WooCommerce Anti Fraud 5.8.1 - en to fi translation catalogue (352 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WooCommerce Anti Fraud
fi: WooCommerce Anti Petos

note: Description of the plugin
en: Score each of your transactions, checking for possible fraud, using a set of advanced scoring rules.
fi: Pisteytä jokainen maksutapahtuma ja tarkista mahdolliset petokset käyttämällä kehittyneitä pisteytyssääntöjä.

en: Anti Fraud - Admin Notice
fi: Petostentorjunta - Admin Notice

en: Admin notification about an order.
fi: Admin-ilmoitus tilauksesta.

en: Fraud notification for order #{order_id}
fi: Petosilmoitus tilaukselle #{order_id}

en: Antifraud paypal verification
fi: Petostentorjunta paypal todentaminen

en: Check pending order fraud risk score
fi: Tarkista vireillä olevien tilausten petosriskipisteet

en: Fraud check done.
fi: Petostarkastus tehty.

en: MaxMind Risk Score
fi: MaxMind -riskipiste

en: Hide details
fi: Piilota yksityiskohdat

en: Show fraud risk details
fi: Näytä petosriskien yksityiskohdat

en: Fraud Risk
fi: Petosriski

en: This order is currently in queue for a fraud check.
fi: Tämä tilaus on tällä hetkellä jonossa petoksen tarkistukseen.

en: Cancel fraud check queue
fi: Peruuta petoksen tarkistusjono

en: Calculate Fraud Risk
fi: Laske petosriski

en: Anti Fraud - PayPal verification
fi: Antipetokset - PayPal -varmennus

en: Notice about PayPal verification.
fi: Ilmoitus PayPalin varmennuksesta.

en: PayPal Verification notification of order #{order_id}
fi: PayPal -varmennusilmoitus tilauksesta #{order_id}

en: No fraud checking has been done on this order yet.
fi: Petosten tarkistusta ei ole vielä tehty tässä tilauksessa.

en: Low Risk
fi: Pieni riski

en: Medium Risk
fi: Keskikokoinen riski

en: High Risk
fi: Suuri riski

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted email.
fi: Tilaa petoksen tarkistukset, jotka ohitetaan sallittujen sähköpostin takia.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted customer IPs.
fi: Tilaa petoksia koskevat tarkistukset, jotka ohitetaan valkaisun asiakkaan IPS: n takia.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted user role.
fi: Tilaa petoksia koskevat tarkistukset, jotka ohitetaan sallittujen luetteloidun käyttäjäroolin takia.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted payment method.
fi: Tilaa petoksista, jotka ohitetaan sallittujen luetteloiden maksutavan vuoksi.

en: Order fraud checks skipped due to user verified from Trust Swiftly.
fi: Tilaa petoksia koskevat tarkistukset, jotka ohitetaan käyttäjän, joka on varmennettu luottamuksesta nopeasti.

en: User Email is Whitelisted.
fi: Käyttäjän sähköposti on sallittu.

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Max order limit reched from same IP.
fi: Max -tilausraja, joka on palautettu samasta IP: stä.

en: Max Order Limit between time reached.
fi: Max tilausraja saavutettujen ajan välillä.

en: Anti Fraud
fi: Antipetokset

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Rules
fi: Sääntö

en: Blacklist Settings
fi: Mustan listan asetukset

en: Email Alerts
fi: Sähköpostihälytykset

en: Paypal Settings
fi: PayPal -asetukset

en: MinFraud Settings
fi: Minfraud -asetukset

en: MinFraud Insights Settings
fi: Minfraud Insights -asetukset

en: MinFraud Factors Settings
fi: Minfraud -tekijäasetukset

en: Trust Swiftly Settings
fi: Luota nopeasti asetuksiin

en: reCAPTCHA
fi: kooste

en: Need Support?
fi: Tarvitsetko tukea?

en: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> is a paid, external service that uses AI to verify the identity and payment of a customer. By using <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> you can decrease fraud by automatically verifying their information and later use the data to win any dispute cases. To sign up for Trust Swiftly, click this link: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>
fi: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> on maksullinen ulkoinen palvelu, joka vahvistaa tekoälyn avulla henkilön henkilöllisyyden ja maksun. asiakas. Käyttämällä <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> -toimintoa voit vähentää petoksia vahvistamalla automaattisesti heidän tiedot ja käyttää tietoja myöhemmin voittaa kaikki riita-asiat. Rekisteröidy Trust Swiftly -palveluun napsauttamalla tätä linkkiä: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>

en: Trust Swiftly Enable/Disable
fi: Luota nopeasti käyttöön/poista käytöstä

en: Enable Trust Swiftly
fi: Ota luottamus nopeasti

en: API Key
fi: API -avain

en: Base URL
fi: Pohja -URL -osoite

en: Enter in your Trust Swiftly site URL i.e https://example.trustswiftly.com
fi: Syötä luottamuksesi nopeasti sivuston URL -osoite, ts. Https://example.trustwiftly.com

en: Verification Method
fi: Varmennusmenetelmä

en: Verification Template
fi: Varmennusmalli

en: Select a verification method defined such as ID and Selfie. A Verification Template should be set on Trust Swiftly.
fi: Valitse määritelty varmennusmenetelmä, kuten ID ja selfie. Vahvistusmalli tulisi asettaa luottamukseen nopeasti.

en: When To Verify
fi: Milloin vahvistaa

en: Select when customers should verify their identity.
fi: Valitse, milloin asiakkaiden tulee tarkistaa henkilöllisyytensä.

en: Select Threshold Weight
fi: Valitse kynnyspaino

en: If the risk score exceed threshold value which is set here, then the customer needs to be verified with Trust Swiftly.
fi: Jos riskipiste ylittää täällä asetetun kynnysarvon, asiakas on varmistettava luottamuksella nopeasti.

en: MaxMind minFraud Settings
fi: MaxMind Minfraud -asetukset

en: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> is a paid, external service that uses machine learning to detect potential fraud transactions. By using <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a> you can potentially detect more fraudulent transactions.<br/>To sign up to MaxMind minFraud, click this link: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>
fi: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> on maksullinen ulkoinen palvelu, joka havaitsee mahdolliset petostapahtumat koneoppimisen avulla. Käyttämällä <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a> -toimintoa voit mahdollisesti havaita vilpillisiä tapahtumia.<br/>Liity MaxMind minFraudiin napsauttamalla tämä linkki: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>

en: Enable/Disable
fi: Ota käyttöön poista käytöstä

en: Enable MaxMind minFraud Integration
fi: Ota MaxMind Minfraud -integraatio käyttöön

en: Device Tracking
fi: Laitteen seuranta

en: Detect if a person uses the same device but changes proxies while they are placing multiple orders from your website
fi: Tunnista, käyttääkö henkilö samaa laitetta, mutta muuttaa välityspalvelimia, kun he tekevät useita tilauksia verkkosivustoltasi

en: MaxMind Account ID
fi: MaxMind -tilin tunnus

en: Enter your MaxMind account ID here.  If you don&apos;t have an account, please sign up at <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a>.
fi: Kirjoita MaxMind-tilisi tunnus tähän. Jos sinulla ei ole tiliä, rekisteröidy osoitteessa <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a>.

en: MaxMind License Key
fi: MaxMind -lisenssiavain

en: Enter the license key provided by MaxMind here.
fi: Kirjoita MaxMindin tarjoama lisenssiavain.

en: Does IP Address Match Location?
fi: Vastaako IP -osoite sijaintia?

en: Enable it to identify that customer's physical location matches the location provided by IP address.
fi: Ota se tunnistamaan, että asiakkaan fyysinen sijainti vastaa IP -osoitteen tarjoamista sijainnista.

en: Rule Weight
fi: Sääntöpaino

en: Threshold Settings
fi: Kynnysasetukset

en: Threshold minFraud Risk Score
fi: Kynnys Minfraud -riskipisteet

en: If the risk score returned by the minFraud system exceeds this number, the transaction will be considered potentially fraudulent and will contribute to the overall fraud score calculation.  If the risk score from minFraud is lower than this threshold, it will not contribute to the overall fraud score.
fi: Jos minFraud-järjestelmän palauttama riskipistemäärä ylittää tämän luvun, tapahtumaa pidetään mahdollisesti vilpillisenä ja se vaikuttaa kokonaispetospisteiden laskemiseen. Jos minFraudin riskipisteet ovat tätä kynnystä alhaisemmat, se ei vaikuta petosten kokonaispisteisiin.

en: minFraud Rule Weight
fi: minFraud sääntöpaino

en: If the minFraud risk score exceeds the threshold set above, this weight will be applied to the overall risk score.  By adjusting this, you can balance the minFraud value against the other rules-based calculations in the plugin.
fi: Jos Minfraud -riskipiste ylittää yllä olevan kynnysarvon, tätä painoa sovelletaan yleiseen riskipisteeseen. Säätämällä tätä voit tasapainottaa Minfraud-arvon muihin laajennuksen sääntöihin perustuviin laskelmiin.

en: Enable MaxMind minFraud Insights Integration
fi: Ota MaxMind Minfraud Integration Integraatio käyttöön

en: Threshold minFraud Insights Risk Score
fi: Kynnys Minfraud Insights -riskipisteet

en: minFraud Insights Rule Weight
fi: minFraud Insights Sääntöpaino

en: Enable MaxMind minFraud Factors Integration
fi: Ota MaxMind Minfraud -kertoimen integrointi käyttöön

en: Threshold minFraud Factors Risk Score
fi: Kynnysarvo Minfraud -tekijät riskipisteet

en: minFraud Factors Rule Weight
fi: minFraud -tekijät sääntelevät painoa

en: Support for the Anti-Fraud Plugin
fi: Tukea anti-Fraud-laajennus

en: Facing an Issue with the plugin?
fi: Kohdassa laajennuksen ongelmaa?

en: Contact Our Support
fi: Ota yhteyttä tukeen

en: If you have any issues or feedback about Anti-Fraud plugin, we would love to here from you!
fi: Jos sinulla on ongelmia tai palautetta anti-Fraud-laajennuksesta, me haluaisimme täällä sinulta!

en: Love our Plugin?
fi: Rakastatko laajennustamme?

en: Leave Us a Review!
fi: Jätä meille arvostelu!

en: Your positive reviews are always encouraging!
fi: Positiiviset arvostelut ovat aina rohkaisevia!

en: Google reCAPTCHA Settings
fi: Google Recaptcha -asetukset

en: Click <a href="https://www.google.com/recaptcha/admin" target="_blank">here</a> to register.
    								Activating reCAPTCHA will enable the service on your Checkout page, which is an effective means of reducing spam orders, particularly from velocity attacks ie. where spammers try multiple credit cards to test their validity.   If you continue to experience a high volume of spam orders after enabling this setting, please contact our Support team (<a href="mailto:support@opmc.biz" target="_top">support@opmc.biz</a>) .<hr/>
fi: "Napsauta <a href=""https://www.google.com/recaptcha/admin"" target=""_blank""> täällä </a> Rekisteröityäksesi.
    								Recaptcha -aktivointi mahdollistaa palvelun kassalla, mikä on tehokas keino vähentää roskapostin tilauksia, etenkin nopeushyökkäysten eli. missä roskapostittajat kokeilevat useita luottokortteja testatakseen pätevyytensä. Jos jatkat suuren määrän roskapostin tilauksia tämän asetuksen käyttöönoton jälkeen, ota yhteyttä tukitiimiin (<a href=""mailto:support@opmc.biz"" target=""_top""> suppor@opmc.biz </a> ). <hr/>"

en: Enable reCAPTCHA
fi: Ottaa käyttöön COPPTCHA

en: Enable reCAPTCHA on checkout page<br/>
fi: Ota Compaptcha käyttöön kassalla <br/>

en: Enable v2 reCAPTCHA
fi: Ota v2 Recaptcha käyttöön

en: Enable v2 reCAPTCHA<br/>
fi: Ota v2 Recaptcha <br/> käyttöön

en: Enable v3 reCAPTCHA
fi: Ota v3 Recaptcha käyttöön

en: Enable v3 reCAPTCHA<br/>
fi: Ota käyttöön v3 reCAPTCHA<br/>

en: v2 Site Key
fi: v2 -sivuston avain

en: Enter v2 Site Key
fi: Kirjoita v2 -sivusto -näppäin

en: v2 Secret Key
fi: v2 salainen avain

en: Enter v2 Secret Key
fi: Kirjoita v2 Secret -näppäin

en: v3 Site Key
fi: v3 -sivuston avain

en: Enter v3 Site Key
fi: Kirjoita v3 -sivuston avain

en: v3 Secret Key
fi: v3 salainen avain

en: Enter v3 Secret Key
fi: Kirjoita v3 -salainen avain

en: Alerts
fi: Hälytykset

en: Get alerts about suspected fraudulent activities <hr/>
fi: Hanki hälytyksiä epäillystä vilpillisestä toiminnasta <hr/>

en: Activate Email Alerts for Admin
fi: Aktivoi järjestelmänvalvojan sähköpostihälytykset

en: Enable to receive fraud alerts on admin email address when risk-score exceeds value set in Email Notification Score.
fi: Ota käyttöön petoshälytykset järjestelmänvalvojan sähköpostiosoitteesta, kun riskipiste ylittää sähköposti-ilmoituspisteessä asetetun arvon.

en: Additional Address(es) to Notify
fi: Lisäosoite (ES) ilmoittaa

en: Add additional email address(es) you want to be notified upon exceeding Risk-score. Press “Comma”, TAB or ENTER button for the next entry.
fi: Lisää lisää sähköpostiosoitteita (ES), joista haluat ilmoituksen ylittäessäsi riskipistettä. Paina seuraavaa merkintää “Comma”, välilehti tai syötä -painiketta.

en: Email Notification Score
fi: Sähköpostin ilmoituspiste

en: Risk scores that meet or exceed this value will trigger email alerts to your specified email addresses.
fi: Tämän arvon täyttävät tai ylittävät riskipisteet laukaisevat sähköpostihälytykset määriteltyihin sähköpostiosoitteihisi.

en: Blacklist
fi: Musta lista

en: WooCommerce Anti-Fraud allows you to create a list of email addresses as well as a list of IP addresses that will always be marked as potential fraud transactions.
fi: WooCommerce Anti-Fraud -sovelluksen avulla voit luoda luettelon sähköpostiosoitteista sekä luettelon IP-osoitteista, jotka on aina merkitty mahdollisiksi petoksiksi.

en: Email Blacklisting
fi: Sähköposti musta lista

en: Email Blacklist
fi: Sähköposti musta lista

en: Enable the email blacklist function to block emails captured by WooCommerce Anti-fraud rules.
fi: Ota sähköposti Blacklist-toiminto estääksesi WooCommerce-petosten vastaisten sääntöjen sieppaamat sähköpostit.

en: Automatic Blacklisting
fi: Automaattinen musta lista

en: Add email addresses of orders reported with a high risk of fraud to blacklist automatically.
fi: Lisää tilausten sähköpostiosoitteet, joilla ilmoitetaan suurella petoksella mustalle listalle automaattisesti.

en: Blocked Email Addresses
fi: Estetty sähköpostiosoitteet

en: The email addresses listed in the text area will be considered unsafe. You can also add or remove emails manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
fi: Teksti -alueella lueteltuja sähköpostiosoitteita pidetään vaarallisina. Voit myös lisätä tai poistaa sähköposteja manuaalisesti. Kirjoita seuraavaa merkintää “,” tai paina välilehteä/enter -painiketta. Lisää sähköpostit irtotavarana, joka erottaa ne joko pilkulla tai tilalla.

en: IP Blacklisting
fi: IP musta lista

en: IP Blacklist
fi: IP -musta lista

en: Enable the IP blacklist function
fi: Ota IP BlackList -toiminto käyttöön

en: Enable the IP blacklist function to block IP addresses with high risk of frauds.
fi: Ota IP BlackList -toiminto estämään IP -osoitteet, joilla on suuri petosriski.

en: Blocked IP Addresses
fi: Estetyt IP -osoitteet

en: The IP addresses listed in the text area will be considered unsafe.  You can also add or remove IP addresses manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add IPs in bulk separating them by either comma or space.
fi: Teksti -alueella luetellut IP -osoitteet pidetään vaarallisina. Voit myös lisätä tai poistaa IP -osoitteita manuaalisesti. Kirjoita seuraavaa merkintää “,” tai paina välilehteä/enter -painiketta. Lisää IP: t irtotavarana, joka erottaa ne joko pilkulla tai tilalla.

en: These settings are specific to Paypal Payment Gateway. This means, when the customer use their Paypal account for making payment for their orders, then these rules come into action.<hr/>
fi: Nämä asetukset ovat erityisiä PayPal -maksuyhdyskäytävälle. Tämä tarkoittaa, että kun asiakas käyttää PayPal -tiliään tilausten maksamiseen, nämä säännöt tulevat toimintaan. <hr/>

en: Select to enable Paypal verification
fi: Valitse Paypal -varmennuksen käyttöönotto

en: Block Downloads
fi: Block -lataukset

en: Prevent digital downloads if verification failed or still processing
fi: Estä digitaaliset lataukset, jos varmennus epäonnistui tai edelleen käsittely

en: Verification Retry
fi: Vahvistus

en: Number of days that have to pass before sending another email if the order is still waiting for verification
fi: Päivien lukumäärä, joiden on läpäistävä ennen uuden sähköpostin lähettämistä, jos tilaus odottaa edelleen vahvistusta

en: Auto Cancellation Days
fi: Automaattiset peruutuspäivät

en: Orders that are not verified within the given number of days will be automatically cancelled
fi: Tilaukset, joita ei ole varmennettu tietyn päivän kuluessa, peruutetaan automaattisesti

en: Paypal verified addresses
fi: PayPal vahvistetut osoitteet

en: Verified email addresses
fi: Vahvistetut sähköpostiosoitteet

en: Email Template
fi: Sähköpostipohja

en: Configure the email template below. The following tags can be embedded in the template fields:<br/><br/><b>{site_title}</b> - replaced with the Wordpress Site Title<br/><b>{site_email}</b> - replaced with the Wordpress site admin email address
fi: Määritä alla oleva sähköpostimalli. Seuraavat tunnisteet voidaan upottaa mallikenttiin: <br/> <br/> <b> {site_title} </b> - korvataan WordPress -sivuston otsikolla <br/> <b> {site_email} </b> - Korvattu WordPress -sivuston järjestelmänvalvojan sähköpostiosoitteella

en: Email Type
fi: Sähköpostityyppi

en: Emails can be sent either as plain text or HTML
fi: Sähköpostit voidaan lähettää joko tavallisena tekstinä tai HTML

en: The subject of the email that will be sent to the purchaser
fi: Ostajalle lähetettävän sähköpostin aihe

en: [{site_title}] Confirm your PayPal email address
fi: [{site_title}] Vahvista PayPal -sähköpostiosoitteesi

en: Email body
fi: Sähköpostiviesti

en: Hi!We have received your order on {site_title}, but to complete we have to verify your PayPal email address.If you havent made or authorized any purchase, please, contact PayPal support service immediately,and email us to {site_email} for having your money back.
fi: Hei! Olemme saaneet tilauksesi {site_title} -sovelluksesta}, mutta loppuun saakka meidän on vahvistettava PayPal -sähköpostiosoitteesi. Jos et ole tehnyt tai valtuuttanut ostoksia, ota yhteyttä PayPal -tukipalveluun välittömästi ja lähetä meille sähköpostia {site_email}: lle siitä, että sinulla on Rahasi takaisin.

en: General behaviours of the Anti Fraud plugin are configured on this page.<hr/>
fi: Petosten vastaisen laajennuksen yleinen käyttäytyminen on määritetty tällä sivulla. <hr/>

en: Set Risk Thresholds
fi: Aseta riskikynnykset

en: There are three risk thresholds.  Low, Medium and High.   In this section you can define where the boundary point between those thresholds.   The maximum risk score is 100, the minimum is 0.<br/>
fi: Riskikynnystä on kolme. Matala, keskimääräinen ja korkea. Tässä osassa voit määritellä, missä rajapiste näiden kynnysarvojen välillä. Suurin riskipiste on 100, minimi on 0. <br/>

en: There are three risk thresholds: Low, Medium and High. In this section, you can define where the boundary point between those thresholds. The maximum risk score is 100, the minimum is 0. Orders are considered Low, Medium, and High Risk Orders based on these values.
fi: Riskikynnyksiä on kolme: matala, keskisuuri ja korkea. Tässä osassa voit määritellä, missä rajapiste näiden kynnysarvojen välillä. Suurin riskipistemäärä on 100, minimi on 0. Tilauksia pidetään alhaisina, keskisuurten ja korkeina riskijärjestyksillä näiden arvojen perusteella.

en: Medium Risk threshold
fi: Keskisuuren riskinkynnys

en: High Risk threshold
fi: Korkean riskin kynnysarvo

en: Enable debug logging
fi: Ota virheenkorjaus käyttöön

en: Pre-Purchase Assessment
fi: Ennakkoarviointi

en: Pre-Payment Checking
fi: Ennakkomaksujen tarkistus

en: Notification message for Blocked users
fi: Ilmoitusviesti tukkeutuneille käyttäjille

en: Website Administrator does not allow you to place this order. Please contact our support team. Sorry for any inconvenience.
fi: Verkkosivuston järjestelmänvalvoja ei salli sinun tehdä tätä tilausta. Ota yhteyttä tukitiimiin. Pahoittelemme häiriötä.

en: Adds a custom alert message for blocked users on Pre-Payment Check. This message will be shown to the user on the checkout page while they attempt to pay.
fi: Lisää mukautetun hälytysviestin estetyille käyttäjille ennakkomaksutarkistukseen. Tämä viesti näytetään käyttäjälle kassalla, kun hän yrittää maksaa.

en: Change Order Status based on Risk Score
fi: Muutosjärjestyksen tila riskipisteiden perusteella

en: Update Order Status based on Fraud Score
fi: Päivitä tilauksen tila petospisteiden perusteella

en: Enable to cancel and/or put orders on hold based on Risk Score.
fi: Ota käyttöön ja/tai asettaa tilaukset pitoon riskipisteiden perusteella.

en: Weighting to Cancel Order
fi: Painotus peruuttaa tilaus

en: Orders with a score equal to or greater than this value will be automatically cancelled. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
fi: Tilaukset, joiden pistemäärä on tai suurempi kuin tämä arvo, peruutetaan automaattisesti. <br/> Poista se käytöstä liu'uttamalla liukusäädin äärimmäiselle vasemmalle tai valitse 0.

en: Weighting to put Order On-hold
fi: Painotus tilauksen asettamiseksi

en: Orders with a score equal to or greater than this number will be automatically set on hold. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
fi: Tilaukset, joiden pistemäärä on tai suurempi kuin tämä luku, asetetaan automaattisesti pitoon. <br/> Poista se käytöstä liu'uttamalla liukusäädin äärimmäiselle vasemmalle tai valitse 0.

en: Whitelist Payment Methods
fi: Sallittujen luetteloiden maksutavat

en: Enable Whitelisting of Payment Methods
fi: Mahdollistaa maksutavan sallittu luettelo

en: Select Payment Methods to be Whitelisted
fi: Valitse sallittuja maksutapoja

en: User Roles Whitelisting
fi: Käyttäjäroolit sallittujen luettelo

en: Enable Whitelisting of User Roles
fi: Ota käyttäjän roolien sallittu luettelo

en: Select User Roles to be Whitelisted
fi: Valitse käyttäjäroolit sallittuihin luetteloihin

en: Select roles
fi: Valitse roolit

en: Whitelisted Emails
fi: Sallittuja sähköpostiviestejä

en: Email Whitelist
fi: Sähköpostitse sallittu luettelo

en: Whitelisted IPs
fi: Sallittu IPS

en: IPs Whitelist
fi: IPS: n sallittu luettelo

en: Auto Fraud Check For Existing Orders
fi: Automaattinen petoksen tarkistus olemassa olevista tilauksista

en: Enable Auto Fraud Check
fi: Ota automaattinen petoksen tarkistus käyttöön

en: No Of Days For Historical Orders Checks
fi: Ei päiviä historiallisten tilausten tarkistuksiin

en: Enable Debug Logging
fi: Ota virheenkorjaus käyttöön

en: Enable Debug Log
fi: Ota Debug -loki käyttöön

en: General Rules
fi: Yleiset säännöt

en: Each rule that is matched will add the configured &quot;Rule Weight&quot; value to the overall fraud score.  In this section you can configure general fraud detection rules.<hr/>
fi: Jokainen sovitettu sääntö lisää määritetyn &quot;sääntöpainon &quot; Arvo kokonaispetoksen pisteet. Tässä osassa voit määrittää yleiset petosten havaitsemissäännöt. <hr/>

en: First Time Purchase Rules
fi: Ensimmäistä kertaa ostosäännöt

en: Rule set for Buyers who are purchasing from your website for the first time.
fi: Sääntöjoukko ostajille, jotka ostavat verkkosivustoltasi ensimmäistä kertaa.

en: First Purchase on Website
fi: Ensimmäinen osto verkkosivustolla

en: Enable it to identify customers purchasing from your website for the first time.
fi: Anna sen tunnistaa asiakkaat, jotka ostavat verkkosivustoltasi ensimmäistä kertaa.

en: First Purchase Rule Weight
fi: Ensimmäinen ostosääntöpaino

en: Re-Check First Orders in Processing State?
fi: Tarkista uudelleen ensimmäiset tilaukset tilan käsittelyssä?

en: Enable it to perform first-order re-check on orders in processing state.
fi: Anna sen suorittaa ensimmäisen kertaluvun tarkistaminen uudelleen tilausten tilauksille.

en: IP, Billing and Shipping Address-based Rules
fi: IP-, laskutus- ja lähetysosoitepohjaiset säännöt

en: Rules set for identifying fraudulent orders triggering risks based on IP, billing and shipping addresses.
fi: Säännöt, jotka on asetettu vilpillisten tilausten tunnistamiseksi, jotka aiheuttavat riskejä IP-, laskutus- ja lähetysosoitteiden perusteella.

en: Does Geo Location Match?
fi: Otteleeko Geo -sijainti?

en: Enable it to identify that customer's shipping/billing state matches the state provided by Geo Location.
fi: Anna sen tunnistaa, että asiakkaan lähetys-/laskutusvaltio vastaa GEO -sijainnin toimittamaa valtiota.

en: API Key for bigdatacloud.com
fi: API -avain BigDatacloud.com -sivustolle

en: Don't have bigdatacloud.com account? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank">Signup here</a><br/>Get 50K requests per month for free. Upgrade for more.
fi: Eikö sinulla ole BigDatacloud.com -tiliä? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" Target="_blank"> Rekisteröidy tähän </a> <br/> Hanki 50k pyyntöjä kuukaudessa ilmaiseksi. Päivitä lisää.

en: You can use bigdatacloud.com to get accurate address via customer Lat and Long and its required to use geo location rule.
fi: Voit käyttää BigDatacloud.com -sivustoa saadaksesi tarkan osoitteen asiakas LAT: n kautta ja pitkän ja sen vaaditaan käyttämään Geo -sijaintisääntöä.

en: Are Billing and Shipping Addresses Same?
fi: Ovatko laskutus- ja toimitusosoitteet samat?

en: Enable to identify difference between billing and shipping addresses.
fi: Mahdollistaa laskutus- ja kuljetusosoitteiden väliset erot.

en: Enable Phone Number and Billing Country Check
fi: Ota puhelinnumero ja laskutus maan tarkistus

en: If you enable this rule, then it is highly recommended that you use a separate Phone Number Validation plugin to make sure your customers specify a correct international phone number format on the checkout page. Else, this rule will treat an invalid phone number as a risk.
fi: Jos otat tämän säännön käyttöön, on erittäin suositeltavaa, että käytät erillistä puhelinnumeron validointikäyttöä varmistaaksesi, että asiakkaasi määrittelevät oikean kansainvälisen puhelinnumeron muodon kassalla. Muuten tämä sääntö käsittelee virheellistä puhelinnumeroa riskinä.

en: Weight of the single rule in the total calculation of risk.
fi: Yhden säännön paino kokonaislaskelmassa.

en: Is Customer behind Proxy or VPN?
fi: Onko asiakas välityspalvelimen tai VPN: n takana?

en: Check if the customer is behind either a proxy or a VPN
fi: Tarkista, onko asiakas joko välityspalvelimen tai VPN: n takana

en: Multiple Orders Attempts using Different Addresses from Same IP
fi: Useat tilaukset yrittävät käyttää erilaisia ​​osoitteita samasta IP: stä

en: Rule to check buyer is ordering products using different addresses from the same IP over a certain period from your store.
fi: Ostajan tarkistaminen tilaa tuotteita käyttämällä erilaisia ​​osoitteita samasta IP: stä tietyn ajanjakson aikana kaupastasi.

en: Purchased from same IP but Different Customer Addresses?
fi: Ostettu samasta IP: stä, mutta erilaisista asiakasosoitteista?

en: Enable this rule to monitor if multiple orders with different billing or shipping addresses have originated from the same IP address. Make sure to set time span of checking.
fi: Anna tämän säännön seurata, ovatko useat tilaukset, joilla on erilaisia ​​laskutus- tai lähetysosoitteita, samasta IP -osoitteesta. Varmista, että asetat tarkistuksen aikavälin.

en: Past Number of Days to Check
fi: Aiempi päivien lukumäärä tarkistaa

en: The number of days in the past to check IP addresses and different physical addresses.
fi: Aikaisemmin päivien lukumäärä IP -osoitteiden ja erilaisten fyysisten osoitteiden tarkistamiseksi.

en: Origin Countries
fi: Alkuperämaat

en: International orders tend to have a higher fraud risk than orders that originate in your home country. Merchants often find that certain origin countries have a higher potential for fraud. These Rule sets help manage such risks.
fi: Kansainvälisillä tilauksilla on yleensä korkeampi petosriski kuin kotimaastasi peräisin olevilla tilauksilla. Kauppiaat huomaavat usein, että tietyillä alkuperämaissa on suurempi petospotentiaali. Nämä sääntöjoukot auttavat hallitsemaan tällaisia ​​riskejä.

en: Is it International Order?
fi: Onko se kansainvälinen järjestys?

en: Enable to check if the order originates from outside of your store's home country.
fi: Ota yhteyttä tarkistamaan, johtuuko tilaus myymälän kotimaan ulkopuolelta.

en: Is Order from High-Risk Country?
fi: Onko järjestys korkean riskin maasta?

en: Enable it to check if orders originate from unsafe countries. Select unsafe countries from the list below.
fi: Anna sen tarkistaa, onko tilaukset ole vaarallisia maista. Valitse vaaralliset maat alla olevasta luettelosta.

en: Mark Unsafe Countries
fi: Merkitse vaaralliset maat

en: High-Risk Email Domains
fi: Korkean riskin sähköpostiverkkotunnukset

en: Merchants often find that certain email domains have a higher potential for fraud. These Rule sets will help you manage High-Risk Email Domains.<br/>Identify High-Risk Domains by manually adding such email domains to High-Risk Domain section and/or using QuickEmailVerification.com API key to make this operation automatic.
fi: Kauppiaat huomaavat usein, että tietyillä sähköpostiverkkotunnuksilla on suurempi petosten mahdollisuus. Nämä sääntöjoukot auttavat sinua hallitsemaan suuren riskin sähköpostiverkkotunnuksia.<br/>Tunnista suuren riskin verkkotunnukset lisäämällä tällaiset sähköpostin verkkotunnukset manuaalisesti riskialttiiden verkkotunnusten osioon ja/tai käyttämällä QuickEmailVerification.com API-avainta tehdäksesi tästä toiminnosta automaattisen.

en: Is Suspicious / High-Risk Email Domain?
fi: Onko epäilyttävä / korkean riskin sähköposti verkkotunnus?

en: Enable it to check if customer's email address originates from any high-risk domain listed below and/or add API for “quickemailverification. com” for automatic checking
fi: Ota se tarkista, onko asiakkaan sähköpostiosoite peräisin alla olevasta korkean riskin verkkotunnuksesta, ja/tai lisää sovellusliittymää ”Quickemailverification. com ”automaattiseen tarkistukseen

en: High-Risk Domains
fi: Korkean riskin domeenit

en: API Key for quickemailverification.com
fi: API -avain fackemailverification.com

en: Don't have quickemailverification account? <a href="">Signup here</a><br/>Verify 50 emails for free. Upgrade if you want more
fi: Eikö sinulla ole QuickEmailverification -tiliä? <a href=""> Rekisteröidy tähän </a> <br/> tarkista 50 sähköpostia ilmaiseksi. Päivitä, jos haluat enemmän

en: You can use quickemailverification.com to get more accurate results for false email domain-related checks.
fi: Voit käyttää QuickEmailverification.com-sivustoa saadaksesi tarkempia tuloksia väärien sähköpostiverkkotunnuksiin liittyvien tarkistusten saamiseksi.

en: Order Amounts and Attempts
fi: Tilaa määrät ja yritykset

en: The rules in this section are triggered based on defined order amounts and by counting attempted orders. You can also limit orders within a certain time frame. Orders with unusually high values, or customers who make an excessive number of transactions in a short period are more likely to be fraudulent.
fi: Tämän jakson säännöt laukaistaan ​​määriteltyjen tilausmäärien ja laskemalla tilaukset. Voit myös rajoittaa tilauksia tietyssä aikataulussa. Tilaukset, joilla on epätavallisen korkeat arvot, tai asiakkaat, jotka tekevät liiallisen määrän liiketoimia lyhyessä ajassa, ovat todennäköisemmin vilpillisiä.

en: Order Amount is Above Average?
fi: Tilausmäärä on keskimääräistä korkeampi?

en: Check if order significantly exceeds the average order amount for your site. Set multiplier value to trigger this rule when order place is value times greater than an average order.
fi: Tarkista, ylittääkö tilaus merkittävästi sivustosi keskimääräisen tilausmäärän. Aseta kertoimen arvo tämän säännön laukaisemiseksi, kun tilauspaikka on arvoajat suurempi kuin keskimääräinen järjestys.

en: Average Multiplier
fi: Keskimääräinen kerroin

en: Enter the multiplier value to check amount over average transaction value that will trigger the rule (expressed as a multiplier). For example, if you want to limit orders that are 2 times greater than the average value of orders, set the multiplier value to 2.
fi: Syötä kertoimen arvo tarkistamaan määrän keskimäärin transaktioarvo, joka laukaisee säännön (ilmaistu kertoimena). Esimerkiksi, jos haluat rajoittaa tilauksia, jotka ovat 2 kertaa suurempia kuin tilausten keskiarvo, aseta kertoimen arvo arvoon 2.

en: Order Exceeds Maximum Amount Limit?
fi: Tilaus ylittää enimmäismäärän rajan?

en: Enable this rule to confirm that the total amount of the order does not exceed maximum configured amount below.
fi: Ota tämä sääntö varmistaa, että tilauksen kokonaismäärä ei ylitä alle määritetyn määrän.

en: Amount Limit ($)
fi: Määräraja ($)

en: Enter the maximum amount of purchase accepted in your store.
fi: Syötä myymälässäsi hyväksytty ostosmäärä.

en: Too many order attempts?
fi: Liian monta tilausyritystä?

en: Enabling this rule allows you to limit number of orders per user within the time span configured below.
fi: Tämän säännön käyttöönotto antaa sinun rajoittaa tilausten lukumäärää käyttäjää kohden alla määritellyllä aikavälillä.

en: Time Span to Check (hours)
fi: Aikaväli tarkistaa (tunteja)

en: Enter number of hours you want to check
fi: Syötä tarkistamisen tunnin lukumäärä

en: Maximum Allowed Number of Orders in Time Span?
fi: Suurin sallittu määräysten lukumäärä aikajaksossa?

en: Enter a total number of orders that a buyer can make in the specified time span.
fi: Kirjoita kokonaismäärä tilauksia, jotka ostaja voi tehdä määrätyllä aikavälillä.

en: Limit Number of Orders between Time
fi: Rajoita tilausten lukumäärää ajan välillä

en: Enabling this rule limits the number of orders to be placed within a certain period of the day.
fi: Tämän säännön käyttöönotto rajoittaa määräysten määrää tietyn päivän aikana.

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify start time.
fi: On oltava palvelimen ajan mukaan. Tarkista WOO: n yleiset asetukset. Siksi määritä aloitusaika.

en: End Time
fi: Loppu aika

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify end time.
fi: On oltava palvelimen ajan mukaan. Tarkista WOO: n yleiset asetukset. Siksi määritä loppuaika.

en: Maximum Allowed Number of Orders Between Time
fi: Ajan enimmäismäärän sallittu määrä ajan välillä

en: Enter maximum number of orders that can be placed during specified time span.
fi: Syötä enimmäismäärä tilauksia, jotka voidaan tehdä määritettyyn aikaan.

en: Low Risk Order
fi: Matala riskitilaus

en: Medium Risk Order
fi: Keskikokoinen riskitilaus

en: High Risk Order
fi: Korkean riskin järjestys

en: Disabled
fi: Liikuntarajoitteinen

en: No Importance
fi: Ei merkitystä

en: Moderate
fi: Kohtuullinen

en: High Importance
fi: Korkea tärkeys

en: Your Account Id or License Key could not be authenticated!!
fi: Tilisitunnuksesi tai lisenssiavainta ei voitu todentaa !!

en: Great, authenticated successfully!!
fi: Upea, todennettu onnistuneesti !!

en: Your Quickemailverification API Key could not be authenticated!!
fi: QuickEmailverification API -avainta ei voitu todentaa !!

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully!!
fi: Upea, Quickemailverification todennettu onnistuneesti !!

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully but you don't have enough credit to use this service.
fi: Upea, Quickemailverification todennettu onnistuneesti, mutta sinulla ei ole tarpeeksi luottoa tämän palvelun käyttämiseen.

en: Great, bigdatacloud authenticated successfully!
fi: Upea, BigDatacloud todensi onnistuneesti!

en: AntiFraud: Bigdatacloud credentials not authenticate or your quota limit has been exceeded!
fi: Antifraud: BigDatacloud -käyttöoikeustiedot eivät ole todentavia tai kiintiörajasi on ylitetty!

en: Your Trust Swiftly API Key could not be authenticated!!
fi: Luottamuksesi nopeasti API -avainta ei voitu todentaa !!

en: Your Trust Swiftly Base URL could not be validated!!
fi: Luottamuksesi nopeasti perustaa URL -osoite ei voitu vahvistaa !!

en: Great, Trust Swiftly authenticated successfully!!
fi: Upea, luottamus nopeasti todennettu onnistuneesti !!

en:  Please get verified with Trust Swiftly, and then try again.
fi:  Ole hyvä ja tarkista luottamus nopeasti ja yritä sitten uudelleen.

en: Sr No
fi: Sr ei

en: Name
fi: Nimi

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Action
fi: Toiminta

en: Download
fi: ladata

note: translators: %s: learn more link
en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
fi: Tätä laajennusta käyttämällä voit tallentaa henkilötietoja tai jakaa tietoja ulkoisen palvelun kanssa. <a href="%s" target="_blank"> Lisätietoja siitä, miten tämä toimii, mukaan lukien mitä haluat sisällyttää tietosuojakäytäntöön. </a>

note: translators: 1. order ID, 2. resik score.
en: An order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
fi: Tilaus, jonka tunnus on #%1$s, sai riskipisteen %2$s.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: %1$sClick here to view the order.%2$s.
fi: %1$sKatso tilaus napsauttamalla tätä.%2$s.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: %1$sClick here to verify the order.%2$s.
fi: %1$sVahvista tilaus napsauttamalla tätä.%2$s.

en: Anti Fraud Dashboard
fi: Petosten vastainen kojelauta

en: Orders Detected
fi: Havaitut tilaukset

en: Needs Attention
fi: Tarvitsee huomion

en: Recent Order Data
fi: Viimeaikaiset tilaustiedot

en: Last 24 Hours Update
fi: Viimeisen 24 tunnin päivitys

en: Total Transaction Amount
fi: Transaktion kokonaismäärä

en: Total Number of Orders
fi: Tilausten kokonaismäärä

en: Medium Risk Orders
fi: Keskikokoiset riskimääräykset

en: High-Risk Orders on Hold
fi: Korkean riskin tilaukset pidossa

en: Fraudulent Orders Cancelled
fi: Vilpilliset tilaukset peruutettu

en: High-Risk Net Transaction
fi: Korkean riskin nettokauppa

en: Emails Blocked
fi: Sähköpostit estetty

en: Paypal Verification
fi: Paypal -varmennus

en: Spent
fi: Käytetty

en: Status
fi: Tila

en: Orders Breakdown
fi: Tilaukset erittely

note: translators: 1. order ID, 2. resik score.
en: Hi there. Order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
fi: Hei siellä. Tilaus tunnuksella #%1$s sai riskipisteen %2$s.

en: Settings
fi: asetukset

en: Docs
fi: Asiakirjat

en: This email id is blocked.
fi: Tämä sähköpostitunnus on estetty.

en: This IP Address is blocked.
fi: Tämä IP -osoite on estetty.

note: translators: %s: order time span
en: You have reached maximum number of allowed orders in %d hours. Please try again later.
fi: Olet saavuttanut sallittujen tilausten enimmäismäärän %d -tunteina. Yritä uudelleen myöhemmin.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: Please consider enabling reCaptcha in the Anti Fraud plugin %1$ssettings%2$s to help prevent Velocity attacks.
fi: Harkitse reCaptchan ottamista käyttöön Petostentorjuntalaajennuksessa %1$ssettings%2$s estääksesi Velocity-hyökkäykset.

en: This email id is blocked
fi: Tämä sähköpostitunnus on estetty

en: Unblock
fi: Estä

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: Please install and activate %1$sWooCommerce%2$s in order for the WooCommerce Anti Fraud extension to work!
fi: Asenna ja aktivoi %1$sWooCommerce%2$s, jotta WooCommerce Anti Fraud -laajennus toimii!

en: Invalid recaptcha.
fi: Virheellinen Recaptcha.

en: You are not a human, please refresh page.
fi: Et ole ihminen, päivitä sivu.

en: Could not get response from recaptcha server, please refresh page.
fi: Päivitä sivua Compaptcha -palvelimelta vastausta.

en: Recaptcha not responding, please refresh page.
fi: Recaptcha ei vastaa, päivitä sivu.

en: PayPal Verification Done.
fi: PayPal -varmennus tehty.

en: Recaptcha is a required field.
fi: Recaptcha on vaadittu kenttä.

en: Could not get response from recaptcha server.
fi: Ei voinut saada vastausta Compaptcha -palvelimelta.

en: Could not verify request.
fi: Pyyntöä ei voitu vahvistaa.

en: The threshold between Low and Medium Risk Score. Move the left handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Low and Medium-Risk orders. Risk Score less than this value is Low-Risk order and a greater value is the starting point of Medium Risk Orders.
fi: Kynnys matalan ja keskitason riskipisteen välillä. Siirrä liukusäätimen vasenta kahvaa tai päivitä tekstikentän arvo asettaaksesi rajan matalan ja keskiriskin tilausten välille. Tätä arvoa pienempi riskipistemäärä on matalan riskin toimeksianto ja suurempi arvo on keskitason riskin toimeksiantojen lähtökohta.

en: This is a threshold between Medium and High-Risk Score. Slide the right handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Medium and High-Risk orders. Risk Score less than this value is the end point of Medium-Risk order and a greater value is High-Risk order.
fi: Tämä on keskitason ja korkean riskin pisteiden välinen kynnys. Liu'uta liukusäätimen oikeaa kahvaa tai päivitä tekstikentän arvo asettaaksesi rajan keskitason ja suuren riskin tilausten välille. Tätä arvoa pienempi riskipiste on keskiriskin tilauksen loppupiste ja suurempi arvo on korkean riskin tilaus.

en: Evaluate customers before making the actual payment.  If the fraud score reaches a high-risk order range before making payment, the customer order will be denied in advance, and a custom message appears on the checkout page explaining buyer the reason for denial.
fi: Arvioi asiakkaat ennen varsinaisen maksun suorittamista. Jos huijauspisteet saavuttavat korkean riskin tilausalueen ennen maksun suorittamista, asiakkaan tilaus evätään etukäteen ja kassasivulle ilmestyy mukautettu viesti, joka selittää ostajalle kieltäytymisen syyn.

en: Enable pre-payment checking to assess fraud before making payment and block buyers with high fraud risk from placing any order and notify them via alert message.
fi: Ota käyttöön ennakkomaksutarkistus petoksen arvioimiseksi ennen maksun suorittamista ja estä ostajia, joilla on suuri petosriski, tekemästä tilausta ja ilmoita heille varoitusviestillä.

en: Updates order status to cancel and/or on-hold when order passes a certain Risk Score threshold.
fi: Päivittää tilauksen tilan peruuttamaan ja/tai pitämään tilauksen, kun tilaus ylittää tietyn riskipistekynnyksen.

en: Payments made via the whitelisted payment methods will bypass anti-fraud’s rule to change order status based on risk score.
fi: Sallittujen maksutapojen kautta suoritetut maksut ohittavat petostentorjunnan säännön muuttaa tilauksen tilaa riskipisteiden perusteella.

en: Enable to add payment methods to the whitelist.
fi: Ota käyttöön maksutapojen lisääminen sallittujen luetteloon.

en: Filter accounts with different user roles to bypass Anti-fraud scoring system.
fi: Suodata tilit eri käyttäjärooleilla ohittaaksesi petostentorjunnan pisteytysjärjestelmän.

en: Enable it to activate whitelisting of User Roles.
fi: Ota se käyttöön aktivoidaksesi käyttäjäroolien lisäämisen sallittujen luetteloon.

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click one or multiple user roles to whitelist. Scroll up/down to select and see more user roles if any.
fi: Paina "Ctrl"- tai "Command"-näppäintä ja napsauta yhtä tai useampaa käyttäjäroolia lisätäksesi sallittujen luetteloon. Vieritä ylös/alas valitaksesi ja nähdäksesi lisää käyttäjärooleja, jos sellaisia ​​on.

en: List of Emails whitelitsted. Add emails manullay to make whitlist. Unblocked emails also added to this list.
fi: Luettelo sähköpostiviesteistä on merkitty valkoiseksi. Lisää sähköpostit manuaaliluetteloon. Luetteloon lisättiin myös estottomia sähköpostiviestejä.

en: List of IPs whitelitsted. Add IPs manullay to make whitlist. Unblocked IPs also added to this list.
fi: Luettelo IP-osoitteista. Lisää IPs manullay tehdäksesi whitlist. Luetteloon lisättiin myös estottomia IP-osoitteita.

en: In this section, customers can enable this setting to check fraud for a previous order, when the Anti Fraud plugin is not installed and an order was placed within 7 days old.
fi: Tässä osiossa asiakkaat voivat ottaa tämän asetuksen käyttöön tarkistaakseen aiemman tilauksen petokset, kun Anti Fraud -laajennusta ei ole asennettu ja tilaus on tehty 7 päivän sisällä.

en: Enable it to check fraud for a previous order, that orders, when the Antifraud plugin was not installed.
fi: Ota se käyttöön tarkistaaksesi aiemman tilauksen petokset, jotka tilataan, kun Antifraud-laajennusta ei ole asennettu.

en: The Merchant can enter the number of days for historical orders check. The default number of days is 7 days.
fi: Kauppias voi syöttää päivien lukumäärän historiallisten tilausten tarkistamiseen. Päivien oletusarvo on 7 päivää.

en: In this section, customers can enable this setting to create log file and it can seen from WooCommerce >> Status >> Log.
fi: Tässä osiossa asiakkaat voivat ottaa tämän asetuksen käyttöön luodakseen lokitiedoston, ja se näkyy WooCommerce >> Tila >> Loki -kohdasta.

en: Enable it to record the debugging data.
fi: Ota se käyttöön virheenkorjaustietojen tallentamiseksi.

en: Press Ctrl or ⌘ key and select multiple countries that you think are unsafe for your area of service.
fi: Paina Ctrl- tai ⌘-näppäintä ja valitse useita maita, jotka eivät mielestäsi ole turvallisia palvelualueellasi.

en: Billing address does not match shipping address
fi: Laskutusosoite ei vastaa toimitusosoitetta

en: Ordered from a risk billing_method
fi: Tilattu riskilaskutusmenetelmällä

en: Billing phone number does not match with Billing country
fi: Laskutuspuhelinnumero ei vastaa laskutusmaata

en: Ordered from a risk country
fi: Tilattu riskimaasta

en: Customer ordered from behind a proxy.
fi: Asiakas tilasi välityspalvelimen takaa.

en: This is the customer's first order with this billing details.
fi: Tämä on asiakkaan ensimmäinen tilaus näillä laskutustiedoilla.

en: Email is a known free email address.
fi: Sähköposti on tunnettu ilmainen sähköpostiosoite.

en: Customer order geo location mismatches billing/shipping address.
fi: Asiakkaan tilauksen maantieteellinen sijainti ei vastaa laskutus-/toimitusosoitetta.

en: Order exceeds maximum amount.
fi: Tilaus ylittää enimmäismäärän.

en: Order is an international order.
fi: Tilaus on kansainvälinen tilaus.

en: Customer IP address did not match given billing country.
fi: Asiakkaan IP-osoite ei vastannut annettua laskutusmaata.

en: IP address ordered with multiple order details in the past
fi: IP-osoite tilattu useilla tilaustiedoilla aiemmin

en: Score returned by Minfraud Factors exceeds the allowed value.
fi: Minfraud Factorsin palauttama pistemäärä ylittää sallitun arvon.

en: Score returned by Minfraud Insights exceeds the allowed value.
fi: Minfraud Insightsin palauttama pistemäärä ylittää sallitun arvon.

en: Score returned by Minfraud exceeds the allowed value.
fi: Minfraudin palauttama pistemäärä ylittää sallitun arvon.

en: Email address is from a high-risk domain.
fi: Sähköpostiosoite on korkean riskin verkkotunnuksesta.

en: IP address ordered multiple orders in the last
fi: IP-osoite tilasi useita tilauksia viimeksi

en: Fraud Action
fi: Petostoiminta

en: Fraud Check
fi: Petosten tarkistus

en: Processing..
fi: Käsitellään...

en: Enter the body of the email to be sent to the purchaser in the text area below:
fi: Kirjoita ostajalle lähetettävän sähköpostin teksti alla olevaan tekstialueeseen:

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click multiple payment methods to whitelist and scroll down to select more payment methods
fi: Paina "Ctrl" tai "Command" ja napsauta useita maksutapoja salliaksesi luettelon ja vieritä alas valitaksesi lisää maksutapoja

en: Enter any email you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new email. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
fi: Kirjoita mikä tahansa sähköpostiosoite, jonka haluat lisätä sallittujen luetteloon. Paina "Sarkain" tai "Pilkku" uuden sähköpostin syöttämisen jälkeen. Lisää sähköpostit joukkona erottamalla ne pilkulla tai välilyönnillä.

en: Enter any IPs you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new IPs. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
fi: Anna IP-osoitteet, jotka haluat lisätä sallittujen luetteloon. Paina "Sarkain" tai "Pilkku" uusien IP-osoitteiden syöttämisen jälkeen. Lisää sähköpostit joukkona erottamalla ne pilkulla tai välilyönnillä.

en: Enter any email origin domains you consider to be high-risk. Press “Tab” or “Comma” after entering any new domain.
fi: Anna kaikki sähköpostin alkuperäverkkotunnukset, joiden katsot olevan suuri riski. Paina "Sarkain" tai "Pilkku" uuden verkkotunnuksen syöttämisen jälkeen.

note: translators: 1. start of link, 2. end of link.
en: In order to continue %1$s"Geo Location Match"%2$s service, our provider Bigdatacloud now requires you to sign up and get the api key. To obtain an api key you can %3$sregister here%4$s.
fi: Jotta voit jatkaa %1$s"Geo Location Match"%2$s -palvelua, palveluntarjoajamme Bigdatacloud edellyttää nyt rekisteröitymistä ja api-avaimen hankkimista. Voit hankkia API-avaimen %3$srekisteröityä täällä%4$s.
