WooCommerce Anti Fraud 5.8.1 - en to ro translation catalogue (349 entries)

en:  Please get verified with Trust Swiftly, and then try again.
ro:  Vă rugăm să fiți verificat cu încredere rapid, apoi încercați din nou.

en: %1$sClick here to verify the order.%2$s.
ro: %1$sNhấp vào đây để xác minh đơn hàng.%2$s.

en: %1$sClick here to view the order.%2$s.
ro: %1$sNhấp vào đây để xem đơn hàng.%2$s.

en: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> is a paid, external service that uses machine learning to detect potential fraud transactions. By using <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a> you can potentially detect more fraudulent transactions.<br/>To sign up to MaxMind minFraud, click this link: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>
ro: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> là một dịch vụ bên ngoài có tính phí, sử dụng công nghệ máy học để phát hiện các giao dịch gian lận tiềm ẩn. Bằng cách sử dụng <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a>, bạn có thể phát hiện nhiều giao dịch gian lận hơn.<br/>Để đăng ký MaxMind minFraud, hãy nhấp vào liên kết này: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>

en: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> is a paid, external service that uses AI to verify the identity and payment of a customer. By using <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> you can decrease fraud by automatically verifying their information and later use the data to win any dispute cases. To sign up for Trust Swiftly, click this link: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>
ro: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> là một dịch vụ bên ngoài có tính phí, sử dụng AI để xác minh danh tính và khoản thanh toán của một khách hàng. Bằng cách sử dụng <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Tin cậy nhanh chóng</a>, bạn có thể giảm gian lận bằng cách tự động xác minh thông tin của họ và sau đó sử dụng dữ liệu để thắng mọi vụ tranh chấp. Để đăng ký Trust Swiftly, hãy nhấp vào liên kết này: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>

en: API Key
ro: Cheie API

en: API Key for bigdatacloud.com
ro: Cheie API pentru bigdatacloud.com

en: API Key for quickemailverification.com
ro: Cheie API pentru QuickEmailVirifiari.com

en: Action
ro: Acțiune

en: Activate Email Alerts for Admin
ro: Activați alerte prin e -mail pentru administrator

en: Add additional email address(es) you want to be notified upon exceeding Risk-score. Press “Comma”, TAB or ENTER button for the next entry.
ro: Adăugați adrese de e-mail suplimentare pe care doriți să le anunțați la depășirea scorului de risc. Apăsați butonul „virgulă”, fila sau introduceți pentru următoarea intrare.

en: Add email addresses of orders reported with a high risk of fraud to blacklist automatically.
ro: Adăugați adrese de e -mail ale comenzilor raportate cu un risc ridicat de fraudă la lista neagră automat.

en: Additional Address(es) to Notify
ro: Adrese suplimentare (ES) suplimentare pentru a notifica

en: Adds a custom alert message for blocked users on Pre-Payment Check. This message will be shown to the user on the checkout page while they attempt to pay.
ro: Adăugă un mesaj de alertă personalizat pentru utilizatorii blocați la verificarea înainte de plată. Acest mesaj va fi afișat utilizatorului pe pagina de checkout în timp ce încearcă să plătească.

en: Admin notification about an order.
ro: Notificarea administratorului cu privire la o comandă.

en: Alerts
ro: Alerte

en: Amount Limit ($)
ro: Suma limită ($)

en: An order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
ro: Đơn đặt hàng có ID #%1$s đã ghi được Điểm rủi ro là %2$s.

en: Anti Fraud
ro: Anti -fraudă

en: Anti Fraud - Admin Notice
ro: Antifraudă - Aviz administrativ

en: Anti Fraud - PayPal verification
ro: Anti -fraudă - verificarea paypal

en: Anti Fraud Dashboard
ro: Tabloul de bord anti fraudă

en: AntiFraud: Bigdatacloud credentials not authenticate or your quota limit has been exceeded!
ro: Antifraud: Credențele BigDatacloud nu autentificate sau limita de cotă a fost depășită!

en: Antifraud paypal verification
ro: Antifraudă verificare paypal

en: Are Billing and Shipping Addresses Same?
ro: Sunt aceleași adrese de facturare și expediere?

en: Auto Cancellation Days
ro: Zile de anulare automată

en: Auto Fraud Check For Existing Orders
ro: Verificați frauda automată pentru comenzile existente

en: Automatic Blacklisting
ro: Lista neagră automată

en: Average Multiplier
ro: Multiplicator mediu

en: Base URL
ro: URL de bază

en: Billing address does not match shipping address
ro: Adresa de facturare nu se potrivește cu adresa de expediere

en: Billing phone number does not match with Billing country
ro: Numărul de telefon de facturare nu se potrivește cu țara de facturare

en: Blacklist
ro: Lista neagră

en: Blacklist Settings
ro: Setări lista neagră

en: Block Downloads
ro: Descărcări de bloc

en: Blocked Email Addresses
ro: Adrese de e -mail blocate

en: Blocked IP Addresses
ro: Adrese IP blocate

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
ro: Bằng cách sử dụng tiện ích mở rộng này, bạn có thể lưu trữ dữ liệu cá nhân hoặc chia sẻ dữ liệu với một dịch vụ bên ngoài. <a href="%s" target="_blank">Tìm hiểu thêm về cách thức hoạt động của tính năng này, bao gồm cả những nội dung bạn có thể muốn đưa vào chính sách quyền riêng tư của mình.</a>

en: Calculate Fraud Risk
ro: Anulați coada de verificare a fraudei

en: Cancel fraud check queue
ro: Anulați coada de verificare a fraudei

en: Change Order Status based on Risk Score
ro: Schimbați starea comenzii pe baza scorului de risc

en: Check if order significantly exceeds the average order amount for your site. Set multiplier value to trigger this rule when order place is value times greater than an average order.
ro: Verificați dacă comanda depășește semnificativ suma medie a comenzii pentru site -ul dvs. Setați valoarea multiplicatorului pentru a declanșa această regulă atunci când locul de ordine este de valori mai mari decât o comandă medie.

en: Check if the customer is behind either a proxy or a VPN
ro: Verificați dacă clientul se află în spatele unui proxy sau al unui VPN

en: Check pending order fraud risk score
ro: Verificați scorul de risc de fraudă al comenzilor în așteptare

en: Click <a href="https://www.google.com/recaptcha/admin" target="_blank">here</a> to register.
    								Activating reCAPTCHA will enable the service on your Checkout page, which is an effective means of reducing spam orders, particularly from velocity attacks ie. where spammers try multiple credit cards to test their validity.   If you continue to experience a high volume of spam orders after enabling this setting, please contact our Support team (<a href="mailto:support@opmc.biz" target="_top">support@opmc.biz</a>) .<hr/>
ro: "Faceți clic pe <a href=""https://www.google.com/recaptcha/admin"" target=""_blank""> aici </a> pentru a se înregistra.
    								Activarea Recaptcha va activa serviciul pe pagina dvs. de checkout, care este un mijloc eficient de reducere a comenzilor spam, în special din atacurile de viteză, adică. În cazul în care spammerii încearcă mai multe carduri de credit pentru a -și testa validitatea. Dacă continuați să experimentați un volum mare de comenzi de spam după ce ați permis această setare, vă rugăm să contactați echipa noastră de asistență (<a href=""mailto:support@opmc.biz"" target=""_top""> support@opmc.biz </a> ). <hr/>"

en: Configure the email template below. The following tags can be embedded in the template fields:<br/><br/><b>{site_title}</b> - replaced with the Wordpress Site Title<br/><b>{site_email}</b> - replaced with the Wordpress site admin email address
ro: Configurați șablonul de e -mail de mai jos. Următoarele etichete pot fi încorporate în câmpurile șablonului: <br/> <br/> <b> {site_title} </b> - Înlocuit cu titlul site -ului WordPress <br/> <b> {site_email} </b> - Înlocuit cu adresa de e -mail a administratorului site -ului WordPress

en: Contact Our Support
ro: Contactați asistența noastră

en: Could not get response from recaptcha server, please refresh page.
ro: Nu am putut primi răspuns de la Recaptcha Server, vă rugăm să reîmprospătați pagina.

en: Could not get response from recaptcha server.
ro: Nu am putut primi răspuns de la Recaptcha Server.

en: Could not verify request.
ro: Nu a putut verifica cererea.

en: Customer IP address did not match given billing country.
ro: Adresa IP a clientului nu se potrivește cu țara de facturare dată.

en: Customer order geo location mismatches billing/shipping address.
ro: Locația geografică a comenzii clientului nu se potrivește cu adresa de facturare/livrare.

en: Customer ordered from behind a proxy.
ro: Clientul a comandat din spatele unui proxy.

en: Date
ro: Data

en: Detect if a person uses the same device but changes proxies while they are placing multiple orders from your website
ro: Detectați dacă o persoană folosește același dispozitiv, dar schimbă proxy -uri în timp ce plasează mai multe comenzi de pe site -ul dvs. web

en: Device Tracking
ro: Urmărirea dispozitivului

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Docs
ro: Documente

en: Does Geo Location Match?
ro: Se potrivește locația Geo?

en: Does IP Address Match Location?
ro: Adresa IP se potrivește cu locația?

en: Don't have bigdatacloud.com account? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank">Signup here</a><br/>Get 50K requests per month for free. Upgrade for more.
ro: Nu aveți cont bigdatacloud.com? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank"> ÎNREGISTRARE AICI </a> <br/> primiți 50K cereri pe lună gratuit. Actualizați pentru mai multe.

en: Don't have quickemailverification account? <a href="">Signup here</a><br/>Verify 50 emails for free. Upgrade if you want more
ro: Bạn chưa có tài khoản xác minh email nhanh? <a href="">Đăng ký tại đây</a><br/>Xác minh 50 email miễn phí. Nâng cấp nếu bạn muốn nhiều hơn

en: Download
ro: Descarca

en: Each rule that is matched will add the configured &quot;Rule Weight&quot; value to the overall fraud score.  In this section you can configure general fraud detection rules.<hr/>
ro: Mỗi quy tắc được so khớp sẽ thêm &quot;Trọng số quy tắc&quot; giá trị cho điểm gian lận tổng thể. Trong phần này, bạn có thể định cấu hình các quy tắc phát hiện gian lận chung.<hr/>

en: Email Alerts
ro: Alerte prin e -mail

en: Email Blacklist
ro: Trimiteți un e -mail la lista neagră

en: Email Blacklisting
ro: Trimiteți un e -mail la lista neagră

en: Email Notification Score
ro: Scor de notificare prin e -mail

en: Email Template
ro: Șablon de e -mail

en: Email Type
ro: Tip de e -mail

en: Email Whitelist
ro: Trimiteți un e -mail pelist

en: Email address is from a high-risk domain.
ro: Adresa de e-mail este dintr-un domeniu cu risc ridicat.

en: Email body
ro: E -mail corp

en: Email is a known free email address.
ro: E-mailul este o adresă de e-mail gratuită cunoscută.

en: Emails Blocked
ro: E -mailuri blocate

en: Emails can be sent either as plain text or HTML
ro: E -mailurile pot fi trimise fie ca text simplu, fie ca HTML

en: Enable Auto Fraud Check
ro: Activați verificarea fraudei automate

en: Enable Debug Log
ro: Activați jurnalul de depanare

en: Enable Debug Logging
ro: Activați jurnalul de depanare

en: Enable MaxMind minFraud Factors Integration
ro: Activați Integrarea Factorilor Minfraud MaxMind

en: Enable MaxMind minFraud Insights Integration
ro: Activați Integrarea MaxMind Minfraud Insights

en: Enable MaxMind minFraud Integration
ro: Activați integrarea MaxMind Minfraud

en: Enable Phone Number and Billing Country Check
ro: Activați numărul de telefon și verificarea țării de facturare

en: Enable Trust Swiftly
ro: Activați încrederea rapid

en: Enable Whitelisting of Payment Methods
ro: Activați identificarea albă a metodelor de plată

en: Enable Whitelisting of User Roles
ro: Activați distribuirea albă a rolurilor utilizatorului

en: Enable debug logging
ro: Activați jurnalul de depanare

en: Enable it to activate whitelisting of User Roles.
ro: Activați-l pentru a activa lista albă a rolurilor de utilizator.

en: Enable it to check fraud for a previous order, that orders, when the Antifraud plugin was not installed.
ro: Activați-l pentru a verifica frauda pentru o comandă anterioară, pe care o comandă, atunci când pluginul Antifraudă nu a fost instalat.

en: Enable it to check if customer's email address originates from any high-risk domain listed below and/or add API for “quickemailverification. com” for automatic checking
ro: Permiteți-l să verifice dacă adresa de e-mail a clientului provine de la orice domeniu cu risc ridicat enumerat mai jos și/sau adăugați API pentru „QuickEMailverificare. com ”pentru verificare automată

en: Enable it to check if orders originate from unsafe countries. Select unsafe countries from the list below.
ro: Permiteți -l să verifice dacă comenzile provin din țări nesigure. Selectați țări nesigure din lista de mai jos.

en: Enable it to identify customers purchasing from your website for the first time.
ro: Permiteți -i să identifice clienții care cumpără de pe site -ul dvs. web pentru prima dată.

en: Enable it to identify that customer's physical location matches the location provided by IP address.
ro: Permiteți -i să identifice că locația fizică a clientului se potrivește cu locația furnizată de adresa IP.

en: Enable it to identify that customer's shipping/billing state matches the state provided by Geo Location.
ro: Permiteți -i să identifice că statul de transport/facturare al clientului se potrivește cu statul furnizat de locația Geo.

en: Enable it to perform first-order re-check on orders in processing state.
ro: Permiteți-i să efectueze re-verificarea de prim ordin la comenzile în starea de procesare.

en: Enable it to record the debugging data.
ro: Activați-l pentru a înregistra datele de depanare.

en: Enable pre-payment checking to assess fraud before making payment and block buyers with high fraud risk from placing any order and notify them via alert message.
ro: Activați verificarea plății anticipate pentru a evalua frauda înainte de a efectua plata și blocați cumpărătorii cu risc ridicat de fraudă de la plasarea oricărei comenzi și notificați-i prin mesaj de alertă.

en: Enable reCAPTCHA
ro: Activați Recaptcha

en: Enable reCAPTCHA on checkout page<br/>
ro: Activați recaptcha pe pagina de checkout <br/>

en: Enable the IP blacklist function
ro: Activați funcția IP Blacklist

en: Enable the IP blacklist function to block IP addresses with high risk of frauds.
ro: Activați funcția IP Blacklist să blocheze adresele IP cu risc ridicat de fraudă.

en: Enable the email blacklist function to block emails captured by WooCommerce Anti-fraud rules.
ro: Activați funcția de e-mail Blacklist pentru a bloca e-mailurile capturate de regulile anti-fraudat WooCommerce.

en: Enable this rule to confirm that the total amount of the order does not exceed maximum configured amount below.
ro: Activați această regulă pentru a confirma că suma totală a comenzii nu depășește suma maximă configurată mai jos.

en: Enable this rule to monitor if multiple orders with different billing or shipping addresses have originated from the same IP address. Make sure to set time span of checking.
ro: Activați această regulă să monitorizeze dacă mai multe comenzi cu diferite adrese de facturare sau de transport au provenit din aceeași adresă IP. Asigurați -vă că setați intervalul de verificare.

en: Enable to add payment methods to the whitelist.
ro: Activați pentru a adăuga metode de plată la lista albă.

en: Enable to cancel and/or put orders on hold based on Risk Score.
ro: Permiteți anularea și/sau punerea comenzilor în funcție de scorul de risc.

en: Enable to check if the order originates from outside of your store's home country.
ro: Permiteți -vă să verificați dacă comanda provine din afara țării de origine a magazinului dvs.

en: Enable to identify difference between billing and shipping addresses.
ro: Permiteți identificarea diferenței dintre adresele de facturare și transport.

en: Enable to receive fraud alerts on admin email address when risk-score exceeds value set in Email Notification Score.
ro: Permiteți să primiți alerte de fraudă pe adresa de e-mail de administrare atunci când scorul de risc depășește valoarea setată în scorul de notificare prin e-mail.

en: Enable v2 reCAPTCHA
ro: Activați V2 Recaptcha

en: Enable v2 reCAPTCHA<br/>
ro: Activați V2 Recaptcha <br/>

en: Enable v3 reCAPTCHA
ro: Activați V3 Recaptcha

en: Enable v3 reCAPTCHA<br/>
ro: Activați V3 Recaptcha <br/>

en: Enable/Disable
ro: Permite dezactivarea

en: Enabling this rule allows you to limit number of orders per user within the time span configured below.
ro: Activarea acestei reguli vă permite să limitați numărul de comenzi pe utilizator în termenul configurat mai jos.

en: Enabling this rule limits the number of orders to be placed within a certain period of the day.
ro: Activarea acestei reguli limitează numărul de ordine care trebuie plasat într -o anumită perioadă a zilei.

en: End Time
ro: Sfârșitul timpului

en: Enter a total number of orders that a buyer can make in the specified time span.
ro: Introduceți un număr total de comenzi pe care un cumpărător le poate face în intervalul de timp specificat.

en: Enter any IPs you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new IPs. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
ro: Introduceți IP-urile pe care doriți să le înscrieți pe lista albă. Apăsați „Tab” sau „Virgulă” după introducerea oricăror IP-uri noi. Vă rugăm să adăugați e-mailuri în bloc, separându-le fie prin virgulă, fie prin spațiu.

en: Enter any email origin domains you consider to be high-risk. Press “Tab” or “Comma” after entering any new domain.
ro: Introduceți orice domeniu de origine a e-mailului pe care îl considerați cu risc ridicat. Apăsați „Tab” sau „Virgulă” după ce ați introdus orice domeniu nou.

en: Enter any email you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new email. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
ro: Introduceți orice e-mail pe care doriți să fiți în lista albă. Apăsați „Tab” sau „Virgulă” după ce ați introdus orice e-mail nou. Vă rugăm să adăugați e-mailuri în bloc, separându-le fie prin virgulă, fie prin spațiu.

en: Enter in your Trust Swiftly site URL i.e https://example.trustswiftly.com
ro: Introduceți în încrederea dvs. URL de site rapid, adică https://example.trustwiftly.com

en: Enter maximum number of orders that can be placed during specified time span.
ro: Introduceți numărul maxim de comenzi care pot fi plasate în timpul specificat de timp.

en: Enter number of hours you want to check
ro: Introduceți numărul de ore pe care doriți să le verificați

en: Enter the body of the email to be sent to the purchaser in the text area below:
ro: Introduceți corpul e-mailului care urmează să fie trimis cumpărătorului în zona de text de mai jos:

en: Enter the license key provided by MaxMind here.
ro: Introduceți cheia de licență furnizată de MaxMind aici.

en: Enter the maximum amount of purchase accepted in your store.
ro: Introduceți cantitatea maximă de achiziție acceptată în magazinul dvs.

en: Enter the multiplier value to check amount over average transaction value that will trigger the rule (expressed as a multiplier). For example, if you want to limit orders that are 2 times greater than the average value of orders, set the multiplier value to 2.
ro: Introduceți valoarea multiplicatorului pentru a verifica valoarea medie a tranzacției care va declanșa regula (exprimată ca un multiplicator). De exemplu, dacă doriți să limitați comenzile care sunt de 2 ori mai mari decât valoarea medie a comenzilor, setați valoarea multiplicatorului la 2.

en: Enter v2 Secret Key
ro: Introduceți cheia secretă v2

en: Enter v2 Site Key
ro: Introduceți cheia site -ului V2

en: Enter v3 Secret Key
ro: Introduceți cheia secretă v3

en: Enter v3 Site Key
ro: Introduceți cheia site -ului V3

en: Enter your MaxMind account ID here.  If you don&apos;t have an account, please sign up at <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a>.
ro: Introduceți ID -ul contului MaxMind aici. Dacă nu aveți un cont, vă rugăm să vă înscrieți la <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a>.

en: Evaluate customers before making the actual payment.  If the fraud score reaches a high-risk order range before making payment, the customer order will be denied in advance, and a custom message appears on the checkout page explaining buyer the reason for denial.
ro: Evaluați clienții înainte de a efectua plata efectivă. Dacă scorul de fraudă atinge un interval de comandă cu risc ridicat înainte de a efectua plata, comanda clientului va fi refuzată în avans, iar pe pagina de finalizare a comenzii va apărea un mesaj personalizat care explică cumpărătorului motivul refuzului.

en: Facing an Issue with the plugin?
ro: Te confrunți cu o problemă cu pluginul?

en: Filter accounts with different user roles to bypass Anti-fraud scoring system.
ro: Filtrați conturile cu diferite roluri de utilizator pentru a ocoli sistemul de scor antifraudă.

en: First Purchase Rule Weight
ro: Prima greutate a regulilor de cumpărare greutăți

en: First Purchase on Website
ro: Prima achiziție pe site -ul web

en: First Time Purchase Rules
ro: Reguli de cumpărare pentru prima dată

en: Fraud Action
ro: Acțiune de fraudă

en: Fraud Check
ro: Verificare fraudă

en: Fraud Risk
ro: Risc de fraudă

en: Fraud check done.
ro: Verificarea fraudei.

en: Fraud notification for order #{order_id}
ro: Notificare de fraudă pentru comanda #{order_id}

en: Fraudulent Orders Cancelled
ro: Comenzi frauduloase anulate

en: General Rules
ro: Reguli generale

en: General Settings
ro: setari generale

en: General behaviours of the Anti Fraud plugin are configured on this page.<hr/>
ro: Pe această pagină sunt configurate comportamente generale ale pluginului anti -fraudă. <hr/>

en: Get alerts about suspected fraudulent activities <hr/>
ro: Obțineți alerte cu privire la suspectele activități frauduloase <hr/>

en: Google reCAPTCHA Settings
ro: Setări Google Recaptcha

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully but you don't have enough credit to use this service.
ro: Great, QuickEmailVirificare autentificat cu succes, dar nu aveți suficient credit pentru a utiliza acest serviciu.

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully!!
ro: Grozav, QuickEmailVerification Autentificat cu succes !!

en: Great, Trust Swiftly authenticated successfully!!
ro: Mare, încredere autentificată rapid cu succes !!

en: Great, authenticated successfully!!
ro: Mare, autentificat cu succes !!

en: Great, bigdatacloud authenticated successfully!
ro: Mare, bigdatacloud autentificat cu succes!

en: Hi there. Order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
ro: Chào bạn. Đơn đặt hàng có ID #%1$s đã ghi được Điểm rủi ro là %2$s.

en: Hi!We have received your order on {site_title}, but to complete we have to verify your PayPal email address.If you havent made or authorized any purchase, please, contact PayPal support service immediately,and email us to {site_email} for having your money back.
ro: Bună! Am primit comanda dvs. pe {site_title}, dar pentru a finaliza trebuie să vă verificăm adresa de e -mail PayPal. Dacă nu ați făcut sau autorizați nicio achiziție, vă rugăm să contactați imediat serviciul de asistență PayPal și să ne trimiteți un e -mail la {site_email} pentru că trebuie să aveți banii tăi înapoi.

en: Hide details
ro: Ascunde detaliile

en: High Importance
ro: Importanță mare

en: High Risk
ro: Risc ridicat

en: High Risk Order
ro: Ordine de risc ridicat

en: High Risk threshold
ro: Prag de risc ridicat

en: High-Risk Domains
ro: Domenii cu risc ridicat

en: High-Risk Email Domains
ro: Domenii de e-mail cu risc ridicat

en: High-Risk Net Transaction
ro: Tranzacție netă cu risc ridicat

en: High-Risk Orders on Hold
ro: Comenzi cu risc ridicat în așteptare

en: IP address ordered multiple orders in the last
ro: Adresa IP a comandat mai multe comenzi în ultima

en: IP address ordered with multiple order details in the past
ro: Adresă IP comandată cu mai multe detalii de comandă în trecut

en: IP, Billing and Shipping Address-based Rules
ro: IP, reguli bazate pe adrese de facturare și expediere

en: IPs Whitelist
ro: Lista albă IPS

en: If the minFraud risk score exceeds the threshold set above, this weight will be applied to the overall risk score.  By adjusting this, you can balance the minFraud value against the other rules-based calculations in the plugin.
ro: Dacă scorul de risc Minfraud depășește pragul stabilit mai sus, această greutate va fi aplicată la scorul de risc general. Prin ajustarea acestui lucru, puteți echilibra valoarea Minfraud față de celelalte calcule bazate pe reguli din plugin.

en: If the risk score exceed threshold value which is set here, then the customer needs to be verified with Trust Swiftly.
ro: Dacă scorul de risc depășește valoarea pragului care este setată aici, atunci clientul trebuie să fie verificat cu încredere rapid.

en: If the risk score returned by the minFraud system exceeds this number, the transaction will be considered potentially fraudulent and will contribute to the overall fraud score calculation.  If the risk score from minFraud is lower than this threshold, it will not contribute to the overall fraud score.
ro: Dacă scorul de risc returnat de sistemul Minfraud depășește acest număr, tranzacția va fi considerată potențial frauduloasă și va contribui la calculul general al scorului de fraudă. Dacă scorul de risc de la Minfraud este mai mic decât acest prag, acesta nu va contribui la scorul general de fraudă.

en: If you enable this rule, then it is highly recommended that you use a separate Phone Number Validation plugin to make sure your customers specify a correct international phone number format on the checkout page. Else, this rule will treat an invalid phone number as a risk.
ro: Dacă activați această regulă, atunci este foarte recomandat să utilizați un plugin de validare a numărului de telefon separat pentru a vă asigura că clienții dvs. specifică un format corect de număr de telefon internațional pe pagina de checkout. Altfel, această regulă va trata un număr de telefon nevalid ca un risc.

en: If you have any issues or feedback about Anti-Fraud plugin, we would love to here from you!
ro: Dacă aveți probleme sau feedback cu privire la pluginul anti-fraud, ne-ar plăcea aici de la dvs.!

en: In order to continue %1$s"Geo Location Match"%2$s service, our provider Bigdatacloud now requires you to sign up and get the api key. To obtain an api key you can %3$sregister here%4$s.
ro: Pentru a continua serviciul %1$s„Geo Location Match”%2$s, furnizorul nostru Bigdatacloud vă solicită acum să vă înscrieți și să obțineți cheia API. Pentru a obține o cheie API, vă puteți înregistra %3$s aici%4$s.

en: In this section, customers can enable this setting to check fraud for a previous order, when the Anti Fraud plugin is not installed and an order was placed within 7 days old.
ro: În această secțiune, clienții pot activa această setare pentru a verifica frauda pentru o comandă anterioară, atunci când pluginul Anti Fraud nu este instalat și o comandă a fost plasată în decurs de 7 zile.

en: In this section, customers can enable this setting to create log file and it can seen from WooCommerce >> Status >> Log.
ro: În această secțiune, clienții pot activa această setare pentru a crea un fișier jurnal și poate fi văzut din WooCommerce >> Stare >> Jurnal.

en: International orders tend to have a higher fraud risk than orders that originate in your home country. Merchants often find that certain origin countries have a higher potential for fraud. These Rule sets help manage such risks.
ro: Comenzile internaționale tind să aibă un risc mai mare de fraudă decât comenzile care își au originea în țara de origine. Comercianții consideră adesea că anumite țări de origine au un potențial mai mare de fraudă. Aceste seturi de reguli ajută la gestionarea acestor riscuri.

en: Invalid recaptcha.
ro: Recaptcha nevalid.

en: Is Customer behind Proxy or VPN?
ro: Clientul este în spatele proxy sau VPN?

en: Is Order from High-Risk Country?
ro: Este comanda din țară cu risc ridicat?

en: Is Suspicious / High-Risk Email Domain?
ro: Este un domeniu de e-mail suspect / cu risc ridicat?

en: Is it International Order?
ro: Este o comandă internațională?

en: Last 24 Hours Update
ro: Ultimele 24 de ore Actualizare

en: Leave Us a Review!
ro: Lasă -ne o recenzie!

en: Limit Number of Orders between Time
ro: Limitați numărul de comenzi între timp

en: List of Emails whitelitsted. Add emails manullay to make whitlist. Unblocked emails also added to this list.
ro: Lista de e-mailuri incluse în lumină albă. Adăugați e-mail-uri manulay pentru a crea whitlist. E-mailurile deblocate au fost adăugate și la această listă.

en: List of IPs whitelitsted. Add IPs manullay to make whitlist. Unblocked IPs also added to this list.
ro: Lista IP-urilor trecute pe lista albă. Adăugați IP-uri manulay pentru a crea whitlist. IP-urile deblocate au fost adăugate și la această listă.

en: Love our Plugin?
ro: Ne place pluginul nostru?

en: Low Risk
ro: Risc scazut

en: Low Risk Order
ro: Ordine de risc scăzut

en: Mark Unsafe Countries
ro: Marcați țări nesigure

en: Max Order Limit between time reached.
ro: Limita maximă de comandă între timpul atins.

en: Max order limit reched from same IP.
ro: Limita maximă a ordinului rechemat de la același IP.

en: MaxMind Account ID
ro: ID -ul contului MaxMind

en: MaxMind License Key
ro: Cheia de licență MaxMind

en: MaxMind Risk Score
ro: Scor de risc MaxMind

en: MaxMind minFraud Settings
ro: Setări MaxMind Minfraud

en: Maximum Allowed Number of Orders Between Time
ro: Numărul maxim admis de comenzi între timp

en: Maximum Allowed Number of Orders in Time Span?
ro: Numărul maxim permis de comenzi în intervalul de timp?

en: Medium Risk
ro: Risc mediu

en: Medium Risk Order
ro: Ordine de risc mediu

en: Medium Risk Orders
ro: Comenzi de risc mediu

en: Medium Risk threshold
ro: Prag de risc mediu

en: Merchants often find that certain email domains have a higher potential for fraud. These Rule sets will help you manage High-Risk Email Domains.<br/>Identify High-Risk Domains by manually adding such email domains to High-Risk Domain section and/or using QuickEmailVerification.com API key to make this operation automatic.
ro: Comercianții consideră adesea că anumite domenii de e -mail au un potențial mai mare de fraudă. Aceste seturi de reguli vă vor ajuta să gestionați domenii de e-mail cu risc ridicat. <br/> Identificați domenii cu risc ridicat adăugând manual astfel de domenii de e-mail la secțiunea de domeniu cu risc ridicat și/sau folosind cheia API QuickEmailVirifiant.com pentru a face această operație automată.

en: MinFraud Factors Settings
ro: Setările factorilor minfraud

en: MinFraud Insights Settings
ro: Setările Minfraud Insights

en: MinFraud Settings
ro: Setări Minfraud

en: Moderate
ro: Moderat

en: Multiple Orders Attempts using Different Addresses from Same IP
ro: Mai multe comenzi încearcă să folosească adrese diferite de la același IP

en: Name
ro: Nume

en: Need Support?
ro: Aveți nevoie de sprijin?

en: Needs Attention
ro: Are nevoie de atentie

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify end time.
ro: Trebuie să fie conform timpului serverului. Verificați setările generale Woo. În consecință, specificați timpul final.

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify start time.
ro: Trebuie să fie conform timpului serverului. Verificați setările generale Woo. În consecință, specificați timpul de pornire.

en: No Importance
ro: Nici o importanță

en: No Of Days For Historical Orders Checks
ro: Nu de zile pentru verificările comenzilor istorice

en: No fraud checking has been done on this order yet.
ro: Nu s -a făcut încă o verificare a fraudei la această comandă.

en: Notice about PayPal verification.
ro: Observați despre verificarea PayPal.

en: Notification message for Blocked users
ro: Mesaj de notificare pentru utilizatorii blocați

en: Number of days that have to pass before sending another email if the order is still waiting for verification
ro: Numărul de zile care trebuie să treacă înainte de a trimite un alt e -mail dacă comanda încă așteaptă verificarea

en: Order Amount is Above Average?
ro: Suma comenzii este peste medie?

en: Order Amounts and Attempts
ro: Sumele și încercările de comandă

en: Order Exceeds Maximum Amount Limit?
ro: Comanda depășește limita maximă a sumei?

en: Order exceeds maximum amount.
ro: Comanda depășește suma maximă.

en: Order fraud checks skipped due to user verified from Trust Swiftly.
ro: Verificările de fraudă pentru comandă au sărit din cauza utilizatorului verificat de la încredere rapid.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted customer IPs.
ro: Verificări de fraudă pentru comandă au sărit din cauza IP -urilor clientului cu lista albă.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted email.
ro: Verificări de fraudă pentru comandă au sărit din cauza e -mailului cu lista albă.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted payment method.
ro: Verificările de fraudă de comandă au sărit din cauza metodei de plată a lisii albe.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted user role.
ro: Verificările de fraudă ale comenzii au sărit din cauza rolului utilizatorului listat.

en: Order is an international order.
ro: Ordinea este o ordine internațională.

en: Ordered from a risk billing_method
ro: Comandat de la o metodă de facturare cu risc

en: Ordered from a risk country
ro: Comandat dintr-o țară cu risc

en: Orders Breakdown
ro: Comenzi defalcare

en: Orders Detected
ro: Comenzi detectate

en: Orders that are not verified within the given number of days will be automatically cancelled
ro: Comenzile care nu sunt verificate în cadrul numărului dat de zile vor fi anulate automat

en: Orders with a score equal to or greater than this number will be automatically set on hold. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
ro: Comenzile cu un scor egal sau mai mare decât acest număr vor fi setate automat în așteptare. <br/> Pentru a -l dezactiva, glisați glisorul în stânga extremă sau selectați 0.

en: Orders with a score equal to or greater than this value will be automatically cancelled. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
ro: Comenzile cu un scor egal sau mai mare decât această valoare vor fi anulate automat. <br/> Pentru a -l dezactiva, glisați glisorul în stânga extremă sau selectați 0.

en: Origin Countries
ro: Țări de origine

en: Past Number of Days to Check
ro: Numărul trecut de zile pentru a verifica

en: PayPal Verification Done.
ro: Verificarea paypal făcută.

en: PayPal Verification notification of order #{order_id}
ro: Notificarea PayPal de verificare a comenzii #{order_id}

en: Payment method
ro: Metoda de plată

en: Payments made via the whitelisted payment methods will bypass anti-fraud’s rule to change order status based on risk score.
ro: Plățile efectuate prin metodele de plată din lista albă vor ocoli regula antifraudă pentru a modifica starea comenzii în funcție de scorul de risc.

en: Paypal Settings
ro: Setări PayPal

en: Paypal Verification
ro: Verificare PayPal

en: Paypal verified addresses
ro: Adrese verificate PayPal

en: Please consider enabling reCaptcha in the Anti Fraud plugin %1$ssettings%2$s to help prevent Velocity attacks.
ro: Vui lòng xem xét bật reCaptcha trong plugin Chống gian lận %1$ssettings%2$s để giúp ngăn chặn các cuộc tấn công Velocity.

en: Please install and activate %1$sWooCommerce%2$s in order for the WooCommerce Anti Fraud extension to work!
ro: Vui lòng cài đặt và kích hoạt %1$sWooCommerce%2$s để tiện ích mở rộng Chống gian lận WooC Commerce hoạt động!

en: Pre-Payment Checking
ro: Verificare înainte de plată

en: Pre-Purchase Assessment
ro: Evaluare pre-cumpărare

en: Press Ctrl or ⌘ key and select multiple countries that you think are unsafe for your area of service.
ro: Apăsați tasta Ctrl sau ⌘ și selectați mai multe țări pe care le considerați nesigure pentru zona dvs. de serviciu.

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click multiple payment methods to whitelist and scroll down to select more payment methods
ro: Apăsați tasta „Ctrl” sau „Comandă” și faceți clic pe mai multe metode de plată pentru lista albă și derulați în jos pentru a selecta mai multe metode de plată

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click one or multiple user roles to whitelist. Scroll up/down to select and see more user roles if any.
ro: Apăsați tasta „Ctrl” sau „Comandă” și faceți clic pe unul sau mai multe roluri de utilizator pentru lista albă. Derulați în sus/jos pentru a selecta și a vedea mai multe roluri de utilizator, dacă există.

en: Prevent digital downloads if verification failed or still processing
ro: Preveniți descărcările digitale dacă verificarea a eșuat sau a procesării în continuare

en: Processing..
ro: Prelucrare..

en: Purchased from same IP but Different Customer Addresses?
ro: Cumpărat de la același IP, dar diferite adrese ale clienților?

en: Re-Check First Orders in Processing State?
ro: Verificați primele comenzi în starea de procesare?

en: Recaptcha is a required field.
ro: Recaptcha este un câmp necesar.

en: Recaptcha not responding, please refresh page.
ro: Recaptcha nu răspunde, vă rugăm să reîmprospătați pagina.

en: Recent Order Data
ro: Date recente ale comenzii

en: Risk scores that meet or exceed this value will trigger email alerts to your specified email addresses.
ro: Scorurile de risc care îndeplinesc sau depășesc această valoare vor declanșa alerte de e -mail la adresele dvs. de e -mail specificate.

en: Rule Weight
ro: Greutatea regulilor

en: Rule set for Buyers who are purchasing from your website for the first time.
ro: Regula setată pentru cumpărătorii care cumpără pentru prima dată de pe site -ul dvs. web.

en: Rule to check buyer is ordering products using different addresses from the same IP over a certain period from your store.
ro: Regula pentru a verifica cumpărătorul comandă produse folosind adrese diferite de la același IP pe o anumită perioadă din magazinul dvs.

en: Rules
ro: Reguli

en: Rules set for identifying fraudulent orders triggering risks based on IP, billing and shipping addresses.
ro: Reguli stabilite pentru identificarea comenzilor frauduloase care declanșează riscuri bazate pe IP, adrese de facturare și transport.

en: Score each of your transactions, checking for possible fraud, using a set of advanced scoring rules.
ro: Evaluați fiecare dintre tranzacțiile dumneavoastră, verificând eventualele fraude, utilizând un set de reguli avansate de evaluare.

en: Score returned by Minfraud Factors exceeds the allowed value.
ro: Scorul returnat de Minfraud Factors depășește valoarea permisă.

en: Score returned by Minfraud Insights exceeds the allowed value.
ro: Scorul returnat de Minfraud Insights depășește valoarea permisă.

en: Score returned by Minfraud exceeds the allowed value.
ro: Scorul returnat de Minfraud depășește valoarea permisă.

en: Select Payment Methods to be Whitelisted
ro: Selectați metodele de plată pentru a fi listate albe

en: Select Threshold Weight
ro: Selectați greutatea pragului

en: Select User Roles to be Whitelisted
ro: Selectați rolurile de utilizator pentru a fi listate albe

en: Select a verification method defined such as ID and Selfie. A Verification Template should be set on Trust Swiftly.
ro: Selectați o metodă de verificare definită, cum ar fi ID și selfie. Un șablon de verificare ar trebui să fie stabilit rapid pe încredere.

en: Select roles
ro: Selectați roluri

en: Select to enable Paypal verification
ro: Selectați pentru a activa verificarea PayPal

en: Select when customers should verify their identity.
ro: Selectați când clienții ar trebui să -și verifice identitatea.

en: Set Risk Thresholds
ro: Stabiliți praguri de risc

en: Settings
ro: Setări

en: Show fraud risk details
ro: Arată detalii despre riscul fraudei

en: Spent
ro: A petrecut

en: Sr No
ro: Sr nr

en: Start Time
ro: Timpul de începere

en: Status
ro: Stare

en: Support for the Anti-Fraud Plugin
ro: Suport pentru pluginul anti-fraud

en: The IP addresses listed in the text area will be considered unsafe.  You can also add or remove IP addresses manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add IPs in bulk separating them by either comma or space.
ro: Adresele IP enumerate în zona de text vor fi considerate nesigure. De asemenea, puteți adăuga sau elimina adresele IP manual aici. Tastați „” sau apăsați butonul Tab/Enter pentru următoarea intrare. Vă rugăm să adăugați IP -uri în vrac, separate -le fie prin virgulă, fie prin spațiu.

en: The Merchant can enter the number of days for historical orders check. The default number of days is 7 days.
ro: Comerciantul poate introduce numărul de zile pentru verificarea istoricului comenzilor. Numărul implicit de zile este de 7 zile.

en: The email addresses listed in the text area will be considered unsafe. You can also add or remove emails manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
ro: Adresele de e -mail enumerate în zona de text vor fi considerate nesigure. De asemenea, puteți adăuga sau elimina e -mailuri manual aici. Tastați „” sau apăsați butonul Tab/Enter pentru următoarea intrare. Vă rugăm să adăugați e -mailuri în vrac, separate -le fie prin virgulă, fie prin spațiu.

en: The number of days in the past to check IP addresses and different physical addresses.
ro: Numărul de zile din trecut pentru a verifica adresele IP și diferite adrese fizice.

en: The rules in this section are triggered based on defined order amounts and by counting attempted orders. You can also limit orders within a certain time frame. Orders with unusually high values, or customers who make an excessive number of transactions in a short period are more likely to be fraudulent.
ro: Regulile din această secțiune sunt declanșate pe baza sumelor de ordine definite și prin numărarea încercărilor de ordine. De asemenea, puteți limita comenzile într -un anumit interval de timp. Comenzile cu valori neobișnuit de mari sau clienții care fac un număr excesiv de tranzacții într -o perioadă scurtă sunt mai probabil să fie frauduloși.

en: The subject of the email that will be sent to the purchaser
ro: Subiectul e -mailului care va fi trimis cumpărătorului

en: The threshold between Low and Medium Risk Score. Move the left handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Low and Medium-Risk orders. Risk Score less than this value is Low-Risk order and a greater value is the starting point of Medium Risk Orders.
ro: Pragul dintre Scorul de risc scăzut și mediu. Mutați mânerul din stânga pe glisor sau actualizați valoarea în câmpul de text pentru a seta limita dintre comenzile cu risc scăzut și mediu. Scorul de risc mai mic decât această valoare este ordinul cu risc scăzut, iar o valoare mai mare este punctul de plecare al comenzilor cu risc mediu.

en: There are three risk thresholds.  Low, Medium and High.   In this section you can define where the boundary point between those thresholds.   The maximum risk score is 100, the minimum is 0.<br/>
ro: Există trei praguri de risc. Scăzut, mediu și înalt. În această secțiune puteți defini unde punctul de graniță dintre aceste praguri. Scorul maxim de risc este de 100, minimul este 0. <br/>

en: There are three risk thresholds: Low, Medium and High. In this section, you can define where the boundary point between those thresholds. The maximum risk score is 100, the minimum is 0. Orders are considered Low, Medium, and High Risk Orders based on these values.
ro: Există trei praguri de risc: scăzute, medii și mari. În această secțiune, puteți defini unde punctul de graniță dintre aceste praguri. Scorul maxim de risc este de 100, minimul este 0. Comenzile sunt considerate comenzi scăzute, medii și cu risc ridicat pe baza acestor valori.

en: These settings are specific to Paypal Payment Gateway. This means, when the customer use their Paypal account for making payment for their orders, then these rules come into action.<hr/>
ro: Aceste setări sunt specifice gateway -ului de plată PayPal. Aceasta înseamnă că atunci când clientul își folosește contul PayPal pentru efectuarea plății pentru comenzile lor, atunci aceste reguli intră în acțiune. <hr />

en: This IP Address is blocked.
ro: Această adresă IP este blocată.

en: This email id is blocked
ro: Acest ID de e -mail este blocat

en: This email id is blocked.
ro: Acest ID de e -mail este blocat.

en: This is a threshold between Medium and High-Risk Score. Slide the right handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Medium and High-Risk orders. Risk Score less than this value is the end point of Medium-Risk order and a greater value is High-Risk order.
ro: Acesta este un prag între Scorul de risc mediu și înalt. Glisați mânerul din dreapta pe glisor sau actualizați valoarea din câmpul de text pentru a stabili limita dintre comenzile cu risc mediu și ridicat. Scorul de risc mai mic decât această valoare este punctul final al ordinului cu risc mediu, iar o valoare mai mare este ordinul cu risc ridicat.

en: This is the customer's first order with this billing details.
ro: Aceasta este prima comandă a clientului cu aceste detalii de facturare.

en: This order is currently in queue for a fraud check.
ro: Această comandă este în prezent la coadă pentru o verificare a fraudei.

en: Threshold Settings
ro: Setări prag

en: Threshold minFraud Factors Risk Score
ro: Prag Minfraud Factori Scor de risc

en: Threshold minFraud Insights Risk Score
ro: Prag Minfraud Insights Scor de risc

en: Threshold minFraud Risk Score
ro: Prag Minfraud Scor de risc

en: Time Span to Check (hours)
ro: Interval de timp pentru a verifica (ore)

en: Too many order attempts?
ro: Prea multe încercări de comandă?

en: Total Number of Orders
ro: Numărul total de comenzi

en: Total Transaction Amount
ro: Suma totală a tranzacției

en: Trust Swiftly Enable/Disable
ro: Aveți încredere în activarea rapidă

en: Trust Swiftly Settings
ro: Aveți încredere în setări rapide

en: Unblock
ro: Deblocați

en: Update Order Status based on Fraud Score
ro: Actualizați starea comenzii pe baza scorului de fraudă

en: Updates order status to cancel and/or on-hold when order passes a certain Risk Score threshold.
ro: Actualizează starea comenzii pentru a anula și/sau a reține atunci când comanda depășește un anumit prag de Scor de risc.

en: User Email is Whitelisted.
ro: E -mailul utilizatorului este listat alb.

en: User Roles Whitelisting
ro: Roluri de utilizator Whitelisting

en: Verification Method
ro: Metoda de verificare

en: Verification Retry
ro: Verificarea din nou

en: Verification Template
ro: Șablon de verificare

en: Verified email addresses
ro: Adrese de e -mail verificate

en: Website Administrator does not allow you to place this order. Please contact our support team. Sorry for any inconvenience.
ro: Administratorul site -ului nu vă permite să plasați această comandă. Vă rugăm să contactați echipa noastră de asistență. Îmi pare rău pentru orice neplăcere.

en: Weight of the single rule in the total calculation of risk.
ro: Greutatea regulii unice în calculul total al riscului.

en: Weighting to Cancel Order
ro: Ponderea pentru a anula comanda

en: Weighting to put Order On-hold
ro: Ponderea pentru a pune comanda pe de Hold

en: When To Verify
ro: Când să verificați

en: Whitelist Payment Methods
ro: Metode de plată a listei albe

en: Whitelisted Emails
ro: E -mailuri cu lista albă

en: Whitelisted IPs
ro: IP -uri cu lista albă

en: WooCommerce Anti Fraud
ro: WooCommerce Anti Fraudă

en: WooCommerce Anti-Fraud allows you to create a list of email addresses as well as a list of IP addresses that will always be marked as potential fraud transactions.
ro: WooCommerce Antifraud vă permite să creați o listă de adrese de e-mail, precum și o listă de adrese IP care vor fi întotdeauna marcate ca tranzacții potențiale de fraudă.

en: You are not a human, please refresh page.
ro: Nu sunteți un om, vă rugăm să reîmprospătați pagina.

en: You can use bigdatacloud.com to get accurate address via customer Lat and Long and its required to use geo location rule.
ro: Puteți utiliza bigdatacloud.com pentru a obține o adresă exactă prin intermediul clientului Lat și Long și este necesar să utilizeze regula locației GEO.

en: You can use quickemailverification.com to get more accurate results for false email domain-related checks.
ro: Puteți utiliza QuickEMailVerification.com pentru a obține rezultate mai exacte pentru verificări legate de domeniu de e-mail fals.

en: You have reached maximum number of allowed orders in %d hours. Please try again later.
ro: Bạn đã đạt đến số lượng đơn hàng tối đa được phép trong %d giờ. Vui lòng thử lại sau.

en: Your Account Id or License Key could not be authenticated!!
ro: ID -ul contului dvs. sau cheia de licență nu ar putea fi autentificate !!

en: Your Quickemailverification API Key could not be authenticated!!
ro: Cheia API -ului dvs. QuickEmailVerificare nu a putut fi autentificată !!

en: Your Trust Swiftly API Key could not be authenticated!!
ro: Încrederea ta Swiftly API Cheia nu a putut fi autentificată !!

en: Your Trust Swiftly Base URL could not be validated!!
ro: Încrederea dvs. URL de bază rapidă nu a putut fi validată !!

en: Your positive reviews are always encouraging!
ro: Recenziile dvs. pozitive sunt întotdeauna încurajatoare!

en: [{site_title}] Confirm your PayPal email address
ro: [{site_title}] Confirmați -vă adresa de e -mail PayPal

en: minFraud Factors Rule Weight
ro: Factorii minfraud regula greutatea greutății

en: minFraud Insights Rule Weight
ro: Minfraud Insights Rule Greutate

en: minFraud Rule Weight
ro: Greutatea regulilor Minfraud

en: v2 Secret Key
ro: Cheia secretă v2

en: v2 Site Key
ro: Cheia site -ului V2

en: v3 Secret Key
ro: Cheia secretă v3

en: v3 Site Key
ro: Cheia site -ului V3
