WooCommerce Anti Fraud 5.8.1 - en to nb translation catalogue (349 entries)

note: Description of the plugin
en: Score each of your transactions, checking for possible fraud, using a set of advanced scoring rules.
nb: Scorer hver enkelt transaksjon for å avdekke mulig svindel ved hjelp av et sett med avanserte scoringsregler.

en: Anti Fraud - Admin Notice
nb: Bedrageribekjempelse - Admin Notice

en: Admin notification about an order.
nb: Administratorvarsel om en bestilling.

en: Fraud notification for order #{order_id}
nb: Svindelvarsel for bestilling nr #{order_id}

en: Antifraud paypal verification
nb: Antifraud paypal-verifisering

en: Check pending order fraud risk score
nb: Sjekk i påvente av ordrenesvindelrisikoscore

en: Fraud check done.
nb: Svindelsjekk gjort.

en: MaxMind Risk Score
nb: Maxmind risikoscore

en: Hide details
nb: Skjul detaljer

en: Show fraud risk details
nb: Vis detaljer om svindel risiko

en: Fraud Risk
nb: Svindelrisiko

en: This order is currently in queue for a fraud check.
nb: Denne ordren er for øyeblikket i kø for en svindelsjekk.

en: Cancel fraud check queue
nb: Avbryt svindel sjekkkø

en: Calculate Fraud Risk
nb: Beregn svindelrisiko

en: Anti Fraud - PayPal verification
nb: Anti -svindel - PayPal verifisering

en: Notice about PayPal verification.
nb: Legg merke til PayPal -verifisering.

en: PayPal Verification notification of order #{order_id}
nb: PayPal Verifiseringsvarsel om ordre #{order_id}

en: No fraud checking has been done on this order yet.
nb: Det er ikke gjort noen svindeljekking på denne ordren ennå.

en: Low Risk
nb: Lav risiko

en: Medium Risk
nb: Medium risiko

en: High Risk
nb: Høy risiko

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted email.
nb: Bestill -svindel sjekker hoppet over på grunn av hvitlistet e -post.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted customer IPs.
nb: Bestillesvindel hoppet over på grunn av hvitlistede kunde -IP -er.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted user role.
nb: Bestillesvindel sjekker hoppet over på grunn av hvitlistet brukerrolle.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted payment method.
nb: Bestillesvindel sjekker hoppet over på grunn av hvitlistet betalingsmetode.

en: Order fraud checks skipped due to user verified from Trust Swiftly.
nb: Bestillesvindel sjekker hoppet over på grunn av bruker som er bekreftet fra tillit raskt.

en: User Email is Whitelisted.
nb: Bruker -e -post er hvitelistet.

en: Payment method
nb: Betalingsmåte

en: Max order limit reched from same IP.
nb: Maks ordregrense som ble koblet fra samme IP.

en: Max Order Limit between time reached.
nb: Maks ordregrense mellom nådd tid.

en: Anti Fraud
nb: Anti-svindel

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Rules
nb: Regler

en: Blacklist Settings
nb: Svartelisteinnstillinger

en: Email Alerts
nb: E -postvarsler

en: Paypal Settings
nb: PayPal -innstillinger

en: MinFraud Settings
nb: MinFaud -innstillinger

en: MinFraud Insights Settings
nb: MinFraud Insights -innstillinger

en: MinFraud Factors Settings
nb: MinFraud Factors -innstillinger

en: Trust Swiftly Settings
nb: Stol på raskt innstillinger

en: reCAPTCHA
nb: Recaptcha

en: Need Support?
nb: Trenger du støtte?

en: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> is a paid, external service that uses AI to verify the identity and payment of a customer. By using <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> you can decrease fraud by automatically verifying their information and later use the data to win any dispute cases. To sign up for Trust Swiftly, click this link: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>
nb: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> tillit raskt </a> er en betalt, ekstern tjeneste som bruker AI for å bekrefte identiteten og betalingen av en en kunde. Ved å bruke <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> stole på raskt </a> Du kan redusere svindel ved automatisk å bekrefte informasjonen og senere bruke dataene til Vinn eventuelle tvistesaker. For å registrere deg for å stole raskt på, klikker du på denne lenken: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> trustswiftly.com </a> <hr />

en: Trust Swiftly Enable/Disable
nb: Stol på å aktivere/deaktivere raskt

en: Enable Trust Swiftly
nb: Aktiver tillit raskt

en: API Key
nb: API -nøkkel

en: Enter in your Trust Swiftly site URL i.e https://example.trustswiftly.com
nb: Skriv inn din tillit raskt nettsted url, dvs. https://example.trustswiftly.com

en: Verification Method
nb: Bekreftelsesmetode

en: Verification Template
nb: Bekreftelsesmal

en: Select a verification method defined such as ID and Selfie. A Verification Template should be set on Trust Swiftly.
nb: Velg en bekreftelsesmetode definert som ID og Selfie. En bekreftelsesmal bør settes raskt på tillit.

en: When To Verify
nb: Når skal du bekrefte

en: Select when customers should verify their identity.
nb: Velg når kunder skal bekrefte identiteten deres.

en: Select Threshold Weight
nb: Velg terskelvekt

en: If the risk score exceed threshold value which is set here, then the customer needs to be verified with Trust Swiftly.
nb: Hvis risikoscore overstiger terskelverdien som er angitt her, må kunden raskt verifiseres med tillit raskt.

en: MaxMind minFraud Settings
nb: Maxmind Minfaud -innstillinger

en: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> is a paid, external service that uses machine learning to detect potential fraud transactions. By using <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a> you can potentially detect more fraudulent transactions.<br/>To sign up to MaxMind minFraud, click this link: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>
nb: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> maxmind minfaud </a> er en betalt, ekstern tjeneste som bruker maskinlæring for å oppdage potensielle svindeltransaksjoner. Ved å bruke <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> minfraud </a> Du kan potensielt oppdage mer uredelige transaksjoner. <br/> For å registrere deg for Maxmind Minfaud, klikk Denne lenken: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a> <hr/>

en: Enable/Disable
nb: På av

en: Enable MaxMind minFraud Integration
nb: Aktiver Maxmind Minfraud Integration

en: Device Tracking
nb: Enhetssporing

en: Detect if a person uses the same device but changes proxies while they are placing multiple orders from your website
nb: Oppdag om en person bruker den samme enheten, men endrer fullmakter mens de legger ut flere bestillinger fra nettstedet ditt

en: MaxMind Account ID
nb: MaxMind-konto-ID

en: Enter your MaxMind account ID here.  If you don&apos;t have an account, please sign up at <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a>.
nb: Skriv inn MaxMind -konto -ID -en din her. Hvis du ikke har en konto, kan du registrere deg på <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a>.

en: MaxMind License Key
nb: Maxmind-lisensnøkkel

en: Enter the license key provided by MaxMind here.
nb: Skriv inn lisensnøkkelen gitt av Maxmind her.

en: Does IP Address Match Location?
nb: Matcher IP -adressen plassering?

en: Enable it to identify that customer's physical location matches the location provided by IP address.
nb: Aktiver den for å identifisere at kundens fysiske beliggenhet samsvarer med plasseringen som er gitt av IP -adressen.

en: Rule Weight
nb: Regelvekt

en: Threshold Settings
nb: Terskelinnstillinger

en: Threshold minFraud Risk Score
nb: Terskel min Risikopoeng for svindel

en: If the risk score returned by the minFraud system exceeds this number, the transaction will be considered potentially fraudulent and will contribute to the overall fraud score calculation.  If the risk score from minFraud is lower than this threshold, it will not contribute to the overall fraud score.
nb: Hvis risikoscore som returneres av Minfraud -systemet overstiger dette tallet, vil transaksjonen bli ansett som potensielt uredelig og vil bidra til den samlede beregningen av svindel. Hvis risikoscore fra Minfraud er lavere enn denne terskelen, vil den ikke bidra til den samlede svindelpoengsummen.

en: minFraud Rule Weight
nb: Minfraud regelvekt

en: If the minFraud risk score exceeds the threshold set above, this weight will be applied to the overall risk score.  By adjusting this, you can balance the minFraud value against the other rules-based calculations in the plugin.
nb: Hvis Minfraud -risikoscore overstiger terskelen som er satt over, vil denne vekten bli brukt på den samlede risikoscore. Ved å justere dette, kan du balansere Minfraud-verdien mot de andre regelbaserte beregningene i plugin-en.

en: Enable MaxMind minFraud Insights Integration
nb: Aktiver MaxMind minFraud Insights-integrasjon

en: Threshold minFraud Insights Risk Score
nb: Terskel minFraud Insights Risk Score

en: minFraud Insights Rule Weight
nb: minFraud Insights regelvekt

en: Enable MaxMind minFraud Factors Integration
nb: Aktiver MaxMind minFraud Factors-integrasjon

en: Threshold minFraud Factors Risk Score
nb: Terskel minBedragerifaktorer Risikopoeng

en: minFraud Factors Rule Weight
nb: minFraud Faktorer Regelvekt

en: Support for the Anti-Fraud Plugin
nb: Støtte for antisvindel-plugin

en: Facing an Issue with the plugin?
nb: Står overfor et problem med plugin?

en: Contact Our Support
nb: Kontakt vår støtte

en: If you have any issues or feedback about Anti-Fraud plugin, we would love to here from you!
nb: Hvis du har problemer eller tilbakemeldinger om plugin mot svindel, vil vi gjerne her fra deg!

en: Love our Plugin?
nb: Elsker plugin vår?

en: Leave Us a Review!
nb: La oss en anmeldelse!

en: Your positive reviews are always encouraging!
nb: Dine positive anmeldelser er alltid oppmuntrende!

en: Google reCAPTCHA Settings
nb: Google Recaptcha -innstillinger

en: Click <a href="https://www.google.com/recaptcha/admin" target="_blank">here</a> to register.
    								Activating reCAPTCHA will enable the service on your Checkout page, which is an effective means of reducing spam orders, particularly from velocity attacks ie. where spammers try multiple credit cards to test their validity.   If you continue to experience a high volume of spam orders after enabling this setting, please contact our Support team (<a href="mailto:support@opmc.biz" target="_top">support@opmc.biz</a>) .<hr/>
nb: "Klikk <a href=""https://www.google.com/recaptcha/admin"" target=""_blank""> her </a> for å registrere deg.
    								Aktivering av Recaptcha vil aktivere tjenesten på kassesiden din, som er et effektivt middel for å redusere spamordrer, spesielt fra hastighetsangrep, dvs. Der spammere prøver flere kredittkort for å teste gyldigheten. Hvis du fortsetter å oppleve et høyt volum av spam -ordrer etter å ha aktivert denne innstillingen, kan du kontakte vårt supportteam (<a href=""mailto:support@opmc.biz"" target=""_top""> support@opmc.biz </a> ). <hr/>"

en: Enable reCAPTCHA
nb: Aktiver Recaptcha

en: Enable reCAPTCHA on checkout page<br/>
nb: Aktiver Recaptcha på kassesiden <br/>

en: Enable v2 reCAPTCHA
nb: Aktiver V2 Recaptcha

en: Enable v2 reCAPTCHA<br/>
nb: Aktiver V2 Recaptcha <br/>

en: Enable v3 reCAPTCHA
nb: Aktiver V3 Recaptcha

en: Enable v3 reCAPTCHA<br/>
nb: Aktiver v3 recaptcha <br/>

en: v2 Site Key
nb: V2 nettstedstast

en: Enter v2 Site Key
nb: Skriv inn V2 nettstedstast

en: v2 Secret Key
nb: V2 Hemmelig nøkkel

en: Enter v2 Secret Key
nb: Skriv inn V2 Secret -tasten

en: v3 Site Key
nb: V3 nettstedstast

en: Enter v3 Site Key
nb: Skriv inn V3 nettstedstast

en: v3 Secret Key
nb: v3 hemmelig nøkkel

en: Enter v3 Secret Key
nb: Skriv inn V3 Secret -tasten

en: Alerts
nb: Varsler

en: Get alerts about suspected fraudulent activities <hr/>
nb: Få varsler om mistenkte uredelige aktiviteter <hr/>

en: Activate Email Alerts for Admin
nb: Aktiver e -postvarsler for admin

en: Enable to receive fraud alerts on admin email address when risk-score exceeds value set in Email Notification Score.
nb: Aktiver for å motta svindelvarsler på admin e-postadresse når risikoscore overstiger verdien som er angitt i e-postvarslingsscore.

en: Additional Address(es) to Notify
nb: Tilleggsadresse (es) for å varsle

en: Add additional email address(es) you want to be notified upon exceeding Risk-score. Press “Comma”, TAB or ENTER button for the next entry.
nb: Legg til ekstra e-postadresse (es) du vil bli varslet når du overskrider risikoscore. Trykk på “Komma”, fanen eller skriv inn knappen for neste oppføring.

en: Email Notification Score
nb: E -postvarslingspoeng

en: Risk scores that meet or exceed this value will trigger email alerts to your specified email addresses.
nb: Risikoscore som oppfyller eller overstiger denne verdien vil utløse e -postvarsler til de spesifiserte e -postadressene dine.

en: Blacklist
nb: Svarteliste

en: WooCommerce Anti-Fraud allows you to create a list of email addresses as well as a list of IP addresses that will always be marked as potential fraud transactions.
nb: WooCommerce Anti-svindel lar deg opprette en liste over e-postadresser samt en liste over IP-adresser som alltid vil bli merket som potensielle svindeltransaksjoner.

en: Email Blacklisting
nb: E -post svarteliste

en: Email Blacklist
nb: E -post svarteliste

en: Enable the email blacklist function to block emails captured by WooCommerce Anti-fraud rules.
nb: Aktiver e-post-svartelistefunksjonen for å blokkere e-postmeldinger som er fanget av WooCommerce Anti-svindel-regler.

en: Automatic Blacklisting
nb: Automatisk svartelisting

en: Add email addresses of orders reported with a high risk of fraud to blacklist automatically.
nb: Legg til e -postadresser på bestillinger rapportert med høy risiko for svindel til svarteliste automatisk.

en: Blocked Email Addresses
nb: Blokkerte e -postadresser

en: The email addresses listed in the text area will be considered unsafe. You can also add or remove emails manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
nb: E -postadressene som er oppført i tekstområdet vil bli ansett som utrygge. Du kan også legge til eller fjerne e -post manuelt her. Skriv inn "," eller trykk Tab/Enter -knappen for neste oppføring. Vennligst legg til e -post i bulk som skiller dem med enten komma eller plass.

en: IP Blacklisting
nb: IP -svartelisting

en: IP Blacklist
nb: IP -svarteliste

en: Enable the IP blacklist function
nb: Aktiver IP -svartelistefunksjonen

en: Enable the IP blacklist function to block IP addresses with high risk of frauds.
nb: Aktiver IP -svartelistefunksjonen for å blokkere IP -adresser med høy risiko for svindel.

en: Blocked IP Addresses
nb: Blokkerte IP -adresser

en: The IP addresses listed in the text area will be considered unsafe.  You can also add or remove IP addresses manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add IPs in bulk separating them by either comma or space.
nb: IP -adressene som er oppført i tekstområdet vil bli ansett som utrygge. Du kan også legge til eller fjerne IP -adresser manuelt her. Skriv inn "," eller trykk Tab/Enter -knappen for neste oppføring. Vennligst legg til IP -er i bulk som skiller dem med enten komma eller plass.

en: These settings are specific to Paypal Payment Gateway. This means, when the customer use their Paypal account for making payment for their orders, then these rules come into action.<hr/>
nb: Disse innstillingene er spesifikke for PayPal Payment Gateway. Dette betyr at når kunden bruker PayPal -kontoen sin for å betale for ordrene sine, så kommer disse reglene i handling. <hr/>

en: Select to enable Paypal verification
nb: Velg for å aktivere PayPal -verifisering

en: Block Downloads
nb: Blokkerer nedlastinger

en: Prevent digital downloads if verification failed or still processing
nb: Forhindre digitale nedlastinger hvis bekreftelsen mislyktes eller fortsatt behandler

en: Verification Retry
nb: Bekreftelse prøvde på nytt

en: Number of days that have to pass before sending another email if the order is still waiting for verification
nb: Antall dager som må passere før du sender en ny e -post hvis bestillingen fremdeles venter på bekreftelse

en: Auto Cancellation Days
nb: Auto avbestillingsdager

en: Orders that are not verified within the given number of days will be automatically cancelled
nb: Bestillinger som ikke er bekreftet innen det gitte antall dager, blir automatisk kansellert

en: Paypal verified addresses
nb: PayPal bekreftede adresser

en: Verified email addresses
nb: Bekreftet e -postadresser

en: Email Template
nb: E -postmal

en: Configure the email template below. The following tags can be embedded in the template fields:<br/><br/><b>{site_title}</b> - replaced with the Wordpress Site Title<br/><b>{site_email}</b> - replaced with the Wordpress site admin email address
nb: Konfigurer e -postmalen nedenfor. Følgende tagger kan være innebygd i malfeltene: <br/> <br/> <b> {site_title} </b> - erstattet med WordPress -nettstedet tittel <br/> <b> {site_email} </b> - Erstattet med WordPress Site Admin e -postadresse

en: Email Type
nb: E -posttype

en: Emails can be sent either as plain text or HTML
nb: E -post kan sendes enten som ren tekst eller HTML

en: The subject of the email that will be sent to the purchaser
nb: Emnet for e -posten som vil bli sendt til kjøperen

en: [{site_title}] Confirm your PayPal email address
nb: [{site_title}] Bekreft din PayPal -e -postadresse

en: Email body
nb: E -post kropp

en: Hi!We have received your order on {site_title}, but to complete we have to verify your PayPal email address.If you havent made or authorized any purchase, please, contact PayPal support service immediately,and email us to {site_email} for having your money back.
nb: Hei! Vi har mottatt bestillingen din på {site_title}, men for å fullføre må vi bekrefte PayPal -e -postadressen din. Hvis du ikke har gjort eller autorisert noe kjøp, kan du kontakte PayPal Support Service umiddelbart og sende oss en e -post til {site_email} for å ha pengene dine tilbake.

en: General behaviours of the Anti Fraud plugin are configured on this page.<hr/>
nb: Generell atferd for anti -svindelplugin er konfigurert på denne siden. <hr/>

en: Set Risk Thresholds
nb: Sett risikoterskel

en: There are three risk thresholds.  Low, Medium and High.   In this section you can define where the boundary point between those thresholds.   The maximum risk score is 100, the minimum is 0.<br/>
nb: Det er tre risikoterskler. Lav, middels og høy. I dette avsnittet kan du definere hvor grensepunktet mellom disse tersklene. Maksimal risikoscore er 100, minimum er 0. <br/>

en: There are three risk thresholds: Low, Medium and High. In this section, you can define where the boundary point between those thresholds. The maximum risk score is 100, the minimum is 0. Orders are considered Low, Medium, and High Risk Orders based on these values.
nb: Det er tre risiketerskler: lav, middels og høy. I dette avsnittet kan du definere hvor grensepunktet mellom disse tersklene. Den maksimale risikoscore er 100, minimum er 0. Bestillinger anses som lave, middels og høyrisikoordrer basert på disse verdiene.

en: Medium Risk threshold
nb: Medium risikoterskel

en: High Risk threshold
nb: Terskel med høy risiko

en: Enable debug logging
nb: Aktiver feilsøking

en: Pre-Purchase Assessment
nb: Forkjøpsvurdering

en: Pre-Payment Checking
nb: Forhåndsbetalingssjekking

en: Notification message for Blocked users
nb: Varslingsmelding for blokkerte brukere

en: Website Administrator does not allow you to place this order. Please contact our support team. Sorry for any inconvenience.
nb: Nettstedsadministrator tillater deg ikke å legge inn denne bestillingen. Kontakt vårt supportteam. Beklager eventuelle ulemper.

en: Adds a custom alert message for blocked users on Pre-Payment Check. This message will be shown to the user on the checkout page while they attempt to pay.
nb: Legger til en tilpasset varslingsmelding for blokkerte brukere på forhåndsbetalingssjekk. Denne meldingen vises for brukeren på kassesiden mens de prøver å betale.

en: Change Order Status based on Risk Score
nb: Endre ordrestatus basert på risikoscore

en: Update Order Status based on Fraud Score
nb: Oppdater ordre status basert på svindelpoeng

en: Enable to cancel and/or put orders on hold based on Risk Score.
nb: Aktiver å kansellere og/eller sette bestillinger på vent basert på risikoscore.

en: Weighting to Cancel Order
nb: Vekting for å avbryte bestillingen

en: Orders with a score equal to or greater than this value will be automatically cancelled. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
nb: Bestillinger med en poengsum som tilsvarer eller større enn denne verdien vil automatisk bli kansellert. <br/> For å deaktivere den, skyv glidebryteren til ekstrem venstre eller velg 0.

en: Weighting to put Order On-hold
nb: Vekting for å sette ordre på hold

en: Orders with a score equal to or greater than this number will be automatically set on hold. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
nb: Bestillinger med en poengsum som er lik eller større enn dette tallet, vil automatisk bli satt på vent. <br/> For å deaktivere den, skyv glidebryteren til ekstrem venstre eller velg 0.

en: Whitelist Payment Methods
nb: Hviteliste -betalingsmetoder

en: Enable Whitelisting of Payment Methods
nb: Aktiver hvitelisting av betalingsmetoder

en: Select Payment Methods to be Whitelisted
nb: Velg betalingsmetoder som skal hviteliste

en: User Roles Whitelisting
nb: Brukerroller hviteliste

en: Enable Whitelisting of User Roles
nb: Aktiver hvitelisting av brukerroller

en: Select User Roles to be Whitelisted
nb: Velg brukerroller som skal være hvitlistet

en: Select roles
nb: Velg roller

en: Whitelisted Emails
nb: Hviteliste e -postmeldinger

en: Email Whitelist
nb: E -post hviteliste

en: Whitelisted IPs
nb: Hviteliste IPS

en: IPs Whitelist
nb: IPS hviteliste

en: Auto Fraud Check For Existing Orders
nb: Auto svindel sjekk for eksisterende bestillinger

en: Enable Auto Fraud Check
nb: Aktiver auto -svindelsjekk

en: No Of Days For Historical Orders Checks
nb: Ingen dager for historiske ordrer sjekker

en: Enable Debug Logging
nb: Aktiver feilsøking

en: Enable Debug Log
nb: Aktiver feilsøkingslogg

en: General Rules
nb: Generelle regler

en: Each rule that is matched will add the configured &quot;Rule Weight&quot; value to the overall fraud score.  In this section you can configure general fraud detection rules.<hr/>
nb: Hver regel som er matchet vil legge til den konfigurerte &quot; regelvekt &quot; verdi til den samlede svindelpoengsummen. I dette avsnittet kan du konfigurere regler for generell svindel. <hr/>

en: First Time Purchase Rules
nb: Første gang kjøpsregler

en: Rule set for Buyers who are purchasing from your website for the first time.
nb: Regel satt for kjøpere som kjøper fra nettstedet ditt for første gang.

en: First Purchase on Website
nb: Første kjøp på nettstedet

en: Enable it to identify customers purchasing from your website for the first time.
nb: Aktiver det å identifisere kunder som kjøper fra nettstedet ditt for første gang.

en: First Purchase Rule Weight
nb: Første kjøpsregelvekt

en: Re-Check First Orders in Processing State?
nb: Kontroller først bestillinger i behandling av tilstand?

en: Enable it to perform first-order re-check on orders in processing state.
nb: Aktiver den å utføre førsteordens omsjekk på bestillinger i behandlingsstatus.

en: IP, Billing and Shipping Address-based Rules
nb: IP, fakturering og fraktadressebaserte regler

en: Rules set for identifying fraudulent orders triggering risks based on IP, billing and shipping addresses.
nb: Regler satt for å identifisere uredelige ordrer som utløser risikoer basert på IP, fakturering og fraktadresser.

en: Does Geo Location Match?
nb: Samsvarer Geo -lokasjonen?

en: Enable it to identify that customer's shipping/billing state matches the state provided by Geo Location.
nb: Gjør det mulig for å identifisere at kundens frakt-/faktureringsstat samsvarer med staten levert av Geo -plasseringen.

en: API Key for bigdatacloud.com
nb: API -nøkkel for bigdatacloud.com

en: Don't have bigdatacloud.com account? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank">Signup here</a><br/>Get 50K requests per month for free. Upgrade for more.
nb: Har du ikke bigdatacloud.com -konto? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank"> registrere deg her </a> <br/> Få 50K forespørsler per måned gratis. Oppgrader for mer.

en: You can use bigdatacloud.com to get accurate address via customer Lat and Long and its required to use geo location rule.
nb: Du kan bruke bigdatacloud.com for å få nøyaktig adresse via kunde LAT og lang og det er nødvendig for å bruke Geo Location Rule.

en: Are Billing and Shipping Addresses Same?
nb: Er fakturerings- og fraktadresser de samme?

en: Enable to identify difference between billing and shipping addresses.
nb: Aktiver for å identifisere forskjell mellom fakturerings- og fraktadresser.

en: Enable Phone Number and Billing Country Check
nb: Aktiver telefonnummer og faktureringslandsjekk

en: If you enable this rule, then it is highly recommended that you use a separate Phone Number Validation plugin to make sure your customers specify a correct international phone number format on the checkout page. Else, this rule will treat an invalid phone number as a risk.
nb: Hvis du aktiverer denne regelen, anbefales det på det sterkeste at du bruker et eget telefonnummervaliderings -plugin for å sikre at kundene dine spesifiserer et riktig internasjonalt telefonnummerformat på kassen. Ellers vil denne regelen behandle et ugyldig telefonnummer som en risiko.

en: Weight of the single rule in the total calculation of risk.
nb: Vekt av enkeltregelen i den totale beregningen av risiko.

en: Is Customer behind Proxy or VPN?
nb: Er kunden bak proxy eller VPN?

en: Check if the customer is behind either a proxy or a VPN
nb: Sjekk om kunden står bak enten en proxy eller en VPN

en: Multiple Orders Attempts using Different Addresses from Same IP
nb: Flere ordrerforsøk ved å bruke forskjellige adresser fra samme IP

en: Rule to check buyer is ordering products using different addresses from the same IP over a certain period from your store.
nb: Regel for å sjekke kjøperen bestiller produkter ved å bruke forskjellige adresser fra samme IP over en viss periode fra butikken din.

en: Purchased from same IP but Different Customer Addresses?
nb: Kjøpt fra samme IP, men forskjellige kundeadresser?

en: Enable this rule to monitor if multiple orders with different billing or shipping addresses have originated from the same IP address. Make sure to set time span of checking.
nb: Aktiver denne regelen å overvåke hvis flere bestillinger med forskjellige fakturerings- eller fraktadresser har stammet fra samme IP -adresse. Sørg for å angi tidsspenn for å sjekke.

en: Past Number of Days to Check
nb: Tidligere antall dager å sjekke

en: The number of days in the past to check IP addresses and different physical addresses.
nb: Antall dager i det siste for å sjekke IP -adresser og forskjellige fysiske adresser.

en: Origin Countries
nb: Opprinnelsesland

en: International orders tend to have a higher fraud risk than orders that originate in your home country. Merchants often find that certain origin countries have a higher potential for fraud. These Rule sets help manage such risks.
nb: Internasjonale ordre har en tendens til å ha en høyere svindelrisiko enn ordrer som har sin opprinnelse i hjemlandet. Kjøpmenn finner ofte at visse opprinnelsesland har et høyere potensial for svindel. Disse regelsettene er med på å håndtere slike risikoer.

en: Is it International Order?
nb: Er det internasjonal orden?

en: Enable to check if the order originates from outside of your store's home country.
nb: Aktiver for å sjekke om ordren stammer fra utenfor butikkens hjemland.

en: Is Order from High-Risk Country?
nb: Er ordre fra høyrisiko land?

en: Enable it to check if orders originate from unsafe countries. Select unsafe countries from the list below.
nb: Aktiver det å sjekke om ordrer stammer fra utrygge land. Velg utrygge land fra listen nedenfor.

en: Mark Unsafe Countries
nb: Mark utrygge land

en: High-Risk Email Domains
nb: Høyrisiko e-postdomener

en: Merchants often find that certain email domains have a higher potential for fraud. These Rule sets will help you manage High-Risk Email Domains.<br/>Identify High-Risk Domains by manually adding such email domains to High-Risk Domain section and/or using QuickEmailVerification.com API key to make this operation automatic.
nb: Kjøpmenn finner ofte at visse e -postdomener har et høyere potensial for svindel. Disse regelsettene vil hjelpe deg med å administrere e-postdomener med høy risiko. <br/> Identifiser høyrisiko-domener ved manuelt å legge til slike e-postdomener til høyrisiko-domeneseksjonen og/eller bruke QuickMailverification.com API-tast for å gjøre denne operasjonen automatisk.

en: Is Suspicious / High-Risk Email Domain?
nb: Er mistenkelig / høyrisiko e-postdomene?

en: Enable it to check if customer's email address originates from any high-risk domain listed below and/or add API for “quickemailverification. com” for automatic checking
nb: Aktiver den for å sjekke om kundens e-postadresse stammer fra et hvilket som helst høyrisiko-domene som er oppført nedenfor og/eller legger til API for “QuickMailverification. com ”for automatisk kontroll

en: High-Risk Domains
nb: Domener med høy risiko

en: API Key for quickemailverification.com
nb: API -nøkkel for quickemailverification.com

en: Don't have quickemailverification account? <a href="">Signup here</a><br/>Verify 50 emails for free. Upgrade if you want more
nb: Har du ikke QuickMailverification -konto? <a href=" "> registrere deg her </a> <br/> Bekreft 50 e -postmeldinger gratis. Oppgrader hvis du vil ha mer

en: You can use quickemailverification.com to get more accurate results for false email domain-related checks.
nb: Du kan bruke QuickMailverification.com for å få mer nøyaktige resultater for falske e-postdomenerelaterte sjekker.

en: Order Amounts and Attempts
nb: Bestillingsbeløp og forsøk

en: The rules in this section are triggered based on defined order amounts and by counting attempted orders. You can also limit orders within a certain time frame. Orders with unusually high values, or customers who make an excessive number of transactions in a short period are more likely to be fraudulent.
nb: Reglene i denne delen utløses basert på definerte ordreløp og ved å telle forsøk på ordre. Du kan også begrense bestillinger innen en viss tidsramme. Bestillinger med uvanlig høye verdier, eller kunder som gjør et for høyt antall transaksjoner i løpet av en kort periode, er mer sannsynlig å være uredelige.

en: Order Amount is Above Average?
nb: Bestillingsbeløpet er over gjennomsnittet?

en: Check if order significantly exceeds the average order amount for your site. Set multiplier value to trigger this rule when order place is value times greater than an average order.
nb: Sjekk om ordren betydelig overstiger det gjennomsnittlige ordrebeløpet for nettstedet ditt. Angi multiplikatorverdi for å utløse denne regelen når ordrenstedet er verdidier større enn en gjennomsnittlig ordre.

en: Average Multiplier
nb: Gjennomsnittlig multiplikator

en: Enter the multiplier value to check amount over average transaction value that will trigger the rule (expressed as a multiplier). For example, if you want to limit orders that are 2 times greater than the average value of orders, set the multiplier value to 2.
nb: Angi multiplikatorverdien for å sjekke beløp over gjennomsnittlig transaksjonsverdi som vil utløse regelen (uttrykt som en multiplikator). Hvis du for eksempel vil begrense ordrer som er 2 ganger større enn gjennomsnittsverdien på ordrer, kan du sette multiplikatorverdien til 2.

en: Order Exceeds Maximum Amount Limit?
nb: Bestillingen overstiger maksimal beløpsgrense?

en: Enable this rule to confirm that the total amount of the order does not exceed maximum configured amount below.
nb: Aktiver denne regelen for å bekrefte at den totale mengden av ordren ikke overstiger maksimalt konfigurert beløp nedenfor.

en: Amount Limit ($)
nb: Beløpsgrense ($)

en: Enter the maximum amount of purchase accepted in your store.
nb: Angi det maksimale kjøpsbeløpet som er akseptert i butikken din.

en: Too many order attempts?
nb: For mange ordreforsøk?

en: Enabling this rule allows you to limit number of orders per user within the time span configured below.
nb: Aktivering av denne regelen lar deg begrense antall bestillinger per bruker innen tidsperioden som er konfigurert nedenfor.

en: Time Span to Check (hours)
nb: Tidsspenn for å sjekke (timer)

en: Enter number of hours you want to check
nb: Angi antall timer du vil sjekke

en: Maximum Allowed Number of Orders in Time Span?
nb: Maksimal tillatt antall bestillinger i tidsperiode?

en: Enter a total number of orders that a buyer can make in the specified time span.
nb: Skriv inn et totalt antall bestillinger som en kjøper kan gjøre i den spesifiserte tidsperioden.

en: Limit Number of Orders between Time
nb: Begrens antall bestillinger mellom tiden

en: Enabling this rule limits the number of orders to be placed within a certain period of the day.
nb: Aktivering av denne regelen begrenser antall bestillinger som skal plasseres innen en viss periode av dagen.

en: Start Time
nb: Starttid

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify start time.
nb: Må være som per servertid. Sjekk inn woo generelle innstillinger. Følgelig spesifiser starttid.

en: End Time
nb: Sluttid

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify end time.
nb: Må være som per servertid. Sjekk inn woo generelle innstillinger. Følgelig spesifiser sluttid.

en: Maximum Allowed Number of Orders Between Time
nb: Maksimal tillatt antall bestillinger mellom tid

en: Enter maximum number of orders that can be placed during specified time span.
nb: Angi maksimalt antall bestillinger som kan plasseres under spesifisert tidsperiode.

en: Low Risk Order
nb: Lav risikobestilling

en: Medium Risk Order
nb: Medium risikoordre

en: High Risk Order
nb: Høyrisikoordre

en: Disabled
nb: Funksjonshemmet

en: No Importance
nb: Ingen betydning

en: Moderate
nb: Moderat

en: High Importance
nb: Høy viktighet

en: Your Account Id or License Key could not be authenticated!!
nb: Konto -ID eller lisensnøkkel kan ikke autentiseres !!

en: Great, authenticated successfully!!
nb: Flott, autentisert vellykket !!

en: Your Quickemailverification API Key could not be authenticated!!
nb: API -tasten din i QuickMailverification kunne ikke autentiseres !!

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully!!
nb: Flott, quickEmailverification autentisert vellykket !!

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully but you don't have enough credit to use this service.
nb: Flott, hurtigmailverification autentisert vellykket, men du har ikke nok kreditt til å bruke denne tjenesten.

en: Great, bigdatacloud authenticated successfully!
nb: Flott, bigdatacloud autentisert vellykket!

en: AntiFraud: Bigdatacloud credentials not authenticate or your quota limit has been exceeded!
nb: Antifraud: Bigdatacloud -legitimasjon ikke autentiserer eller kvotegrensen din er overskredet!

en: Your Trust Swiftly API Key could not be authenticated!!
nb: Tilliten din raskt API -tasten kunne ikke autentiseres !!

en: Your Trust Swiftly Base URL could not be validated!!
nb: Tilliten din raskt kan base URL ikke valideres !!

en: Great, Trust Swiftly authenticated successfully!!
nb: Flott, tillit raskt autentisert vellykket !!

en:  Please get verified with Trust Swiftly, and then try again.
nb:  Vennligst bli bekreftet med tillit raskt, og prøv deretter igjen.

en: Sr No
nb: Sr nr

en: Name
nb: Navn

en: Date
nb: Dato

en: Action
nb: Handling

en: Download
nb: nedlasting

note: translators: %s: learn more link
en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
nb: Ved å bruke denne utvidelsen kan du lagre personopplysninger eller dele data med en ekstern tjeneste. <a href="%S" target="_blank"> lære mer om hvordan dette fungerer, inkludert det du kanskje vil inkludere i personvernreglene dine. </a>

note: translators: 1. order ID, 2. resik score.
en: An order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
nb: En ordre med ID # %1$s scoret en risikoscore på %2$s.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: %1$sClick here to view the order.%2$s.
nb: %1$sclick her for å se ordren.%2$s.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: %1$sClick here to verify the order.%2$s.
nb: %1$sclick her for å bekrefte bestillingen.%2$s.

en: Anti Fraud Dashboard
nb: Anti -svindel dashbord

en: Orders Detected
nb: Bestillinger oppdaget

en: Needs Attention
nb: Trenger oppmerksomhet

en: Recent Order Data
nb: Nyere ordredata

en: Last 24 Hours Update
nb: Siste 24 timers oppdatering

en: Total Transaction Amount
nb: Total transaksjonsbeløp

en: Total Number of Orders
nb: Totalt antall bestillinger

en: Medium Risk Orders
nb: Medium risikobestillinger

en: High-Risk Orders on Hold
nb: Høyrisikobestillinger på vent

en: Fraudulent Orders Cancelled
nb: Uredelige ordrer kansellert

en: High-Risk Net Transaction
nb: Høyrisiko netto transaksjon

en: Emails Blocked
nb: E -post blokkert

en: Paypal Verification
nb: PayPal verifisering

en: Spent
nb: Brukt

en: Orders Breakdown
nb: Bestiller sammenbrudd

note: translators: 1. order ID, 2. resik score.
en: Hi there. Order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
nb: Hei der. Bestilling med ID # %1$s scoret en risikoscore på %2$s.

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Docs
nb: Dokumenter

en: This email id is blocked.
nb: Denne e -post -IDen er blokkert.

en: This IP Address is blocked.
nb: Denne IP -adressen er blokkert.

note: translators: %s: order time span
en: You have reached maximum number of allowed orders in %d hours. Please try again later.
nb: Du har nådd maksimalt antall tillatte bestillinger i %d timer. Prøv igjen senere.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: Please consider enabling reCaptcha in the Anti Fraud plugin %1$ssettings%2$s to help prevent Velocity attacks.
nb: Vennligst vurder aktivering av Recaptcha i anti -svindel -plugin %1$ssettings %2$s for å forhindre hastighetsangrep.

en: This email id is blocked
nb: Denne e -post -IDen er blokkert

en: Unblock
nb: Fjern blokkering

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: Please install and activate %1$sWooCommerce%2$s in order for the WooCommerce Anti Fraud extension to work!
nb: Vennligst installer og aktiver %1$swoocommerce %2$s for at WooCommerce Anti -svindelforlengelsen skal fungere!

en: Invalid recaptcha.
nb: Ugyldig recaptcha.

en: You are not a human, please refresh page.
nb: Du er ikke et menneske, vennligst oppdater siden.

en: Could not get response from recaptcha server, please refresh page.
nb: Kunne ikke få svar fra Recaptcha Server, vennligst oppdater siden.

en: Recaptcha not responding, please refresh page.
nb: RECAPTCHA ikke svarer, vennligst oppdater siden.

en: PayPal Verification Done.
nb: PayPal verifisering gjort.

en: Recaptcha is a required field.
nb: Recaptcha er et påkrevd felt.

en: Could not get response from recaptcha server.
nb: Kunne ikke få svar fra Recaptcha Server.

en: Could not verify request.
nb: Kunne ikke bekrefte forespørsel.

en: The threshold between Low and Medium Risk Score. Move the left handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Low and Medium-Risk orders. Risk Score less than this value is Low-Risk order and a greater value is the starting point of Medium Risk Orders.
nb: Terskelen mellom lav og middels risikoscore. Flytt venstre håndtak på glidebryteren eller oppdater verdien i tekstfeltet for å sette grensen mellom ordrer med lav og middels risiko. Risikopoeng mindre enn denne verdien er lavrisikoordre og en høyere verdi er utgangspunktet for bestillinger med middels risiko.

en: This is a threshold between Medium and High-Risk Score. Slide the right handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Medium and High-Risk orders. Risk Score less than this value is the end point of Medium-Risk order and a greater value is High-Risk order.
nb: Dette er en terskel mellom middels og høy risiko. Skyv høyre håndtak på glidebryteren eller oppdater verdien i tekstfeltet for å sette grensen mellom bestillinger med middels og høy risiko. Risikopoeng mindre enn denne verdien er sluttpunktet for Medium-Risk-ordre, og en høyere verdi er høy-risiko-ordre.

en: Evaluate customers before making the actual payment.  If the fraud score reaches a high-risk order range before making payment, the customer order will be denied in advance, and a custom message appears on the checkout page explaining buyer the reason for denial.
nb: Vurder kundene før du foretar den faktiske betalingen. Hvis svindelpoengsummen når et bestillingsområde med høy risiko før betaling, vil kundeordren bli avvist på forhånd, og en tilpasset melding vises på betalingssiden som forklarer kjøperen årsaken til avslaget.

en: Enable pre-payment checking to assess fraud before making payment and block buyers with high fraud risk from placing any order and notify them via alert message.
nb: Aktiver forhåndsbetalingskontroll for å vurdere svindel før du betaler, og blokker kjøpere med høy svindelrisiko fra å legge inn en bestilling og varsle dem via varselmelding.

en: Updates order status to cancel and/or on-hold when order passes a certain Risk Score threshold.
nb: Oppdaterer ordrestatus for å kansellere og/eller på vent når ordren passerer en viss risikopoengterskel.

en: Payments made via the whitelisted payment methods will bypass anti-fraud’s rule to change order status based on risk score.
nb: Betalinger utført via de hvitelistede betalingsmetodene vil omgå anti-svindelregelen for å endre ordrestatus basert på risikoscore.

en: Enable to add payment methods to the whitelist.
nb: Aktiver for å legge til betalingsmåter til hvitelisten.

en: Filter accounts with different user roles to bypass Anti-fraud scoring system.
nb: Filtrer kontoer med forskjellige brukerroller for å omgå poengsystemet for anti-svindel.

en: Enable it to activate whitelisting of User Roles.
nb: Aktiver den for å aktivere hvitelisting av brukerroller.

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click one or multiple user roles to whitelist. Scroll up/down to select and see more user roles if any.
nb: Trykk "Ctrl" eller "Kommando"-tasten og klikk på en eller flere brukerroller for å godkjenne. Rull opp/ned for å velge og se flere brukerroller hvis noen.

en: List of Emails whitelitsted. Add emails manullay to make whitlist. Unblocked emails also added to this list.
nb: Liste over e-poster whitelitsted. Legg til e-postmanullay for å lage whitlist. Ublokkerte e-poster er også lagt til denne listen.

en: List of IPs whitelitsted. Add IPs manullay to make whitlist. Unblocked IPs also added to this list.
nb: Liste over IP-er hvitlysert. Legg til IP-er manullay for å lage whitlist. Ublokkerte IP-er er også lagt til denne listen.

en: In this section, customers can enable this setting to check fraud for a previous order, when the Anti Fraud plugin is not installed and an order was placed within 7 days old.
nb: I denne delen kan kunder aktivere denne innstillingen for å sjekke svindel for en tidligere bestilling, når Anti Fraud-pluginen ikke er installert og en bestilling ble lagt inn innen 7 dager gammel.

en: Enable it to check fraud for a previous order, that orders, when the Antifraud plugin was not installed.
nb: Aktiver den for å sjekke svindel for en tidligere bestilling, som bestiller, når Antifraud-pluginen ikke var installert.

en: The Merchant can enter the number of days for historical orders check. The default number of days is 7 days.
nb: Selgeren kan angi antall dager for sjekk av historiske bestillinger. Standard antall dager er 7 dager.

en: In this section, customers can enable this setting to create log file and it can seen from WooCommerce >> Status >> Log.
nb: I denne delen kan kunder aktivere denne innstillingen for å lage loggfil, og den kan ses fra WooCommerce >> Status >> Logg.

en: Enable it to record the debugging data.
nb: Aktiver den for å registrere feilsøkingsdataene.

en: Press Ctrl or ⌘ key and select multiple countries that you think are unsafe for your area of service.
nb: Trykk Ctrl- eller ⌘-tasten og velg flere land som du mener er utrygge for tjenesteområdet ditt.

en: Billing address does not match shipping address
nb: Faktureringsadressen samsvarer ikke med leveringsadressen

en: Ordered from a risk billing_method
nb: Bestilte fra en risikofaktureringsmetode

en: Billing phone number does not match with Billing country
nb: Faktureringstelefonnummer samsvarer ikke med faktureringsland

en: Ordered from a risk country
nb: Bestilt fra et risikoland

en: Customer ordered from behind a proxy.
nb: Kunden bestilte bak en proxy.

en: This is the customer's first order with this billing details.
nb: Dette er kundens første bestilling med disse faktureringsdetaljene.

en: Email is a known free email address.
nb: E-post er en kjent gratis e-postadresse.

en: Customer order geo location mismatches billing/shipping address.
nb: Kundebestillings geografiske plassering samsvarer ikke med fakturerings-/leveringsadresse.

en: Order exceeds maximum amount.
nb: Bestillingen overskrider maksimumsbeløpet.

en: Order is an international order.
nb: Orden er en internasjonal orden.

en: Customer IP address did not match given billing country.
nb: Kundens IP-adresse samsvarte ikke med gitt faktureringsland.

en: IP address ordered with multiple order details in the past
nb: IP-adresse bestilt med flere bestillingsdetaljer tidligere

en: Score returned by Minfraud Factors exceeds the allowed value.
nb: Poengsummen returnert av Minfraud Factors overskrider tillatt verdi.

en: Score returned by Minfraud Insights exceeds the allowed value.
nb: Poengsummen returnert av Minfraud Insights overskrider tillatt verdi.

en: Score returned by Minfraud exceeds the allowed value.
nb: Poengsummen returnert av Minfraud overskrider tillatt verdi.

en: Email address is from a high-risk domain.
nb: E-postadressen er fra et høyrisikodomene.

en: IP address ordered multiple orders in the last
nb: IP-adresse bestilte flere bestillinger i den siste

en: Fraud Action
nb: Bedrageri handling

en: Fraud Check
nb: Svindelsjekk

en: Processing..
nb: Behandling..

en: Enter the body of the email to be sent to the purchaser in the text area below:
nb: Skriv inn brødteksten i e-posten som skal sendes til kjøperen i tekstområdet nedenfor:

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click multiple payment methods to whitelist and scroll down to select more payment methods
nb: Trykk "Ctrl" eller "Command"-tasten og klikk på flere betalingsmåter for å hviteliste og bla ned for å velge flere betalingsmåter

en: Enter any email you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new email. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
nb: Skriv inn en hvilken som helst e-post du ønsker å bli hvitelistet. Trykk "Tab" eller "Komma" etter å ha skrevet inn en ny e-post. Vennligst legg til e-poster samtidig og separer dem med enten komma eller mellomrom.

en: Enter any IPs you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new IPs. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
nb: Skriv inn eventuelle IP-er du ønsker å bli hvitelistet. Trykk "Tab" eller "Komma" etter å ha angitt nye IP-er. Vennligst legg til e-poster samtidig og separer dem med enten komma eller mellomrom.

en: Enter any email origin domains you consider to be high-risk. Press “Tab” or “Comma” after entering any new domain.
nb: Skriv inn eventuelle e-postdomener du anser som høyrisiko. Trykk "Tab" eller "Komma" etter å ha angitt et nytt domene.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: In order to continue %1$s"Geo Location Match"%2$s service, our provider Bigdatacloud now requires you to sign up and get the api key. To obtain an api key you can %3$sregister here%4$s.
nb: For å fortsette tjenesten %1$s"Geo Location Match"%2$s, krever vår leverandør Bigdatacloud at du registrerer deg og får api-nøkkelen. For å få en api-nøkkel kan du %3$sregistrere deg her%4$s.
