WooCommerce Anti Fraud 5.8.1 - en to fr translation catalogue (348 entries)

en:  Please get verified with Trust Swiftly, and then try again.
fr:  Veuillez être vérifié avec la confiance rapidement, puis réessayer.

en: %1$sClick here to verify the order.%2$s.
fr: %1$s click ici pour vérifier la commande.%2$s.

en: %1$sClick here to view the order.%2$s.
fr: %1$s click ici pour voir la commande.%2$s.

en: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> is a paid, external service that uses machine learning to detect potential fraud transactions. By using <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a> you can potentially detect more fraudulent transactions.<br/>To sign up to MaxMind minFraud, click this link: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>
fr: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> maxmind minfraud </a> est un service externe payé qui utilise l'apprentissage automatique pour détecter les transactions de fraude potentielles. En utilisant <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> minfraud </a> Vous pouvez potentiellement détecter des transactions plus frauduleuses. <br/> Pour vous inscrire à MaxMind Minfraud, cliquez sur Click. Ce lien: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a> <hr/>

en: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> is a paid, external service that uses AI to verify the identity and payment of a customer. By using <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> you can decrease fraud by automatically verifying their information and later use the data to win any dispute cases. To sign up for Trust Swiftly, click this link: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>
fr: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> faire confiance rapidement </a> est un service externe payé qui utilise l'IA pour vérifier l'identité et le paiement d'un client. En utilisant <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> faire confiance à Swiftly </a> gagner des cas de litige. Pour vous inscrire à Trust Swiftly, cliquez sur ce lien: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> trustwift.com </a> <hr/>

en: API Key
fr: clé API

en: API Key for bigdatacloud.com
fr: Clé API pour bigdatacloud.com

en: API Key for quickemailverification.com
fr: Clé API pour QuickEmailVerification.com

en: Activate Email Alerts for Admin
fr: Activer les alertes e-mail pour l'administrateur

en: Add additional email address(es) you want to be notified upon exceeding Risk-score. Press “Comma”, TAB or ENTER button for the next entry.
fr: Ajoutez des adresses e-mail supplémentaires que vous souhaitez être informée en dépassant le score de risque. Appuyez sur le bouton «Comma», onglet ou entrez pour la prochaine entrée.

en: Add email addresses of orders reported with a high risk of fraud to blacklist automatically.
fr: Ajoutez les adresses e-mail des commandes signalées avec un risque élevé de fraude à la liste noire automatiquement.

en: Additional Address(es) to Notify
fr: Adresse supplémentaire pour informer

en: Adds a custom alert message for blocked users on Pre-Payment Check. This message will be shown to the user on the checkout page while they attempt to pay.
fr: Ajoute un message d'alerte personnalisé pour les utilisateurs bloqués sur la vérification pré-paiement. Ce message sera affiché à l'utilisateur sur la page de paiement pendant qu'il tente de payer.

en: Admin notification about an order.
fr: Notification administrative sur une commande.

en: Alerts
fr: Alertes

en: Amount Limit ($)
fr: Limite du montant ($)

en: An order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
fr: Une commande avec ID #%1$s a obtenu un score de risque de %2$s.

en: Anti Fraud
fr: Anti fraude

en: Anti Fraud - Admin Notice
fr: Anti-fraude - avis d'administration

en: Anti Fraud - PayPal verification
fr: Anti-fraude - Vérification PayPal

en: Anti Fraud Dashboard
fr: Tableau de bord anti-fraude

en: AntiFraud: Bigdatacloud credentials not authenticate or your quota limit has been exceeded!
fr: ANNIFRAUD: BigDatacloud les informations d'identification non authentifiez ou votre limite de quota a été dépassée!

en: Antifraud paypal verification
fr: Vérification antifraude Paypal

en: Are Billing and Shipping Addresses Same?
fr: Les adresses de facturation et d'expédition sont-elles les mêmes?

en: Auto Cancellation Days
fr: Jours d'annulation automobile

en: Auto Fraud Check For Existing Orders
fr: Vérification de la fraude automatique pour les commandes existantes

en: Automatic Blacklisting
fr: Liste noire automatique

en: Average Multiplier
fr: Multiplicateur moyen

en: Base URL
fr: URL de base

en: Billing address does not match shipping address
fr: L'adresse de facturation ne correspond pas à l'adresse d'expédition

en: Billing phone number does not match with Billing country
fr: Le numéro de téléphone de facturation ne correspond pas au pays de facturation

en: Blacklist
fr: Liste noire

en: Blacklist Settings
fr: Paramètres de liste noire

en: Block Downloads
fr: Téléchargements de blocs

en: Blocked Email Addresses
fr: Adresses e-mail bloquées

en: Blocked IP Addresses
fr: Adresses IP bloquées

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
fr: En utilisant cette extension, vous pouvez stocker des données personnelles ou partager des données avec un service externe. <a href="%s" target="_blank"> Apprenez-en plus sur le fonctionnement, y compris ce que vous voudrez peut-être inclure dans votre politique de confidentialité. </a>

en: Calculate Fraud Risk
fr: Calculer le risque de fraude

en: Cancel fraud check queue
fr: Annuler la file d'attente de chèque de fraude

en: Change Order Status based on Risk Score
fr: Modification de l'état de commande en fonction du score de risque

en: Check if order significantly exceeds the average order amount for your site. Set multiplier value to trigger this rule when order place is value times greater than an average order.
fr: Vérifiez si la commande dépasse considérablement le montant moyen de la commande pour votre site. Définissez la valeur multiplicateur pour déclencher cette règle lorsque le lieu de commande est de valeur supérieure à un ordre moyen.

en: Check if the customer is behind either a proxy or a VPN
fr: Vérifiez si le client est derrière un proxy ou un VPN

en: Check pending order fraud risk score
fr: Vérifier le score de risque de fraude de commande en attente

en: Click <a href="https://www.google.com/recaptcha/admin" target="_blank">here</a> to register.
    								Activating reCAPTCHA will enable the service on your Checkout page, which is an effective means of reducing spam orders, particularly from velocity attacks ie. where spammers try multiple credit cards to test their validity.   If you continue to experience a high volume of spam orders after enabling this setting, please contact our Support team (<a href="mailto:support@opmc.biz" target="_top">support@opmc.biz</a>) .<hr/>
fr: "Cliquez sur <a href=""https://www.google.com/recaptcha/admin"" target=""_blank""> ici </a> pour s'inscrire.
    								 L'activation de recaptcha permettra le service sur votre page de caisse, qui est un moyen efficace de réduire les ordres de spam, en particulier à partir des attaques de vitesse, c'est-à-dire. où les spammeurs essaient plusieurs cartes de crédit pour tester leur validité. Si vous continuez à découvrir un volume élevé de commandes de spam après avoir activé ce paramètre, veuillez contacter notre équipe d'assistance (<a href=""mailto:support@opmc.biz"" target=""_top""> support@opmc.biz </a> ). <hr/>"

en: Configure the email template below. The following tags can be embedded in the template fields:<br/><br/><b>{site_title}</b> - replaced with the Wordpress Site Title<br/><b>{site_email}</b> - replaced with the Wordpress site admin email address
fr: Configurez le modèle de messagerie ci-dessous. Les balises suivantes peuvent être intégrées dans les champs de modèle: <br/> <br/> <b> {site_title} </b> - remplacé par le titre du site WordPress <br/> <b> {site_email} </b> - Remplacé par l'adresse e-mail de l'administrateur du site WordPress

en: Contact Our Support
fr: Contactez notre support

en: Could not get response from recaptcha server, please refresh page.
fr: Impossible d'obtenir la réponse de RecaptCha Server, veuillez actualiser la page.

en: Could not get response from recaptcha server.
fr: Impossible d'obtenir la réponse du serveur RecaptCha.

en: Could not verify request.
fr: Impossible de vérifier la demande.

en: Customer IP address did not match given billing country.
fr: L'adresse IP du client ne correspondait pas compte tenu du pays de facturation.

en: Customer order geo location mismatches billing/shipping address.
fr: Commande du client Geo Location Adresse de facturation / d'expédition de l'emplacement GEO.

en: Customer ordered from behind a proxy.
fr: Client commandé par derrière un proxy.

en: Detect if a person uses the same device but changes proxies while they are placing multiple orders from your website
fr: Détecter si une personne utilise le même appareil mais modifie les procurations pendant qu'elle passe plusieurs commandes à partir de votre site Web

en: Device Tracking
fr: Suivi de l'appareil

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Does Geo Location Match?
fr: Est-ce que GEO Emplacement correspond?

en: Does IP Address Match Location?
fr: L'adresse IP correspond-elle à l'emplacement?

en: Don't have bigdatacloud.com account? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank">Signup here</a><br/>Get 50K requests per month for free. Upgrade for more.
fr: Vous n'avez pas le compte bigdatacloud.com? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank"> Inscrivez-vous ici </a> <br/> Obtenez des demandes de 50k par mois gratuitement. Mettre à niveau pour plus.

en: Don't have quickemailverification account? <a href="">Signup here</a><br/>Verify 50 emails for free. Upgrade if you want more
fr: Vous n'avez pas un compte QuickEmailVerification? <a href=""> inscrivez-vous ici </a> <br/> Vérifiez gratuitement 50 e-mails. Mettre à niveau si vous en voulez plus

en: Download
fr: Télécharger

en: Each rule that is matched will add the configured &quot;Rule Weight&quot; value to the overall fraud score.  In this section you can configure general fraud detection rules.<hr/>
fr: Chaque règle appariée ajoutera le poids configuré " Valeur pour le score de fraude global. Dans cette section, vous pouvez configurer les règles générales de détection de fraude. <hr/>

en: Email Alerts
fr: alertes courrier électronique

en: Email Blacklisting
fr: Envoyer un courriel à la liste noire

en: Email Notification Score
fr: Score de notification par e-mail

en: Email Template
fr: Modèle de messagerie

en: Email Type
fr: Type d'e-mail

en: Email Whitelist
fr: Liste blanche par e-mail

en: Email address is from a high-risk domain.
fr: L'adresse e-mail provient d'un domaine à haut risque.

en: Email body
fr: Corps de l'e-mail

en: Email is a known free email address.
fr: Le courrier électronique est une adresse e-mail gratuite connue.

en: Emails Blocked
fr: E-mails bloqués

en: Emails can be sent either as plain text or HTML
fr: Les e-mails peuvent être envoyés en texte brut ou HTML

en: Enable Auto Fraud Check
fr: Activer le chèque de fraude automatique

en: Enable Debug Log
fr: Activer le journal de débogage

en: Enable Debug Logging
fr: Activer la journalisation de débogage

en: Enable MaxMind minFraud Factors Integration
fr: Activer l'intégration des facteurs Maxmind Minfraud

en: Enable MaxMind minFraud Insights Integration
fr: Activer l'intégration de Maxmind Minfraud Insights

en: Enable MaxMind minFraud Integration
fr: Activer l'intégration Maxmind Minfraud

en: Enable Phone Number and Billing Country Check
fr: Activer le numéro de téléphone et le contrôle du pays de facturation

en: Enable Trust Swiftly
fr: Activer la confiance rapidement

en: Enable Whitelisting of Payment Methods
fr: Activer la liste blanche des méthodes de paiement

en: Enable Whitelisting of User Roles
fr: Activer la liste blanche des rôles utilisateur

en: Enable debug logging
fr: Activer la journalisation de débogage

en: Enable it to activate whitelisting of User Roles.
fr: Activez-lui d'activer la liste blanche des rôles utilisateur.

en: Enable it to check fraud for a previous order, that orders, when the Antifraud plugin was not installed.
fr: Lui permettez de vérifier la fraude pour une ordonnance précédente, que les commandes, lorsque le plugin antifraude n'a pas été installé.

en: Enable it to check if customer's email address originates from any high-risk domain listed below and/or add API for “quickemailverification. com” for automatic checking
fr: Activez-le pour vérifier si l'adresse e-mail du client provient de tout domaine à haut risque répertorié ci-dessous et / ou ajoutez une API pour «QuickEmailVerification. com »pour la vérification automatique

en: Enable it to check if orders originate from unsafe countries. Select unsafe countries from the list below.
fr: Permettez-lui de vérifier si les commandes proviennent des pays dangereux. Sélectionnez les pays dangereux dans la liste ci-dessous.

en: Enable it to identify customers purchasing from your website for the first time.
fr: Permettez-lui d'identifier pour la première fois les clients achetés sur votre site Web.

en: Enable it to identify that customer's physical location matches the location provided by IP address.
fr: Activez-le pour identifier l'emplacement physique de ce client correspond à l'emplacement fourni par l'adresse IP.

en: Enable it to identify that customer's shipping/billing state matches the state provided by Geo Location.
fr: Lui permettez d'identifier l'État d'expédition / facturation de ce client correspond à l'État fourni par Geo Location.

en: Enable it to perform first-order re-check on orders in processing state.
fr: Activez-le pour effectuer un re-cochez de premier ordre sur les commandes en matière de traitement de l'état.

en: Enable it to record the debugging data.
fr: Activez-le pour enregistrer les données de débogage.

en: Enable pre-payment checking to assess fraud before making payment and block buyers with high fraud risk from placing any order and notify them via alert message.
fr: Activer la vérification pré-paiement pour évaluer la fraude avant d'effectuer le paiement et bloquer les acheteurs avec un risque de fraude élevé de passer une commande et de les informer par message d'alerte.

en: Enable reCAPTCHA
fr: Activer Recaptcha

en: Enable reCAPTCHA on checkout page<br/>
fr: Activer RecaptCha sur la page de paiement <br/>

en: Enable the IP blacklist function
fr: Activer la fonction IP Blacklist

en: Enable the IP blacklist function to block IP addresses with high risk of frauds.
fr: Permettez à la fonction IP Blacklist de bloquer les adresses IP avec un risque élevé de fraudes.

en: Enable the email blacklist function to block emails captured by WooCommerce Anti-fraud rules.
fr: Activez la fonction de liste noire par e-mail pour bloquer les e-mails capturés par les règles anti-Fraud WooCommerce.

en: Enable this rule to confirm that the total amount of the order does not exceed maximum configured amount below.
fr: Activez cette règle pour confirmer que le montant total de la commande ne dépasse pas le montant configuré maximal ci-dessous.

en: Enable this rule to monitor if multiple orders with different billing or shipping addresses have originated from the same IP address. Make sure to set time span of checking.
fr: Activez cette règle pour surveiller si plusieurs commandes avec différentes adresses de facturation ou d'expédition proviennent de la même adresse IP. Assurez-vous de définir la durée de la vérification.

en: Enable to add payment methods to the whitelist.
fr: Activer d'ajouter des méthodes de paiement à la liste blanche.

en: Enable to cancel and/or put orders on hold based on Risk Score.
fr: Activer d'annuler et / ou de mettre les commandes en attente en fonction du score de risque.

en: Enable to check if the order originates from outside of your store's home country.
fr: Activez de vérifier si la commande provient de l'extérieur du pays d'origine de votre magasin.

en: Enable to identify difference between billing and shipping addresses.
fr: Activer d'identifier la différence entre les adresses de facturation et d'expédition.

en: Enable to receive fraud alerts on admin email address when risk-score exceeds value set in Email Notification Score.
fr: Activer de recevoir des alertes de fraude sur l'adresse e-mail de l'administrateur lorsque le score de risque dépasse la valeur définie dans le score de notification par e-mail.

en: Enable v2 reCAPTCHA
fr: Activer V2 RecaptCha <br/>

en: Enable v2 reCAPTCHA<br/>
fr: Activer V2 recaptcha

en: Enable v3 reCAPTCHA
fr: Activer V3 recaptcha

en: Enable v3 reCAPTCHA<br/>
fr: Activer V3 recaptcha <br/>

en: Enable/Disable
fr: Activer désactiver

en: Enabling this rule allows you to limit number of orders per user within the time span configured below.
fr: L'activation de cette règle vous permet de limiter le nombre de commandes par utilisateur dans le délai configuré ci-dessous.

en: Enabling this rule limits the number of orders to be placed within a certain period of the day.
fr: L'activation de cette règle limite le nombre d'ordres à passer dans une certaine période de la journée.

en: End Time
fr: Heure de fin

en: Enter a total number of orders that a buyer can make in the specified time span.
fr: Entrez un nombre total de commandes qu'un acheteur peut passer dans la durée spécifiée.

en: Enter any IPs you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new IPs. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
fr: Entrez toutes les adresses IP que vous souhaitez mettre sur liste blanche. Appuyez sur « Tab » ou « Virgule » après avoir entré de nouvelles adresses IP. Veuillez ajouter des e-mails en masse en les séparant par une virgule ou un espace.

en: Enter any email origin domains you consider to be high-risk. Press “Tab” or “Comma” after entering any new domain.
fr: Saisissez tous les domaines d'origine des e-mails que vous considérez comme présentant un risque élevé. Appuyez sur « Tab » ou « Virgule » après avoir entré un nouveau domaine.

en: Enter any email you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new email. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
fr: Entrez n’importe quel e-mail que vous souhaitez mettre sur liste blanche. Appuyez sur « Tabulation » ou « Virgule » après avoir saisi un nouvel e-mail. Veuillez ajouter des e-mails en masse en les séparant par une virgule ou un espace.

en: Enter in your Trust Swiftly site URL i.e https://example.trustswiftly.com
fr: Entrez dans votre confiance rapidement URL du site, c'est-à-dire https://example.trustswiftly.com

en: Enter maximum number of orders that can be placed during specified time span.
fr: Entrez le nombre maximum de commandes qui peuvent être passées pendant la durée spécifiée.

en: Enter number of hours you want to check
fr: Entrez le nombre d'heures que vous souhaitez vérifier

en: Enter the body of the email to be sent to the purchaser in the text area below:
fr: Saisissez le corps de l'e-mail à envoyer à l'acheteur dans la zone de texte ci-dessous :

en: Enter the license key provided by MaxMind here.
fr: Entrez la clé de licence fournie par MaxMind ici.

en: Enter the maximum amount of purchase accepted in your store.
fr: Entrez le montant maximal d'achat accepté dans votre magasin.

en: Enter the multiplier value to check amount over average transaction value that will trigger the rule (expressed as a multiplier). For example, if you want to limit orders that are 2 times greater than the average value of orders, set the multiplier value to 2.
fr: Entrez la valeur du multiplicateur pour vérifier le montant par rapport à la valeur de transaction moyenne qui déclenchera la règle (exprimée en multiplicateur). Par exemple, si vous souhaitez limiter les commandes 2 fois supérieures à la valeur moyenne des commandes, définissez la valeur multiplicateur sur 2.

en: Enter v2 Secret Key
fr: Entrez la clé secrète V2

en: Enter v2 Site Key
fr: Entrez la touche du site V2

en: Enter v3 Secret Key
fr: Entrez la clé secrète V3

en: Enter v3 Site Key
fr: Entrez la touche du site V3

en: Enter your MaxMind account ID here.  If you don&apos;t have an account, please sign up at <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a>.
fr: Entrez ici votre ID de compte Maxmind. Si vous n'avez pas un compte, veuillez vous inscrire à <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a>.

en: Evaluate customers before making the actual payment.  If the fraud score reaches a high-risk order range before making payment, the customer order will be denied in advance, and a custom message appears on the checkout page explaining buyer the reason for denial.
fr: Évaluez les clients avant d'effectuer le paiement réel. Si le score de fraude atteint une fourchette de commande à haut risque avant d'effectuer le paiement, la commande client sera refusée à l'avance et un message personnalisé apparaît sur la page de paiement expliquant l'acheteur la raison du déni.

en: Facing an Issue with the plugin?
fr: Face à un problème avec le plugin?

en: Filter accounts with different user roles to bypass Anti-fraud scoring system.
fr: Filtrez des comptes avec différents rôles utilisateur pour contourner le système de notation anti-fraude.

en: First Purchase Rule Weight
fr: Premier poids de règle d'achat

en: First Purchase on Website
fr: Premier achat sur le site Web

en: First Time Purchase Rules
fr: Règles d'achat pour la première fois

en: Fraud Action
fr: Action de fraude

en: Fraud Check
fr: Chèque de fraude

en: Fraud Risk
fr: Risque de fraude

en: Fraud check done.
fr: Chèque de fraude effectué.

en: Fraud notification for order #{order_id}
fr: Notification de fraude pour l'ordre # {order_id}

en: Fraudulent Orders Cancelled
fr: Commandes frauduleuses annulées

en: General Rules
fr: Règles générales

en: General Settings
fr: réglages généraux

en: General behaviours of the Anti Fraud plugin are configured on this page.<hr/>
fr: Les comportements généraux du plugin anti-fraude sont configurés sur cette page. <hr/>

en: Get alerts about suspected fraudulent activities <hr/>
fr: Obtenez des alertes sur les activités frauduleuses présumées <hr/>

en: Google reCAPTCHA Settings
fr: Paramètres Google Recaptcha

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully but you don't have enough credit to use this service.
fr: Super, QuickEmailVerification s'est authentifié avec succès, mais vous n'avez pas assez de crédit pour utiliser ce service.

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully!!
fr: Super, QuickEmailVerification a authentifié avec succès !!

en: Great, Trust Swiftly authenticated successfully!!
fr: Super, faites confiance à Swiftly authentifié avec succès !!

en: Great, authenticated successfully!!
fr: Super, authentifié avec succès !!

en: Great, bigdatacloud authenticated successfully!
fr: Great, BigDatacloud s'est authentifié avec succès!

en: Hi there. Order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
fr: Salut. La commande avec ID #%1$s a obtenu un score de risque de %2$s.

en: Hi!We have received your order on {site_title}, but to complete we have to verify your PayPal email address.If you havent made or authorized any purchase, please, contact PayPal support service immediately,and email us to {site_email} for having your money back.
fr: Salut! Nous avons reçu votre commande sur {site_title}, mais pour terminer, nous devons vérifier votre adresse e-mail PayPal. Si vous n'avez pas fait ou autorisé aucun achat, veuillez contacter immédiatement le service d'assistance PayPal et nous envoyer un e-mail à {site_email} pour avoir votre argent.

en: Hide details
fr: Cacher les détails

en: High Importance
fr: Haute importance

en: High Risk
fr: Risque élevé

en: High Risk Order
fr: Commande à haut risque

en: High Risk threshold
fr: Seuil à haut risque

en: High-Risk Domains
fr: Domaines à haut risque

en: High-Risk Email Domains
fr: Domaines de messagerie à haut risque

en: High-Risk Net Transaction
fr: Transaction nette à haut risque

en: High-Risk Orders on Hold
fr: Les commandes à haut risque en attente

en: IP Blacklist
fr: Liste noire IP

en: IP Blacklisting
fr: IP Black liste

en: IP address ordered multiple orders in the last
fr: L'adresse IP a commandé plusieurs commandes dans le dernier

en: IP address ordered with multiple order details in the past
fr: Adresse IP commandée avec plusieurs détails de commande dans le passé

en: IP, Billing and Shipping Address-based Rules
fr: Règles basées sur la facturation et la facturation et l'expédition

en: IPs Whitelist
fr: Liste blanche ips

en: If the minFraud risk score exceeds the threshold set above, this weight will be applied to the overall risk score.  By adjusting this, you can balance the minFraud value against the other rules-based calculations in the plugin.
fr: Si le score de risque Minfraud dépasse le seuil fixé ci-dessus, ce poids sera appliqué au score de risque global. En ajustant cela, vous pouvez équilibrer la valeur Minfraud par rapport aux autres calculs basés sur des règles dans le plugin.

en: If the risk score exceed threshold value which is set here, then the customer needs to be verified with Trust Swiftly.
fr: Si le score de risque dépasse la valeur de seuil qui est définie ici, le client doit être vérifié avec la confiance rapidement.

en: If the risk score returned by the minFraud system exceeds this number, the transaction will be considered potentially fraudulent and will contribute to the overall fraud score calculation.  If the risk score from minFraud is lower than this threshold, it will not contribute to the overall fraud score.
fr: Si le score de risque renvoyé par le système Minfraud dépasse ce nombre, la transaction sera considérée comme potentiellement frauduleuse et contribuera au calcul global du score de fraude. Si le score de risque de Minfraud est inférieur à ce seuil, il ne contribuera pas au score de fraude global.

en: If you enable this rule, then it is highly recommended that you use a separate Phone Number Validation plugin to make sure your customers specify a correct international phone number format on the checkout page. Else, this rule will treat an invalid phone number as a risk.
fr: Si vous activez cette règle, il est fortement recommandé d'utiliser un plugin de validation de numéro de téléphone séparé pour vous assurer que vos clients spécifient un format de numéro de téléphone international correct sur la page de paiement. Sinon, cette règle traitera un numéro de téléphone non valide comme un risque.

en: If you have any issues or feedback about Anti-Fraud plugin, we would love to here from you!
fr: Si vous avez des problèmes ou des commentaires sur le plugin anti-fraude, nous serions ravis de vous!

en: In order to continue %1$s"Geo Location Match"%2$s service, our provider Bigdatacloud now requires you to sign up and get the api key. To obtain an api key you can %3$sregister here%4$s.
fr: Afin de continuer le service %1$s"Geo Location Match"%2$s, notre fournisseur Bigdatacloud vous demande désormais de vous inscrire et d'obtenir la clé API. Pour obtenir une clé API, vous pouvez %3$svous inscrire ici%4$s.

en: In this section, customers can enable this setting to check fraud for a previous order, when the Anti Fraud plugin is not installed and an order was placed within 7 days old.
fr: Dans cette section, les clients peuvent permettre à ce paramètre de vérifier la fraude pour une commande précédente, lorsque le plugin anti-fraude n'est pas installé et qu'une commande a été passée dans les 7 jours.

en: In this section, customers can enable this setting to create log file and it can seen from WooCommerce >> Status >> Log.
fr: Dans cette section, les clients peuvent activer ce paramètre pour créer un fichier journal et il peut voir à partir de WooCommerce >> Status >> log.

en: International orders tend to have a higher fraud risk than orders that originate in your home country. Merchants often find that certain origin countries have a higher potential for fraud. These Rule sets help manage such risks.
fr: Les commandes internationales ont tendance à avoir un risque de fraude plus élevé que les commandes qui proviennent de votre pays d'origine. Les commerçants constatent souvent que certains pays d'origine ont un potentiel de fraude plus élevé. Ces ensembles de règles aident à gérer ces risques.

en: Invalid recaptcha.
fr: Recaptcha non valide.

en: Is Customer behind Proxy or VPN?
fr: Le client est-il derrière Proxy ou VPN?

en: Is Order from High-Risk Country?
fr: L'ordre est-il du pays à haut risque?

en: Is Suspicious / High-Risk Email Domain?
fr: Est-ce que le domaine des e-mails suspects / à haut risque?

en: Is it International Order?
fr: Est-ce une commande internationale?

en: Last 24 Hours Update
fr: Mise à jour des dernières 24 heures

en: Leave Us a Review!
fr: Laissez-nous un avis!

en: Limit Number of Orders between Time
fr: Limiter le nombre de commandes entre le temps

en: List of Emails whitelitsted. Add emails manullay to make whitlist. Unblocked emails also added to this list.
fr: Liste des e-mails Whitelitsted. Ajoutez des e-mails Manullay pour faire Whitlist. Les e-mails non bloqués ont également ajouté à cette liste.

en: List of IPs whitelitsted. Add IPs manullay to make whitlist. Unblocked IPs also added to this list.
fr: Liste de Whitelitsted IPS. Ajoutez IPS Manullay pour faire Whitlist. Les IP non bloqués ont également ajouté à cette liste.

en: Love our Plugin?
fr: Vous aimez notre plugin?

en: Low Risk
fr: Faible risque

en: Low Risk Order
fr: Commande à faible risque

en: Mark Unsafe Countries
fr: Marquez les pays dangereux

en: Max Order Limit between time reached.
fr: Limite de commande maximale entre le temps atteint.

en: Max order limit reched from same IP.
fr: Limite de commande maximale rechée à partir de la même IP.

en: MaxMind Account ID
fr: ID de compte Maxmind

en: MaxMind License Key
fr: Clé de licence Maxmind

en: MaxMind Risk Score
fr: Score de risque maxmind

en: MaxMind minFraud Settings
fr: Paramètres Maxmind Minfraud

en: Maximum Allowed Number of Orders Between Time
fr: Nombre maximum de commandes autorisées entre le temps

en: Maximum Allowed Number of Orders in Time Span?
fr: Nombre maximum de commandes autorisées dans la durée?

en: Medium Risk
fr: Risque moyen

en: Medium Risk Order
fr: Commande à risque moyen

en: Medium Risk Orders
fr: Commandes à risque moyen

en: Medium Risk threshold
fr: Seuil de risque moyen

en: Merchants often find that certain email domains have a higher potential for fraud. These Rule sets will help you manage High-Risk Email Domains.<br/>Identify High-Risk Domains by manually adding such email domains to High-Risk Domain section and/or using QuickEmailVerification.com API key to make this operation automatic.
fr: Les commerçants constatent souvent que certains domaines de messagerie ont un potentiel de fraude plus élevé. Ces ensembles de règles vous aideront à gérer les domaines de messagerie à haut risque. <br/> Identifier les domaines à haut risque en ajoutant manuellement ces domaines de messagerie à la section de domaine à haut risque et / ou en utilisant la clé API QuickEmailVerification.com pour rendre cette opération automatique.

en: MinFraud Factors Settings
fr: Paramètres des facteurs de Minfraud

en: MinFraud Insights Settings
fr: Paramètres de Minfraud Insights

en: MinFraud Settings
fr: Paramètres de Minfraud

en: Moderate
fr: Modéré

en: Multiple Orders Attempts using Different Addresses from Same IP
fr: Plusieurs commandes tentent d'utiliser différentes adresses de la même IP

en: Name
fr: Nom

en: Need Support?
fr: Besoin de soutien?

en: Needs Attention
fr: Besoin d'attention

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify end time.
fr: Doit être selon le temps du serveur. Vérifiez les paramètres généraux WOO. En conséquence, spécifiez l'heure de fin.

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify start time.
fr: Doit être selon le temps du serveur. Vérifiez les paramètres généraux WOO. Spécifiez en conséquence l'heure de début.

en: No Importance
fr: Aucune importance

en: No Of Days For Historical Orders Checks
fr: Non des jours pour les commandes de commandes historiques

en: No fraud checking has been done on this order yet.
fr: Aucune vérification de fraude n'a encore été effectuée sur cette ordonnance.

en: Notice about PayPal verification.
fr: Remarquez sur la vérification PayPal.

en: Notification message for Blocked users
fr: Message de notification pour les utilisateurs bloqués

en: Number of days that have to pass before sending another email if the order is still waiting for verification
fr: Nombre de jours qui doivent passer avant d'envoyer un autre e-mail si la commande attend toujours la vérification

en: OPMC Australia Pty Ltd
fr: OPMC Australie Pty Ltd

en: Order Amount is Above Average?
fr: Le montant de la commande est supérieur à la moyenne?

en: Order Amounts and Attempts
fr: Montants et tentatives de commande

en: Order Exceeds Maximum Amount Limit?
fr: La commande dépasse la limite maximale du montant?

en: Order exceeds maximum amount.
fr: La commande dépasse le montant maximum.

en: Order fraud checks skipped due to user verified from Trust Swiftly.
fr: Commandez des chèques de fraude ignorés en raison de l'utilisateur vérifié à partir de la confiance rapidement.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted customer IPs.
fr: Commandez des chèques de fraude ignorés en raison de l'IPS des clients de liste blanche.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted email.
fr: Commandez des chèques de fraude ignorés en raison d'un e-mail de liste blanche.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted payment method.
fr: Commandez des chèques de fraude ignorés en raison du mode de paiement de liste blanche.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted user role.
fr: Commandez des chèques de fraude ignorés en raison du rôle d'utilisateur de liste blanche.

en: Order is an international order.
fr: L'ordre est une commande internationale.

en: Ordered from a risk billing_method
fr: Ordonné à une facturation de risque_method

en: Ordered from a risk country
fr: Ordonné à un pays à risque

en: Orders Breakdown
fr: Commandes de ventilation des commandes

en: Orders Detected
fr: Commandes détectées

en: Orders that are not verified within the given number of days will be automatically cancelled
fr: Les commandes qui ne sont pas vérifiées dans le nombre de jours données seront automatiquement annulées

en: Orders with a score equal to or greater than this number will be automatically set on hold. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
fr: Les ordres avec un score égal ou supérieur à ce nombre seront automatiquement mis en attente. <br/> Pour le désactiver, faites glisser le curseur vers l'extrême gauche ou sélectionnez 0.

en: Orders with a score equal to or greater than this value will be automatically cancelled. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
fr: Les commandes avec un score égal ou supérieur à cette valeur seront automatiquement annulées. <br/> Pour le désactiver, faites glisser le curseur vers l'extrême gauche ou sélectionnez 0.

en: Origin Countries
fr: Pays d'origine

en: Past Number of Days to Check
fr: Nombre passé de jours pour vérifier

en: PayPal Verification Done.
fr: Vérification PayPal effectuée.

en: PayPal Verification notification of order #{order_id}
fr: Notification de vérification PayPal de l'ordre # {order_id}

en: Payment method
fr: Mode de paiement

en: Payments made via the whitelisted payment methods will bypass anti-fraud’s rule to change order status based on risk score.
fr: Les paiements effectués via les méthodes de paiement de liste blanche contourneront la règle de l'anti-fraude pour modifier le statut de commande en fonction du score de risque.

en: Paypal Settings
fr: Paramètres PayPal

en: Paypal Verification
fr: Vérification PayPal

en: Paypal verified addresses
fr: Adresses vérifiées PayPal

en: Please consider enabling reCaptcha in the Anti Fraud plugin %1$ssettings%2$s to help prevent Velocity attacks.
fr: Veuillez envisager d'activer RecaptCha dans le plugin anti-fraude %1$s settings %2$s pour aider à prévenir les attaques de vitesse.

en: Please install and activate %1$sWooCommerce%2$s in order for the WooCommerce Anti Fraud extension to work!
fr: Veuillez installer et activer %1$swoocommerce%2$s pour que l'extension anti-fraude WooCommerce fonctionne!

en: Pre-Payment Checking
fr: Vérification pré-payment

en: Pre-Purchase Assessment
fr: Évaluation pré-achat

en: Press Ctrl or ⌘ key and select multiple countries that you think are unsafe for your area of service.
fr: Appuyez sur la touche CTRL ou ⌘ et sélectionnez plusieurs pays qui, selon vous, sont dangereux pour votre domaine de service.

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click multiple payment methods to whitelist and scroll down to select more payment methods
fr: Appuyez sur la touche « Ctrl » ou « Commande » et cliquez sur plusieurs méthodes de paiement pour ajouter une liste blanche et faites défiler vers le bas pour sélectionner d'autres méthodes de paiement.

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click one or multiple user roles to whitelist. Scroll up/down to select and see more user roles if any.
fr: Appuyez sur la touche «Ctrl» ou «Commande» et cliquez sur un ou plusieurs rôles utilisateur sur la liste blanche. Faites défiler vers le haut / vers le bas pour sélectionner et voir plus de rôles utilisateur le cas échéant.

en: Prevent digital downloads if verification failed or still processing
fr: Empêcher les téléchargements numériques si la vérification a échoué ou toujours le traitement

en: Purchased from same IP but Different Customer Addresses?
fr: Acheté à partir de la même adresse IP mais différentes adresses clients?

en: Re-Check First Orders in Processing State?
fr: Re-cocher les premières commandes dans l'état de traitement?

en: Recaptcha is a required field.
fr: Recaptcha est un champ requis.

en: Recaptcha not responding, please refresh page.
fr: Recaptcha ne répond pas, veuillez actualiser la page.

en: Recent Order Data
fr: Données de commande récentes

en: Risk scores that meet or exceed this value will trigger email alerts to your specified email addresses.
fr: Les scores de risque qui respectent ou dépassent cette valeur déclencheront des alertes e-mail sur vos adresses e-mail spécifiées.

en: Rule Weight
fr: Poids de règle

en: Rule set for Buyers who are purchasing from your website for the first time.
fr: Ensemble de règles pour les acheteurs qui achètent pour la première fois sur votre site Web.

en: Rule to check buyer is ordering products using different addresses from the same IP over a certain period from your store.
fr: La règle pour vérifier l'acheteur est de commander des produits en utilisant différentes adresses à partir de la même IP sur une certaine période de votre magasin.

en: Rules
fr: Règles

en: Rules set for identifying fraudulent orders triggering risks based on IP, billing and shipping addresses.
fr: Les règles fixées pour identifier les commandes frauduleuses déclenchant des risques en fonction de la propriété intellectuelle, de la facturation et des adresses d'expédition.

en: Score each of your transactions, checking for possible fraud, using a set of advanced scoring rules.
fr: Notez chacune de vos transactions, en vérifiant d'éventuelles fraudes, à l'aide d'un ensemble de règles de notation avancées.

en: Score returned by Minfraud Factors exceeds the allowed value.
fr: Le score renvoyé par les facteurs Minfraud dépasse la valeur autorisée.

en: Score returned by Minfraud Insights exceeds the allowed value.
fr: Le score renvoyé par Minfraud Insights dépasse la valeur autorisée.

en: Score returned by Minfraud exceeds the allowed value.
fr: Le score renvoyé par Minfraud dépasse la valeur autorisée.

en: Select Payment Methods to be Whitelisted
fr: Activer d'ajouter des méthodes de paiement à la liste blanche

en: Select Threshold Weight
fr: Sélectionner le poids du seuil

en: Select User Roles to be Whitelisted
fr: Sélectionnez les rôles des utilisateurs à être listes blanches

en: Select a verification method defined such as ID and Selfie. A Verification Template should be set on Trust Swiftly.
fr: Sélectionnez une méthode de vérification définie comme ID et Selfie. Un modèle de vérification doit être réglé rapidement sur la confiance.

en: Select roles
fr: Sélectionner les rôles

en: Select to enable Paypal verification
fr: Sélectionnez pour activer la vérification PayPal

en: Select when customers should verify their identity.
fr: Sélectionnez lorsque les clients doivent vérifier leur identité.

en: Set Risk Thresholds
fr: Fixer des seuils de risque

en: Settings
fr: Paramètres

en: Show fraud risk details
fr: Afficher les détails du risque de fraude

en: Spent
fr: Dépensé

en: Sr No
fr: SR NON

en: Start Time
fr: Heure de début

en: Status
fr: Statut

en: Support for the Anti-Fraud Plugin
fr: Support au plugin anti-fraude

en: The IP addresses listed in the text area will be considered unsafe.  You can also add or remove IP addresses manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add IPs in bulk separating them by either comma or space.
fr: Les adresses IP répertoriées dans la zone de texte seront considérées comme dangereuses. Vous pouvez également ajouter ou supprimer les adresses IP manuellement ici. Tapez «,» ou appuyez sur le bouton Tab / Entrée pour la prochaine entrée. Veuillez ajouter des IP en vrac les séparant par une virgule ou un espace.

en: The Merchant can enter the number of days for historical orders check. The default number of days is 7 days.
fr: Le marchand peut saisir le nombre de jours pour les commandes historiques. Le nombre de jours par défaut est de 7 jours.

en: The email addresses listed in the text area will be considered unsafe. You can also add or remove emails manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
fr: Les adresses e-mail énumérées dans la zone de texte seront considérées comme dangereuses. Vous pouvez également ajouter ou supprimer les e-mails manuellement ici. Tapez «,» ou appuyez sur le bouton Tab / Entrée pour la prochaine entrée. Veuillez ajouter des e-mails en vrac les séparant par une virgule ou un espace.

en: The number of days in the past to check IP addresses and different physical addresses.
fr: Le nombre de jours dans le passé pour vérifier les adresses IP et différentes adresses physiques.

en: The rules in this section are triggered based on defined order amounts and by counting attempted orders. You can also limit orders within a certain time frame. Orders with unusually high values, or customers who make an excessive number of transactions in a short period are more likely to be fraudulent.
fr: Les règles de cette section sont déclenchées en fonction des montants de commande définis et en comptant les tentatives de tentatives. Vous pouvez également limiter les commandes dans un certain délai. Les commandes avec des valeurs inhabituellement élevées ou des clients qui effectuent un nombre excessif de transactions en peu de temps sont plus susceptibles d'être frauduleux.

en: The subject of the email that will be sent to the purchaser
fr: Le sujet de l'e-mail qui sera envoyé à l'acheteur

en: The threshold between Low and Medium Risk Score. Move the left handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Low and Medium-Risk orders. Risk Score less than this value is Low-Risk order and a greater value is the starting point of Medium Risk Orders.
fr: Le seuil entre le score de risque faible et moyen. Déplacez la poignée gauche sur le curseur ou mettez à jour la valeur dans le champ de texte pour définir la limite entre les commandes à risque faible et moyen. Le score de risque inférieur à cette valeur est une commande à faible risque et une valeur plus élevée est le point de départ des ordres de risque moyen.

en: There are three risk thresholds.  Low, Medium and High.   In this section you can define where the boundary point between those thresholds.   The maximum risk score is 100, the minimum is 0.<br/>
fr: Il y a trois seuils de risque. Bas, moyen et haut. Dans cette section, vous pouvez définir où le point limite entre ces seuils. Le score de risque maximum est de 100, le minimum est de 0. <br/>

en: There are three risk thresholds: Low, Medium and High. In this section, you can define where the boundary point between those thresholds. The maximum risk score is 100, the minimum is 0. Orders are considered Low, Medium, and High Risk Orders based on these values.
fr: Il y a trois seuils de risque: faible, moyen et élevé. Dans cette section, vous pouvez définir où le point limite entre ces seuils. Le score de risque maximal est de 100, le minimum est 0. Les commandes sont considérées comme des ordres à risque faible, moyen et élevé en fonction de ces valeurs.

en: These settings are specific to Paypal Payment Gateway. This means, when the customer use their Paypal account for making payment for their orders, then these rules come into action.<hr/>
fr: Ces paramètres sont spécifiques à la passerelle de paiement PayPal. Cela signifie que lorsque le client utilise son compte PayPal pour effectuer le paiement de ses commandes, ces règles entrent en action. <hr/>

en: This IP Address is blocked.
fr: Cette adresse IP est bloquée.

en: This email id is blocked
fr: Cet identifiant de messagerie est bloqué

en: This email id is blocked.
fr: Cet ID de messagerie est bloqué.

en: This is a threshold between Medium and High-Risk Score. Slide the right handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Medium and High-Risk orders. Risk Score less than this value is the end point of Medium-Risk order and a greater value is High-Risk order.
fr: Il s'agit d'un seuil entre le score moyen et à haut risque. Faites glisser la poignée droite sur le curseur ou mettez à jour la valeur dans le champ de texte pour définir la limite entre les commandes moyens et à haut risque. Le score de risque inférieur à cette valeur est le point final de l'ordre à risque moyen et une valeur plus élevée est un ordre à haut risque.

en: This is the customer's first order with this billing details.
fr: Il s'agit de la première commande du client avec ces détails de facturation.

en: This order is currently in queue for a fraud check.
fr: Cette commande est actuellement en file d'attente pour un chèque de fraude.

en: Threshold Settings
fr: Paramètres de seuil

en: Threshold minFraud Factors Risk Score
fr: Activer l'intégration des facteurs Maxmind Minfraud

en: Threshold minFraud Insights Risk Score
fr: Score de risque de Seuil Minfraud Insights

en: Threshold minFraud Risk Score
fr: Score de risque de Minfraud

en: Time Span to Check (hours)
fr: Temps pour vérifier (heures)

en: Too many order attempts?
fr: Trop de tentatives d'ordre?

en: Total Number of Orders
fr: Nombre total de commandes

en: Total Transaction Amount
fr: Montant total de la transaction

en: Trust Swiftly Enable/Disable
fr: Faites confiance à activer / désactiver rapidement

en: Trust Swiftly Settings
fr: Faites confiance aux paramètres rapidement

en: Unblock
fr: Débloquer

en: Update Order Status based on Fraud Score
fr: Mettre à jour l'état de la commande en fonction du score de fraude

en: Updates order status to cancel and/or on-hold when order passes a certain Risk Score threshold.
fr: Mette à jour l'état de la commande pour annuler et / ou sur le maintien lorsque la commande passe un certain seuil de score de risque.

en: User Email is Whitelisted.
fr: Le courrier électronique de l'utilisateur est liste blanche.

en: User Roles Whitelisting
fr: Rôles utilisateur

en: Verification Method
fr: Méthode de vérification

en: Verification Retry
fr: Vérification Réessayer

en: Verification Template
fr: Modèle de vérification

en: Verified email addresses
fr: Adresses e-mail vérifiées

en: Website Administrator does not allow you to place this order. Please contact our support team. Sorry for any inconvenience.
fr: L'administrateur du site Web ne vous permet pas de passer cette commande. Veuillez contacter notre équipe d'assistance. Désolé pour le dérangement.

en: Weight of the single rule in the total calculation of risk.
fr: Poids de la règle unique dans le calcul total du risque.

en: Weighting to Cancel Order
fr: Pondération pour annuler la commande

en: Weighting to put Order On-hold
fr: Pondération pour passer l'ordre sur

en: When To Verify
fr: Quand vérifier

en: Whitelist Payment Methods
fr: Méthodes de paiement de la liste blanche

en: Whitelisted Emails
fr: E-mails de liste blanche

en: Whitelisted IPs
fr: IPS à liste blanche

en: WooCommerce Anti Fraud
fr: Anti-fraude WooCommerce

en: WooCommerce Anti-Fraud allows you to create a list of email addresses as well as a list of IP addresses that will always be marked as potential fraud transactions.
fr: WooCommerce Anti-Fraud vous permet de créer une liste d'adresses e-mail ainsi qu'une liste d'adresses IP qui seront toujours marquées comme des transactions de fraude potentielles.

en: You are not a human, please refresh page.
fr: Vous n'êtes pas un humain, veuillez actualiser la page.

en: You can use bigdatacloud.com to get accurate address via customer Lat and Long and its required to use geo location rule.
fr: Vous pouvez utiliser bigdatacloud.com pour obtenir une adresse précise via le Client Lat et Long et il est nécessaire pour utiliser la règle de localisation GEO.

en: You can use quickemailverification.com to get more accurate results for false email domain-related checks.
fr: Vous pouvez utiliser QuickEmailVerification.com pour obtenir des résultats plus précis pour les faux chèques liés au domaine des e-mails.

en: You have reached maximum number of allowed orders in %d hours. Please try again later.
fr: Vous avez atteint le nombre maximum de commandes autorisées en% D des heures. Veuillez réessayer plus tard.

en: Your Account Id or License Key could not be authenticated!!
fr: Votre identifiant de compte ou votre clé de licence n'a pas pu être authentifié !!

en: Your Quickemailverification API Key could not be authenticated!!
fr: Votre clé API QuickEmailVerification n'a pas pu être authentifiée !!

en: Your Trust Swiftly API Key could not be authenticated!!
fr: Votre touche API rapidement Trust n'a pas pu être authentifiée !!

en: Your Trust Swiftly Base URL could not be validated!!
fr: Votre URL de base rapidement de la confiance n'a pas pu être validée !!

en: Your positive reviews are always encouraging!
fr: Vos critiques positives sont toujours encourageantes!

en: [{site_title}] Confirm your PayPal email address
fr: [{site_title}] Confirmez votre adresse e-mail PayPal

en: minFraud Factors Rule Weight
fr: Les facteurs de Minfraud régissent le poids

en: minFraud Insights Rule Weight
fr: minFraud Insights Règle le poids

en: minFraud Rule Weight
fr: Poids de la règle de Minfraud

en: reCAPTCHA
fr: recaptcha

en: v2 Secret Key
fr: v2 Clé secrète

en: v2 Site Key
fr: Clé du site V2

en: v3 Secret Key
fr: v3 Clé secrète

en: v3 Site Key
fr: Clé du site v3
