: Dokument

en: This email id is blocked.
sv: Detta e -post -ID är blockerat.

en: This IP Address is blocked.
sv: Denna IP -adress är blockerad.

note: translators: %s: order time span
en: You have reached maximum number of allowed orders in %d hours. Please try again later.
sv: Du har nått maximalt antal tillåtna beställningar i %d -timmar. Vänligen försök igen senare.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: Please consider enabling reCaptcha in the Anti Fraud plugin %1$ssettings%2$s to help prevent Velocity attacks.
sv: Överväg att aktivera recaptcha i anti -bedrägeri -plugin %1$ssettings %2$s för att förhindra hastighetsattacker.

en: This email id is blocked
sv: Detta e -post -ID är blockerat

en: Unblock
sv: Avblockera

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: Please install and activate %1$sWooCommerce%2$s in order for the WooCommerce Anti Fraud extension to work!
sv: Installera och aktivera %1$swoocommerce %2$s för att WooCommerce anti -bedrägeriförlängning ska fungera!

en: Invalid recaptcha.
sv: Ogiltig recaptcha.

en: You are not a human, please refresh page.
sv: Du är inte en människa, vänligen uppdatera sidan.

en: Could not get response from recaptcha server, please refresh page.
sv: Kunde inte få svar från Recaptcha -servern, vänligen uppdatera sidan.

en: Recaptcha not responding, please refresh page.
sv: Recaptcha svarar inte, vänligen uppdatera sidan.

en: PayPal Verification Done.
sv: PayPal -verifiering gjort.

en: Recaptcha is a required field.
sv: Recaptcha är ett obligatoriskt fält.

en: Could not get response from recaptcha server.
sv: Kunde inte få svar från Recaptcha -servern.

en: Could not verify request.
sv: Kunde inte verifiera begäran.

en: The threshold between Low and Medium Risk Score. Move the left handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Low and Medium-Risk orders. Risk Score less than this value is Low-Risk order and a greater value is the starting point of Medium Risk Orders.
sv: Tröskeln mellan låg och medelhög riskpoäng. Flytta det vänstra handtaget på skjutreglaget eller uppdatera värdet i textfältet för att ställa in gränsen mellan beställningar med låg och medelrisk. Riskpoäng mindre än detta värde är lågriskorder och ett större värde är utgångspunkten för medelhög riskorder.

en: This is a threshold between Medium and High-Risk Score. Slide the right handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Medium and High-Risk orders. Risk Score less than this value is the end point of Medium-Risk order and a greater value is High-Risk order.
sv: Detta är en tröskel mellan medelstora och högriskpoäng. Skjut det högra handtaget på skjutreglaget eller uppdatera värdet i textfältet för att ställa in gränsen mellan medel- och högriskorder. Riskpoäng mindre än detta värde är slutpunkten för medelrisk ordning och ett större värde är högriskorder.

en: Evaluate customers before making the actual payment.  If the fraud score reaches a high-risk order range before making payment, the customer order will be denied in advance, and a custom message appears on the checkout page explaining buyer the reason for denial.
sv: Utvärdera kunderna innan de gör den faktiska betalningen. Om bedrägeripoängen når ett beställningsområde med hög risk innan betalning kommer kundordern att nekas i förväg, och ett anpassat meddelande visas på kassasidan som förklarar köparen orsaken till förnekande.

en: Enable pre-payment checking to assess fraud before making payment and block buyers with high fraud risk from placing any order and notify them via alert message.
sv: Aktivera kontrollen för betalning för att bedöma bedrägeri innan du betalar och blockerar köpare med hög bedrägeri från att göra någon beställning och meddela dem via varningsmeddelande.

en: Updates order status to cancel and/or on-hold when order passes a certain Risk Score threshold.
sv: Uppdateringar Beställningsstatus för att avbryta och/eller on-hold när beställningen klarar en viss riskpoängtröskel.

en: Payments made via the whitelisted payment methods will bypass anti-fraud’s rule to change order status based on risk score.
sv: Betalningar som görs via de vitlistade betalningsmetoderna kommer att kringgå anti-fria-regel för att ändra orderstatus baserat på riskpoäng.

en: Enable to add payment methods to the whitelist.
sv: Aktivera att lägga till betalningsmetoder till vitlistan.

en: Filter accounts with different user roles to bypass Anti-fraud scoring system.
sv: Filterkonton med olika användarroller för att kringgå anti-bedrägeri poängsystem.

en: Enable it to activate whitelisting of User Roles.
sv: Gör det möjligt att aktivera vitlista av användarroller.

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click one or multiple user roles to whitelist. Scroll up/down to select and see more user roles if any.
sv: Tryck på "CTRL" eller "kommando" -tangenten och klicka på en eller flera användarroller för vitlista. Bläddra upp/ner för att välja och se fler användarroller om några.

en: List of Emails whitelitsted. Add emails manullay to make whitlist. Unblocked emails also added to this list.
sv: Lista över e -postmeddelanden Whitelitsted. Lägg till e -post Manullay för att göra Whitlist. Oblockerade e -postmeddelanden läggs också till i denna lista.

en: List of IPs whitelitsted. Add IPs manullay to make whitlist. Unblocked IPs also added to this list.
sv: Lista över IPS Whitelitsted. Lägg till IPS Manullay för att göra Whitlist. Oblockerade IP: er läggs också till i denna lista.

en: In this section, customers can enable this setting to check fraud for a previous order, when the Anti Fraud plugin is not installed and an order was placed within 7 days old.
sv: I det här avsnittet kan kunder göra det möjligt för denna inställning att kontrollera bedrägeri för en tidigare beställning, när anti -bedrägeri -plugin inte är installerad och en beställning placerades inom 7 dagar gammal.

en: Enable it to check fraud for a previous order, that orders, when the Antifraud plugin was not installed.
sv: Aktivera det att kontrollera bedrägeri för en tidigare beställning, som beställer, när antifraud -plugin inte installerades.

en: The Merchant can enter the number of days for historical orders check. The default number of days is 7 days.
sv: Handlaren kan ange antalet dagar för historiska orderkontroll. Standardantalet är 7 dagar.

en: In this section, customers can enable this setting to create log file and it can seen from WooCommerce >> Status >> Log.
sv: I det här avsnittet kan kunder göra det möjligt för den här inställningen att skapa loggfil och den kan ses från WooCommerce >> status >> logg.

en: Enable it to record the debugging data.
sv: Gör det möjligt för den att spela in felsökningsdata.

en: Press Ctrl or ⌘ key and select multiple countries that you think are unsafe for your area of service.
sv: Tryck på CTRL eller ⌘ -tangenten och välj flera länder som du tycker är osäkra för ditt serviceområde.

en: Billing address does not match shipping address
sv: Faktureringsadress matchar inte leveransadress

en: Ordered from a risk billing_method
sv: Beställd från en risk Billing_method

en: Billing phone number does not match with Billing country
sv: Fakturering av telefonnummer matchar inte med faktureringsland

en: Ordered from a risk country
sv: Beställd från ett riskland

en: Customer ordered from behind a proxy.
sv: Kunden beställde bakom en proxy.

en: This is the customer's first order with this billing details.
sv: Detta är kundens första beställning med denna faktureringsinformation.

en: Email is a known free email address.
sv: E -post är en känd gratis e -postadress.

en: Customer order geo location mismatches billing/shipping address.
sv: Kundorder Geo Plats MISMATTERING Fakturering/leveransadress.

en: Order exceeds maximum amount.
sv: Beställningen överskrider maximalt belopp.

en: Order is an international order.
sv: Order är en internationell ordning.

en: Customer IP address did not match given billing country.
sv: Kundens IP -adress matchade inte med tanke på faktureringsland.

en: IP address ordered with multiple order details in the past
sv: IP -adress beställd med flera beställningsuppgifter tidigare

en: Score returned by Minfraud Factors exceeds the allowed value.
sv: Betyg som returneras av Minfraud -faktorer överstiger det tillåtna värdet.

en: Score returned by Minfraud Insights exceeds the allowed value.
sv: Betyg som returneras av Minfraud -faktorer överstiger det tillåtna värdet.

en: Score returned by Minfraud exceeds the allowed value.
sv: Betyg som returneras av Minfraud överstiger det tillåtna värdet.

en: Email address is from a high-risk domain.
sv: E-postadress är från en högriskdomän.

en: IP address ordered multiple orders in the last
sv: E-postadress är från en högriskdomän.

en: Fraud Action
sv: Bedrägeri

en: Fraud Check
sv: Bedrägericheck

en: Enter the body of the email to be sent to the purchaser in the text area below:
sv: Ange brödtexten i e-postmeddelandet som ska skickas till köparen i textområdet nedan:

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click multiple payment methods to whitelist and scroll down to select more payment methods
sv: Tryck på "Ctrl" eller "Kommando" och klicka på flera betalningsmetoder för att vitlista och scrolla ner för att välja fler betalningsmetoder

en: Enter any email you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new email. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
sv: Ange valfri e-post som du vill bli vitlistad. Tryck på "Tabb" eller "Komma" efter att ha angett en ny e-post. Vänligen lägg till e-postmeddelanden samtidigt och separera dem med antingen kommatecken eller blanksteg.

en: Enter any IPs you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new IPs. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
sv: Ange alla IP-adresser som du vill bli vitlistade. Tryck på "Tab" eller "Komma" efter att ha angett nya IP-adresser. Vänligen lägg till e-postmeddelanden samtidigt och separera dem med antingen kommatecken eller blanksteg.

en: Enter any email origin domains you consider to be high-risk. Press “Tab” or “Comma” after entering any new domain.
sv: Ange alla e-postdomäner som du anser vara högrisk. Tryck på "Tab" eller "Komma" efter att ha angett en ny domän.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: In order to continue %1$s"Geo Location Match"%2$s service, our provider Bigdatacloud now requires you to sign up and get the api key. To obtain an api key you can %3$sregister here%4$s.
sv: För att fortsätta tjänsten %1$s"Geo Location Match"%2$s kräver vår leverantör Bigdatacloud nu att du registrerar dig och får api-nyckeln. För att få en api-nyckel kan du %3$sregistrera dig här%4$s.
