WooCommerce Anti Fraud 5.8.1 - en to el translation catalogue (351 entries)

en:  Please get verified with Trust Swiftly, and then try again.
el:  Παρακαλούμε να επαληθευτείτε με εμπιστοσύνη γρήγορα και, στη συνέχεια, δοκιμάστε ξανά.

en: %1$sClick here to verify the order.%2$s.
el: %1$sclick εδώ για να επαληθεύσει την παραγγελία.%2$s.

en: %1$sClick here to view the order.%2$s.
el: %1$sclick εδώ για να δείτε την παραγγελία.%2$s.

en: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >MaxMind minFraud</a> is a paid, external service that uses machine learning to detect potential fraud transactions. By using <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank" >minFraud</a> you can potentially detect more fraudulent transactions.<br/>To sign up to MaxMind minFraud, click this link: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a><hr/>
el: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> maxmind minfraud </a> είναι μια πληρωμένη, εξωτερική υπηρεσία που χρησιμοποιεί μηχανική μάθηση για την ανίχνευση πιθανών συναλλαγών απάτης. Χρησιμοποιώντας <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> minfraud </a> Μπορείτε ενδεχομένως να ανιχνεύσετε πιο δόλια συναλλαγές. Αυτός ο σύνδεσμος: <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a> <hr/>

en: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> is a paid, external service that uses AI to verify the identity and payment of a customer. By using <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank" >Trust Swiftly</a> you can decrease fraud by automatically verifying their information and later use the data to win any dispute cases. To sign up for Trust Swiftly, click this link: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/G4734hGpxD/mBWuIqNh8" target="_blank">trustswiftly.com</a><hr/>
el: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> Trust γρήγορα </a> πελάτης. Χρησιμοποιώντας <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> Trust γρήγορα Κερδίστε τυχόν περιπτώσεις διαφωνίας. Για να εγγραφείτε γρήγορα στο Trust, κάντε κλικ σε αυτόν τον σύνδεσμο: <a href="https://thrive.zohopublic.com/aref/g4734hgpxd/mbwuiqnh8" target="_blank"> trustswaftly.com </a> <hr/>

en: API Key
el: Πλήκτρο API

en: API Key for bigdatacloud.com
el: API κλειδί για το bigdatacloud.com

en: API Key for quickemailverification.com
el: Key API για το QuickEmailverification.com

en: Action
el: Δράση

en: Activate Email Alerts for Admin
el: Ενεργοποιήστε τις ειδοποιήσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για διαχειριστή

en: Add additional email address(es) you want to be notified upon exceeding Risk-score. Press “Comma”, TAB or ENTER button for the next entry.
el: Προσθέστε πρόσθετες διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που θέλετε να ειδοποιηθείτε κατά την υπέρβαση της βαθμολογίας κινδύνου. Πατήστε "Comma", καρτέλα ή εισαγάγετε το κουμπί για την επόμενη καταχώρηση.

en: Add email addresses of orders reported with a high risk of fraud to blacklist automatically.
el: Προσθέστε τις διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου των παραγγελιών που αναφέρονται με υψηλό κίνδυνο απάτης σε Blacklist αυτόματα.

en: Additional Address(es) to Notify
el: Πρόσθετες διευθύνσεις (ES) για ειδοποίηση

en: Adds a custom alert message for blocked users on Pre-Payment Check. This message will be shown to the user on the checkout page while they attempt to pay.
el: Προσθέτει ένα προσαρμοσμένο μήνυμα ειδοποίησης για αποκλεισμένους χρήστες στον έλεγχο προπληρωμής. Αυτό το μήνυμα θα εμφανιστεί στον χρήστη στη σελίδα πληρωμής ενώ προσπαθούν να πληρώσουν.

en: Admin notification about an order.
el: Ειδοποίηση διαχειριστή για μια παραγγελία.

en: Alerts
el: Ειδοποιήσεις

en: Amount Limit ($)
el: Όριο ποσότητας ($)

en: An order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
el: Μια παραγγελία με ID # %1$s σημείωσε βαθμολογία κινδύνου %2$s.

en: Anti Fraud
el: Κατά της απάτης

en: Anti Fraud - Admin Notice
el: Καταπολέμηση της απάτης - Ανακοίνωση διαχειριστή

en: Anti Fraud - PayPal verification
el: Anti Fraud - Επαλήθευση PayPal

en: Anti Fraud Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου κατά της απάτης

en: AntiFraud: Bigdatacloud credentials not authenticate or your quota limit has been exceeded!
el: Antifraud: Τα διαπιστευτήρια bigdatacloud δεν έχουν πιστοποιήσουν ή έχει ξεπεραστεί το όριο ποσοστώσεων σας!

en: Antifraud paypal verification
el: Επαλήθευση κατά της απάτης paypal

en: Are Billing and Shipping Addresses Same?
el: Είναι οι ίδιες οι τιμές και οι διευθύνσεις αποστολής;

en: Auto Cancellation Days
el: Ημέρες ακύρωσης αυτοκινήτων

en: Auto Fraud Check For Existing Orders
el: Έλεγχος αυτόματης απάτης για τις υπάρχουσες παραγγελίες

en: Automatic Blacklisting
el: Αυτόματη μαύρη λίστα

en: Average Multiplier
el: Μέσος πολλαπλασιαστής

en: Base URL
el: Βασική διεύθυνση URL

en: Billing address does not match shipping address
el: Η διεύθυνση χρέωσης δεν ταιριάζει με τη διεύθυνση αποστολής

en: Billing phone number does not match with Billing country
el: Ο αριθμός τηλεφώνου χρέωσης δεν ταιριάζει με τη χώρα χρέωσης

en: Blacklist
el: Προγράφω

en: Blacklist Settings
el: Ρυθμίσεις μαύρης λίστας

en: Block Downloads
el: Λήψεις μπλοκ

en: Blocked Email Addresses
el: Αποκλεισμένες διευθύνσεις email

en: Blocked IP Addresses
el: Μπλοκαρισμένες διευθύνσεις IP

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
el: Χρησιμοποιώντας αυτήν την επέκταση, ενδέχεται να αποθηκεύετε προσωπικά δεδομένα ή να μοιράζεστε δεδομένα με εξωτερική υπηρεσία. <a href="%s" target="_blank"> μάθετε περισσότερα για το πώς λειτουργεί αυτό, συμπεριλαμβανομένου του τι μπορεί να θέλετε να συμπεριλάβετε στην πολιτική απορρήτου σας. </a>

en: Calculate Fraud Risk
el: Υπολογίστε τον κίνδυνο απάτης

en: Cancel fraud check queue
el: Ακύρωση ουράς ελέγχου απάτης

en: Captcha
el: CAPTCHA

en: Change Order Status based on Risk Score
el: Αλλαγή κατάστασης παραγγελίας βάσει βαθμολογίας κινδύνου

en: Check if order significantly exceeds the average order amount for your site. Set multiplier value to trigger this rule when order place is value times greater than an average order.
el: Ελέγξτε εάν η παραγγελία υπερβαίνει σημαντικά το μέσο ποσό παραγγελίας για τον ιστότοπό σας. Ορίστε την τιμή πολλαπλασιαστή για να ενεργοποιήσετε αυτόν τον κανόνα όταν η θέση παραγγελίας είναι αξία φορές μεγαλύτερη από μια μέση σειρά.

en: Check if the customer is behind either a proxy or a VPN
el: Ελέγξτε εάν ο πελάτης είναι πίσω από ένα πληρεξούσιο ή ένα VPN

en: Check pending order fraud risk score
el: Ελέγξτε τη βαθμολογία κινδύνου απάτης εκκρεμών παραγγελιών

en: Click <a href="https://www.google.com/recaptcha/admin" target="_blank">here</a> to register.
    								Activating reCAPTCHA will enable the service on your Checkout page, which is an effective means of reducing spam orders, particularly from velocity attacks ie. where spammers try multiple credit cards to test their validity.   If you continue to experience a high volume of spam orders after enabling this setting, please contact our Support team (<a href="mailto:support@opmc.biz" target="_top">support@opmc.biz</a>) .<hr/>
el: "Κάντε κλικ στο <a href=""https://www.google.com/recaptcha/admin"" target=""_blank""> εδώ </a> για εγγραφή.
    								Η ενεργοποίηση recaptcha θα επιτρέψει την υπηρεσία στη σελίδα πληρωμής σας, η οποία αποτελεί αποτελεσματικό μέσο για τη μείωση των παραγγελιών ανεπιθύμητων μηνυμάτων, ιδιαίτερα από επιθέσεις ταχύτητας, δηλαδή. όπου οι spammers δοκιμάζουν πολλές πιστωτικές κάρτες για να δοκιμάσουν την εγκυρότητά τους. Εάν συνεχίσετε να αντιμετωπίζετε μεγάλο όγκο παραγγελιών ανεπιθύμητων μηνυμάτων μετά την ενεργοποίηση αυτής της ρύθμισης, επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξής μας (<a href=""mailto:support@opmc.biz"" target=""_top""> support@opmc.biz </a> ). <Hr/>"

en: Configure the email template below. The following tags can be embedded in the template fields:<br/><br/><b>{site_title}</b> - replaced with the Wordpress Site Title<br/><b>{site_email}</b> - replaced with the Wordpress site admin email address
el: Διαμορφώστε το πρότυπο email παρακάτω. Οι παρακάτω ετικέτες μπορούν να ενσωματωθούν στα πεδία προτύπου: <br/> <br/> <b> {site_title} </b> - Αντικαταστάθηκαν με τον τίτλο του ιστότοπου WordPress <br/> <b> {site_email} </b> - Αντικαταστάθηκε με τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του διαχειριστή του ιστότοπου WordPress Site

en: Contact Our Support
el: Επικοινωνήστε με την υποστήριξή μας

en: Could not get response from recaptcha server, please refresh page.
el: Δεν ήταν δυνατή η απόκριση από τον διακομιστή Recaptcha, παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα.

en: Could not get response from recaptcha server.
el: Δεν ήταν δυνατή η απόκριση από το διακομιστή Recaptcha.

en: Could not verify request.
el: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση του αιτήματος.

en: Customer IP address did not match given billing country.
el: Η διεύθυνση IP του πελάτη δεν ταιριάζει με τη χώρα χρέωσης.

en: Customer order geo location mismatches billing/shipping address.
el: Παραγγελία πελατών Geo Τοποθεσία αναντιστοιχία χρέωση/διεύθυνση αποστολής.

en: Customer ordered from behind a proxy.
el: Ο πελάτης που παραγγέλθηκε πίσω από ένα πληρεξούσιο.

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Detect if a person uses the same device but changes proxies while they are placing multiple orders from your website
el: Ανίχνευση εάν ένα άτομο χρησιμοποιεί την ίδια συσκευή, αλλά αλλάζει πληρεξούσια ενώ τοποθετεί πολλαπλές παραγγελίες από τον ιστότοπό σας

en: Device Tracking
el: Παρακολούθηση συσκευών

en: Disabled
el: άτομα με ειδικές ανάγκες

en: Docs
el: Έγγραφα

en: Does Geo Location Match?
el: Ταιριάζει η τοποθεσία Geo;

en: Does IP Address Match Location?
el: Η τοποθεσία αντιστοίχισης διεύθυνσης IP;

en: Don't have bigdatacloud.com account? <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank">Signup here</a><br/>Get 50K requests per month for free. Upgrade for more.
el: Δεν έχετε λογαριασμό bigdatacloud.com; <a href="https://www.bigdatacloud.com/" target="_blank"> εγγραφή εδώ </a> <br/> Πάρτε 50k αιτήματα το μήνα δωρεάν. Αναβάθμιση για περισσότερα.

en: Don't have quickemailverification account? <a href="">Signup here</a><br/>Verify 50 emails for free. Upgrade if you want more
el: Δεν έχετε λογαριασμό QuickEmailverification; <a href="> εγγραφή εδώ </a> <br/> επαληθεύστε 50 μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δωρεάν. Αναβάθμιση εάν θέλετε περισσότερα

en: Download
el: Κατεβάστε

en: Each rule that is matched will add the configured &quot;Rule Weight&quot; value to the overall fraud score.  In this section you can configure general fraud detection rules.<hr/>
el: Κάθε κανόνας που αντιστοιχεί θα προσθέσει το διαμορφωμένο "Βάρος του κανόνα" Αξία για τη συνολική βαθμολογία απάτης. Σε αυτή την ενότητα μπορείτε να διαμορφώσετε γενικούς κανόνες ανίχνευσης απάτης. <hr/>

en: Email Alerts
el: Ειδοποιήσεις email

en: Email Blacklist
el: Email μαύρη λίστα

en: Email Blacklisting
el: Στείλτε email στη μαύρη λίστα

en: Email Notification Score
el: Βαθμολογία ειδοποίησης email

en: Email Template
el: Πρότυπο email

en: Email Type
el: Τύπος email

en: Email Whitelist
el: Λίστα με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Email address is from a high-risk domain.
el: Η διεύθυνση email είναι από έναν τομέα υψηλού κινδύνου.

en: Email body
el: Σωφρονίζω

en: Email is a known free email address.
el: Το email είναι μια γνωστή δωρεάν διεύθυνση email.

en: Emails Blocked
el: Αποκλείστηκαν τα email

en: Emails can be sent either as plain text or HTML
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου μπορούν να σταλούν είτε ως απλό κείμενο είτε ως HTML

en: Enable Auto Fraud Check
el: Ενεργοποίηση ελέγχου αυτόματης απάτης

en: Enable Debug Log
el: Ενεργοποίηση καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων

en: Enable Debug Logging
el: Ενεργοποίηση καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων

en: Enable MaxMind minFraud Factors Integration
el: Ενεργοποιήστε την ενσωμάτωση παραγόντων Maxmind Minfraud

en: Enable MaxMind minFraud Insights Integration
el: Ενεργοποιήστε την ενσωμάτωση Maxmind Minfraud Insights

en: Enable MaxMind minFraud Integration
el: Ενεργοποιήστε την ενσωμάτωση Maxmind Minfraud

en: Enable Phone Number and Billing Country Check
el: Ενεργοποιήστε τον αριθμό τηλεφώνου και τον έλεγχο της χώρας χρέωσης

en: Enable Trust Swiftly
el: Ενεργοποιήστε την εμπιστοσύνη γρήγορα

en: Enable Whitelisting of Payment Methods
el: Ενεργοποιήστε τις μεθόδους πληρωμής

en: Enable Whitelisting of User Roles
el: Ενεργοποιήστε τη λευκή κατάργηση των ρόλων των χρηστών

en: Enable debug logging
el: Ενεργοποίηση καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων

en: Enable it to activate whitelisting of User Roles.
el: Ενεργοποιήστε την ενεργοποίηση των λευκών ρόλων των χρηστών.

en: Enable it to check fraud for a previous order, that orders, when the Antifraud plugin was not installed.
el: Ενεργοποιήστε την απάτη για μια προηγούμενη παραγγελία, ότι οι παραγγελίες, όταν δεν έχει εγκατασταθεί το plugin Antifraud.

en: Enable it to check if customer's email address originates from any high-risk domain listed below and/or add API for “quickemailverification. com” for automatic checking
el: Ενεργοποιήστε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του πελάτη προέρχεται από οποιοδήποτε τομέα υψηλού κινδύνου που αναφέρεται παρακάτω και/ή προσθέτει API για "QuickEmailverification. com "για αυτόματο έλεγχο

en: Enable it to check if orders originate from unsafe countries. Select unsafe countries from the list below.
el: Ενεργοποιήστε το να ελέγξετε εάν οι παραγγελίες προέρχονται από μη ασφαλείς χώρες. Επιλέξτε μη ασφαλείς χώρες από τον παρακάτω κατάλογο.

en: Enable it to identify customers purchasing from your website for the first time.
el: Ενεργοποιήστε την εντοπισμό των πελατών που αγοράζουν από τον ιστότοπό σας για πρώτη φορά.

en: Enable it to identify that customer's physical location matches the location provided by IP address.
el: Ενεργοποιήστε την προσδιορισμό της φυσικής τοποθεσίας του πελάτη ταιριάζει με τη θέση που παρέχεται από τη διεύθυνση IP.

en: Enable it to identify that customer's shipping/billing state matches the state provided by Geo Location.
el: Ενεργοποιήστε το να προσδιορίσει ότι το κράτος αποστολής/χρέωσης του πελάτη ταιριάζει με το κράτος που παρέχεται από την τοποθεσία GEO.

en: Enable it to perform first-order re-check on orders in processing state.
el: Ενεργοποιήστε την εκτέλεση επανεξέτασης της πρώτης τάξης σχετικά με τις παραγγελίες στην κατάσταση επεξεργασίας.

en: Enable it to record the debugging data.
el: Ενεργοποιήστε την καταγραφή των δεδομένων εντοπισμού σφαλμάτων.

en: Enable pre-payment checking to assess fraud before making payment and block buyers with high fraud risk from placing any order and notify them via alert message.
el: Ενεργοποιήστε τον έλεγχο προπληρωμής για να αξιολογήσετε την απάτη πριν κάνετε πληρωμές και αποκλείστε τους αγοραστές με υψηλό κίνδυνο απάτης από την τοποθέτηση οποιασδήποτε παραγγελίας και την ειδοποίηση τους μέσω μηνύματος προειδοποίησης.

en: Enable reCAPTCHA
el: Ενεργοποίηση recaptcha

en: Enable reCAPTCHA on checkout page<br/>
el: Ενεργοποιήστε το recaptcha στη σελίδα πληρωμής <br/>

en: Enable the IP blacklist function
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία Blacklist IP

en: Enable the IP blacklist function to block IP addresses with high risk of frauds.
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία Blacklist IP για να εμποδίσετε τις διευθύνσεις IP με υψηλό κίνδυνο απάτης.

en: Enable the email blacklist function to block emails captured by WooCommerce Anti-fraud rules.
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία Blacklist Email για να εμποδίσει τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που συλλαμβάνονται από τους κανόνες κατά της απάτης WooCommerce.

en: Enable this rule to confirm that the total amount of the order does not exceed maximum configured amount below.
el: Ενεργοποιήστε αυτόν τον κανόνα για να επιβεβαιώσετε ότι το συνολικό ποσό της παραγγελίας δεν υπερβαίνει το μέγιστο διαμορφωμένο ποσό παρακάτω.

en: Enable this rule to monitor if multiple orders with different billing or shipping addresses have originated from the same IP address. Make sure to set time span of checking.
el: Ενεργοποιήστε αυτόν τον κανόνα να παρακολουθείτε εάν προέρχονται πολλαπλές παραγγελίες με διαφορετικές διευθύνσεις χρέωσης ή αποστολής από την ίδια διεύθυνση IP. Βεβαιωθείτε ότι έχετε ρυθμίσει το χρονικό διάστημα του ελέγχου.

en: Enable to add payment methods to the whitelist.
el: Ενεργοποιήστε την προσθήκη μεθόδων πληρωμής στον λευκόχρυσο.

en: Enable to cancel and/or put orders on hold based on Risk Score.
el: Ενεργοποιήστε την ακύρωση ή/και θέστε τις παραγγελίες σε αναμονή με βάση τη βαθμολογία κινδύνου.

en: Enable to check if the order originates from outside of your store's home country.
el: Ενεργοποιήστε να ελέγξετε εάν η παραγγελία προέρχεται από το εξωτερικό της χώρας καταγωγής του καταστήματός σας.

en: Enable to identify difference between billing and shipping addresses.
el: Ενεργοποίηση για τον εντοπισμό διαφοράς μεταξύ των διευθύνσεων χρέωσης και αποστολής.

en: Enable to receive fraud alerts on admin email address when risk-score exceeds value set in Email Notification Score.
el: Ενεργοποιήστε τις ειδοποιήσεις απάτης σχετικά με τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του διαχειριστή όταν η βαθμολογία κινδύνου υπερβαίνει την τιμή που έχει οριστεί σε βαθμολογία ειδοποίησης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Enable v2 reCAPTCHA
el: Ενεργοποίηση V2 recaptcha

en: Enable v2 reCAPTCHA<br/>
el: Ενεργοποίηση V2 recaptcha <br/>

en: Enable v3 reCAPTCHA
el: Ενεργοποίηση V3 recaptcha

en: Enable v3 reCAPTCHA<br/>
el: Ενεργοποίηση V3 recaptcha <br/>

en: Enable/Disable
el: Ενεργοποιώ απενεργοποιώ

en: Enabling this rule allows you to limit number of orders per user within the time span configured below.
el: Η ενεργοποίηση αυτού του κανόνα σας επιτρέπει να περιορίσετε τον αριθμό των παραγγελιών ανά χρήστη εντός του χρονικού διαστήματος που έχει ρυθμιστεί παρακάτω.

en: Enabling this rule limits the number of orders to be placed within a certain period of the day.
el: Η ενεργοποίηση αυτού του κανόνα περιορίζει τον αριθμό των παραγγελιών που πρέπει να τοποθετηθούν εντός μιας συγκεκριμένης περιόδου της ημέρας.

en: End Time
el: Τέλος χρόνου

en: Enter a total number of orders that a buyer can make in the specified time span.
el: Εισαγάγετε ένα συνολικό αριθμό παραγγελιών που μπορεί να κάνει ένας αγοραστής στο καθορισμένο χρονικό διάστημα.

en: Enter any IPs you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new IPs. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
el: Εισαγάγετε τυχόν IP που θέλετε να συμπεριληφθούν στη λίστα επιτρεπόμενων. Πατήστε "Tab" ή "Comma" αφού εισαγάγετε τυχόν νέες IP. Προσθέστε μαζικά μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χωρίζοντάς τα είτε με κόμμα είτε με κενό διάστημα.

en: Enter any email origin domains you consider to be high-risk. Press “Tab” or “Comma” after entering any new domain.
el: Εισαγάγετε τυχόν τομείς προέλευσης email που θεωρείτε ότι είναι υψηλού κινδύνου. Πατήστε "Tab" ή "Comma" αφού εισαγάγετε οποιονδήποτε νέο τομέα.

en: Enter any email you want to be whitelisted. Press “Tab” or “Comma” after entering any new email. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
el: Εισαγάγετε οποιοδήποτε email θέλετε να μπείτε στη λίστα επιτρεπόμενων. Πατήστε "Tab" ή "Comma" αφού εισαγάγετε οποιοδήποτε νέο email. Προσθέστε μαζικά μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χωρίζοντάς τα είτε με κόμμα είτε με κενό διάστημα.

en: Enter in your Trust Swiftly site URL i.e https://example.trustswiftly.com
el: Εισαγάγετε την εμπιστοσύνη σας γρήγορα URL ιστότοπου, δηλαδή https://example.trustswaftly.com

en: Enter maximum number of orders that can be placed during specified time span.
el: Εισαγάγετε τον μέγιστο αριθμό παραγγελιών που μπορούν να τοποθετηθούν κατά τη διάρκεια του συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος.

en: Enter number of hours you want to check
el: Εισαγάγετε τον αριθμό ωρών που θέλετε να ελέγξετε

en: Enter the body of the email to be sent to the purchaser in the text area below:
el: Εισαγάγετε το σώμα του μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που θα σταλεί στον αγοραστή στην παρακάτω περιοχή κειμένου:

en: Enter the license key provided by MaxMind here.
el: Εισαγάγετε το κλειδί άδειας που παρέχεται από το Maxmind εδώ.

en: Enter the maximum amount of purchase accepted in your store.
el: Εισαγάγετε το μέγιστο ποσό αγοράς αποδεκτό στο κατάστημά σας.

en: Enter the multiplier value to check amount over average transaction value that will trigger the rule (expressed as a multiplier). For example, if you want to limit orders that are 2 times greater than the average value of orders, set the multiplier value to 2.
el: Εισαγάγετε την τιμή πολλαπλασιαστή για να ελέγξετε το ποσό της μέσης τιμής συναλλαγής που θα ενεργοποιήσει τον κανόνα (που εκφράζεται ως πολλαπλασιαστής). Για παράδειγμα, εάν θέλετε να περιορίσετε τις παραγγελίες που είναι 2 φορές μεγαλύτερες από τη μέση τιμή των παραγγελιών, ρυθμίστε την τιμή πολλαπλασιαστή σε 2.

en: Enter v2 Secret Key
el: Εισαγάγετε το V2 Secret Key

en: Enter v2 Site Key
el: Εισαγάγετε το κλειδί ιστότοπου V2

en: Enter v3 Secret Key
el: Εισαγάγετε το μυστικό κλειδί V3

en: Enter v3 Site Key
el: Εισαγάγετε το κλειδί ιστότοπου V3

en: Enter your MaxMind account ID here.  If you don&apos;t have an account, please sign up at <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxGg" target="_blank">https://maxmind.com</a>.
el: Εισαγάγετε το αναγνωριστικό λογαριασμού MaxMind εδώ. Εάν δεν έχετε λογαριασμό, εγγραφείτε στο <a href="https://maxmind.pxf.io/qnvxgg" target="_blank"> https://maxmind.com </a>.

en: Evaluate customers before making the actual payment.  If the fraud score reaches a high-risk order range before making payment, the customer order will be denied in advance, and a custom message appears on the checkout page explaining buyer the reason for denial.
el: Αξιολογήστε τους πελάτες πριν κάνετε την πραγματική πληρωμή. Εάν η βαθμολογία απάτης φτάσει σε ένα εύρος παραγγελιών υψηλού κινδύνου πριν από την πληρωμή, η παραγγελία πελάτη θα απορριφθεί εκ των προτέρων και εμφανίζεται ένα προσαρμοσμένο μήνυμα στη σελίδα πληρωμής που εξηγεί τον αγοραστή τον λόγο άρνησης.

en: Facing an Issue with the plugin?
el: Αντιμετωπίζοντας ένα πρόβλημα με το plugin;

en: Filter accounts with different user roles to bypass Anti-fraud scoring system.
el: Λογαριασμοί φίλτρου με διαφορετικούς ρόλους χρηστών για την παράκαμψη του συστήματος βαθμολόγησης κατά της απάτης.

en: First Purchase Rule Weight
el: Βάρος πρώτου κανόνα αγοράς

en: First Purchase on Website
el: Πρώτη αγορά στον ιστότοπο

en: First Time Purchase Rules
el: Κανόνες αγοράς πρώτης ώρας

en: Fraud Action
el: Δράση απάτης

en: Fraud Check
el: Έλεγχος απάτης

en: Fraud Risk
el: Κίνδυνος απάτης

en: Fraud check done.
el: Ο έλεγχος απάτης έγινε.

en: Fraud notification for order #{order_id}
el: Ειδοποίηση απάτης για την παραγγελία #{order_id}

en: Fraudulent Orders Cancelled
el: Εντολές υψηλού κινδύνου σε αναμονή

en: General Rules
el: Γενικοί κανόνες

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: General behaviours of the Anti Fraud plugin are configured on this page.<hr/>
el: Οι γενικές συμπεριφορές του προσθέματος κατά της απάτης έχουν ρυθμιστεί σε αυτή τη σελίδα. <hr/>

en: Get alerts about suspected fraudulent activities <hr/>
el: Λάβετε ειδοποιήσεις σχετικά με τις ύποπτες δόλες δραστηριότητες <hr/>

en: Google reCAPTCHA Settings
el: Ρυθμίσεις recaptcha Google

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully but you don't have enough credit to use this service.
el: Μεγάλη, QuickEmailverification πιστοποιείται με επιτυχία, αλλά δεν έχετε αρκετή πίστωση για να χρησιμοποιήσετε αυτήν την υπηρεσία.

en: Great, Quickemailverification authenticated successfully!!
el: Μεγάλη, QuickEmailverification πιστοποιήθηκε με επιτυχία!

en: Great, Trust Swiftly authenticated successfully!!
el: Μεγάλη, εμπιστοσύνη γρήγορα επικυρώθηκε με επιτυχία!

en: Great, authenticated successfully!!
el: Μεγάλη, πιστοποιημένη με επιτυχία!

en: Great, bigdatacloud authenticated successfully!
el: Μεγάλη, Bigdatacloud πιστοποίησε με επιτυχία!

en: Hi there. Order with ID #%1$s scored a Risk Score of %2$s.
el: Γεια σου. Η παραγγελία με ID # %1$s σημείωσε βαθμολογία κινδύνου %2$s.

en: Hi!We have received your order on {site_title}, but to complete we have to verify your PayPal email address.If you havent made or authorized any purchase, please, contact PayPal support service immediately,and email us to {site_email} for having your money back.
el: Γεια! Λάβαμε την παραγγελία σας στο {site_title}, αλλά για να ολοκληρώσουμε πρέπει να επαληθεύσουμε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας στο PayPal. Εάν δεν έχετε πραγματοποιήσει ή εξουσιοδοτήσει οποιαδήποτε αγορά, επικοινωνήστε αμέσως με την υπηρεσία υποστήριξης του PayPal και στείλτε μας email στο {site_email} για τα χρήματά σας πίσω.

en: Hide details
el: Κρύψε τις λεπτομέρειες

en: High Importance
el: Μεγάλη σημασία

en: High Risk
el: Υψηλού κινδύνου

en: High Risk Order
el: Εντολή υψηλού κινδύνου

en: High Risk threshold
el: Όριο υψηλού κινδύνου

en: High-Risk Domains
el: Τομείς υψηλού κινδύνου

en: High-Risk Email Domains
el: Ιδακοί ηλεκτρονικού ταχυδρομείου υψηλού κινδύνου

en: High-Risk Net Transaction
el: Καθαρή συναλλαγή υψηλού κινδύνου

en: High-Risk Orders on Hold
el: Εντολές υψηλού κινδύνου σε αναμονή

en: IP Blacklist
el: Μαύρη λίστα

en: IP Blacklisting
el: Ασυγκράτηση

en: IP address ordered multiple orders in the last
el: Η διεύθυνση IP διέταξε πολλές παραγγελίες στο τελευταίο

en: IP address ordered with multiple order details in the past
el: Διεύθυνση IP που παραγγέλθηκε με πολλαπλά στοιχεία παραγγελίας στο παρελθόν

en: IP, Billing and Shipping Address-based Rules
el: Κανόνες βάσει IP, χρέωσης και αποστολής

en: IPs Whitelist
el: Λίστα λευκής IPS

en: If the minFraud risk score exceeds the threshold set above, this weight will be applied to the overall risk score.  By adjusting this, you can balance the minFraud value against the other rules-based calculations in the plugin.
el: Εάν η βαθμολογία κινδύνου Minfraud υπερβαίνει το όριο που έχει οριστεί παραπάνω, αυτό το βάρος θα εφαρμοστεί στη συνολική βαθμολογία κινδύνου. Προσαρμόζοντας αυτό, μπορείτε να εξισορροπήσετε την τιμή Minfraud έναντι των άλλων υπολογισμών που βασίζονται σε κανόνες στο plugin.

en: If the risk score exceed threshold value which is set here, then the customer needs to be verified with Trust Swiftly.
el: Εάν η βαθμολογία κινδύνου υπερβαίνει την τιμή κατωφλίου που έχει οριστεί εδώ, τότε ο πελάτης πρέπει να επαληθευτεί με εμπιστοσύνη γρήγορα.

en: If the risk score returned by the minFraud system exceeds this number, the transaction will be considered potentially fraudulent and will contribute to the overall fraud score calculation.  If the risk score from minFraud is lower than this threshold, it will not contribute to the overall fraud score.
el: Εάν η βαθμολογία κινδύνου που επιστρέφεται από το σύστημα Minfraud υπερβαίνει αυτόν τον αριθμό, η συναλλαγή θα θεωρηθεί δυνητικά δόλια και θα συμβάλει στον συνολικό υπολογισμό της βαθμολογίας απάτης. Εάν η βαθμολογία κινδύνου από το Minfraud είναι χαμηλότερο από αυτό το όριο, δεν θα συμβάλει στη συνολική βαθμολογία απάτης.

en: If you enable this rule, then it is highly recommended that you use a separate Phone Number Validation plugin to make sure your customers specify a correct international phone number format on the checkout page. Else, this rule will treat an invalid phone number as a risk.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτόν τον κανόνα, τότε συνιστάται ιδιαίτερα να χρησιμοποιήσετε ένα ξεχωριστό plugin επικύρωσης αριθμού τηλεφώνου για να βεβαιωθείτε ότι οι πελάτες σας καθορίζουν μια σωστή διεθνή μορφή αριθμού τηλεφώνου στη σελίδα checkout. Αλλιώς, αυτός ο κανόνας θα αντιμετωπίσει έναν μη έγκυρο αριθμό τηλεφώνου ως κίνδυνο.

en: If you have any issues or feedback about Anti-Fraud plugin, we would love to here from you!
el: Εάν έχετε προβλήματα ή ανατροφοδότηση σχετικά με το plugin κατά της απάτης, θα θέλαμε εδώ από εσάς!

en: In order to continue %1$s"Geo Location Match"%2$s service, our provider Bigdatacloud now requires you to sign up and get the api key. To obtain an api key you can %3$sregister here%4$s.
el: Για να συνεχιστεί η υπηρεσία %1$s"Geo Location Match"%2$s, ο πάροχος μας Bigdatacloud απαιτεί τώρα να εγγραφείτε και να λάβετε το κλειδί api. Για να αποκτήσετε ένα κλειδί api, μπορείτε να %3$sεγγραφείτε εδώ%4$s.

en: In this section, customers can enable this setting to check fraud for a previous order, when the Anti Fraud plugin is not installed and an order was placed within 7 days old.
el: Σε αυτή την ενότητα, οι πελάτες μπορούν να επιτρέψουν σε αυτή τη ρύθμιση να ελέγξει την απάτη για προηγούμενη παραγγελία, όταν το plugin κατά της απάτης δεν έχει εγκατασταθεί και τοποθετήθηκε παραγγελία σε ηλικία 7 ημερών.

en: In this section, customers can enable this setting to create log file and it can seen from WooCommerce >> Status >> Log.
el: Σε αυτή την ενότητα, οι πελάτες μπορούν να επιτρέψουν αυτή τη ρύθμιση για να δημιουργήσει αρχείο καταγραφής και μπορεί να δει από το WooCommerce >> Κατάσταση >> log.

en: International orders tend to have a higher fraud risk than orders that originate in your home country. Merchants often find that certain origin countries have a higher potential for fraud. These Rule sets help manage such risks.
el: Οι διεθνείς παραγγελίες τείνουν να έχουν υψηλότερο κίνδυνο απάτης από τις παραγγελίες που προέρχονται από τη χώρα σας. Οι έμποροι συχνά διαπιστώνουν ότι ορισμένες χώρες προέλευσης έχουν υψηλότερες δυνατότητες απάτης. Αυτά τα σύνολα κανόνων βοηθούν στη διαχείριση τέτοιων κινδύνων.

en: Invalid recaptcha.
el: Μη έγκυρο recaptcha.

en: Is Customer behind Proxy or VPN?
el: Είναι ο πελάτης πίσω από το Proxy ή το VPN;

en: Is Order from High-Risk Country?
el: Είναι η παραγγελία από τη χώρα υψηλού κινδύνου;

en: Is Suspicious / High-Risk Email Domain?
el: Είναι ο ύποπτος τομέας email / υψηλού κινδύνου;

en: Is it International Order?
el: Είναι διεθνής εντολή;

en: Last 24 Hours Update
el: Τελευταία ενημέρωση 24 ωρών

en: Leave Us a Review!
el: Αφήστε μας μια κριτική!

en: Limit Number of Orders between Time
el: Περιορίστε τον αριθμό παραγγελιών μεταξύ του χρόνου

en: List of Emails whitelitsted. Add emails manullay to make whitlist. Unblocked emails also added to this list.
el: Λίστα μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου Whitelitsted. Προσθέστε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου Manullay για να φτιάξετε λευκές λίστα. Τα μη αποκλεισμένα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστέθηκαν επίσης σε αυτήν τη λίστα.

en: List of IPs whitelitsted. Add IPs manullay to make whitlist. Unblocked IPs also added to this list.
el: Κατάλογος του IPS Whitelitsted. Προσθέστε το IPS Manullay για να φτιάξετε Whitlist. Τα μη αποκλειστικά IPs προστέθηκαν επίσης σε αυτόν τον κατάλογο.

en: Love our Plugin?
el: Λατρεύω το plugin μας;

en: Low Risk
el: Χαμηλό ρίσκο

en: Low Risk Order
el: Εντολή χαμηλού κινδύνου

en: Mark Unsafe Countries
el: Σημειώστε τις μη ασφαλείς χώρες

en: Max Order Limit between time reached.
el: Μέγιστο όριο παραγγελίας μεταξύ του χρόνου που επιτεύχθηκε.

en: Max order limit reched from same IP.
el: Το μέγιστο όριο παραγγελίας που επανεξετάζεται από το ίδιο IP.

en: MaxMind Account ID
el: Αναγνωριστικό λογαριασμού MaxMind

en: MaxMind License Key
el: Κλειδί άδειας MaxMind

en: MaxMind Risk Score
el: Βαθμολογία κινδύνου Maxmind

en: MaxMind minFraud Settings
el: Ρυθμίσεις Maxmind Minfraud

en: Maximum Allowed Number of Orders Between Time
el: Μέγιστος επιτρεπόμενος αριθμός παραγγελιών μεταξύ του χρόνου

en: Maximum Allowed Number of Orders in Time Span?
el: Μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό παραγγελιών σε χρονικό διάστημα;

en: Medium Risk
el: Μεσαίου κινδύνου

en: Medium Risk Order
el: Εντολή μεσαίου κινδύνου

en: Medium Risk Orders
el: Εντολές μεσαίου κινδύνου

en: Medium Risk threshold
el: Όριο μεσαίου κινδύνου

en: Merchants often find that certain email domains have a higher potential for fraud. These Rule sets will help you manage High-Risk Email Domains.<br/>Identify High-Risk Domains by manually adding such email domains to High-Risk Domain section and/or using QuickEmailVerification.com API key to make this operation automatic.
el: Οι έμποροι συχνά διαπιστώνουν ότι ορισμένοι τομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα απάτης. Αυτά τα σύνολα κανόνων θα σας βοηθήσουν να διαχειριστείτε Τομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου υψηλού κινδύνου.<br/>Προσδιορίστε Τομείς υψηλού κινδύνου προσθέτοντας με μη αυτόματο τρόπο τέτοιους τομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ενότητα Τομέας υψηλού κινδύνου ή/και χρησιμοποιώντας το κλειδί API QuickEmailVerification.com για να κάνετε αυτήν τη λειτουργία αυτόματη.

en: MinFraud Factors Settings
el: Ρυθμίσεις παραγόντων Minfraud

en: MinFraud Insights Settings
el: Ρυθμίσεις Insights Minfraud

en: MinFraud Settings
el: Ρυθμίσεις Minfraud

en: Moderate
el: Μέτριος

en: Multiple Orders Attempts using Different Addresses from Same IP
el: Προσπάθειες πολλαπλών παραγγελιών χρησιμοποιώντας διαφορετικές διευθύνσεις από την ίδια IP

en: Name
el: Ονομα

en: Need Support?
el: Χρειάζεστε υποστήριξη;

en: Needs Attention
el: Χρειάζεται προσοχή

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify end time.
el: Πρέπει να είναι σύμφωνα με το χρόνο του διακομιστή. Ελέγξτε τις γενικές ρυθμίσεις WOO. Επομένως, καθορίστε την ώρα λήξης.

en: Needs to be as per server time. Check in woo general settings. Accordingly specify start time.
el: Πρέπει να είναι σύμφωνα με το χρόνο του διακομιστή. Ελέγξτε τις γενικές ρυθμίσεις WOO. Επομένως, καθορίστε την ώρα έναρξης.

en: No Importance
el: Δεν υπάρχει σημασία

en: No Of Days For Historical Orders Checks
el: Δεν υπάρχουν ημέρες για ιστορικές παραγγελίες

en: No fraud checking has been done on this order yet.
el: Δεν έχει γίνει ακόμα έλεγχος απάτης σε αυτήν την παραγγελία.

en: Notice about PayPal verification.
el: Ειδοποίηση σχετικά με την επαλήθευση του PayPal.

en: Notification message for Blocked users
el: Μήνυμα ειδοποίησης για αποκλεισμένους χρήστες

en: Number of days that have to pass before sending another email if the order is still waiting for verification
el: Αριθμός ημερών που πρέπει να περάσουν πριν στείλετε ένα άλλο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εάν η παραγγελία περιμένει ακόμα επαλήθευση

en: Order Amount is Above Average?
el: Το ποσό της παραγγελίας είναι πάνω από το μέσο όρο;

en: Order Amounts and Attempts
el: Ποσό και προσπάθειες παραγγελίας

en: Order Exceeds Maximum Amount Limit?
el: Η παραγγελία υπερβαίνει το μέγιστο όριο ποσού;

en: Order exceeds maximum amount.
el: Η παραγγελία υπερβαίνει το μέγιστο ποσό.

en: Order fraud checks skipped due to user verified from Trust Swiftly.
el: Παραγγείλετε ελέγχους απάτης που παραλείπονται λόγω του χρήστη που επαληθεύτηκε από την Trust γρήγορα.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted customer IPs.
el: Παραγγείλετε ελέγχους απάτης παραλείπονται λόγω των IPs που έχουν υποστεί λίστα με τις λευκώματα.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted email.
el: Παραγγείλετε ελέγχους απάτης που παραλείπονται λόγω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με λευκόχρυσο.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted payment method.
el: Οι έλεγχοι απάτης παραγγέλθηκαν εξαιτίας της μεθόδου πληρωμής με λίστα με λίστα.

en: Order fraud checks skipped due to whitelisted user role.
el: Οι έλεγχοι παρατάξεων απάτης παραλείπονται λόγω του ρόλου του χρήστη που έχει υποστεί λίστα.

en: Order is an international order.
el: Η παραγγελία είναι μια διεθνής εντολή.

en: Ordered from a risk billing_method
el: Παραγγέλθηκε από ένα κίνδυνο τιμολόγησης_Method

en: Ordered from a risk country
el: Παραγγέλθηκε από μια χώρα κινδύνου

en: Orders Breakdown
el: Καταστροφή παραγγελιών

en: Orders Detected
el: Εντοπίστηκαν παραγγελίες

en: Orders that are not verified within the given number of days will be automatically cancelled
el: Οι παραγγελίες που δεν επαληθεύονται εντός του δεδομένου αριθμού ημερών θα ακυρωθούν αυτόματα

en: Orders with a score equal to or greater than this number will be automatically set on hold. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
el: Οι παραγγελίες με βαθμολογία ίσες ή μεγαλύτερες από αυτόν τον αριθμό θα τεθούν αυτόματα σε αναμονή. <br/> Για να το απενεργοποιήσετε, σύρετε το ρυθμιστικό στην ακραία αριστερά ή επιλέξτε 0.

en: Orders with a score equal to or greater than this value will be automatically cancelled. <br/> To disable it, slide the slider to the extreme left or Select 0.
el: Οι παραγγελίες με βαθμολογία ίσες ή μεγαλύτερες από αυτή την τιμή θα ακυρωθούν αυτόματα. <br/> Για να το απενεργοποιήσετε, σύρετε το ρυθμιστικό στην ακραία αριστερά ή επιλέξτε 0.

en: Origin Countries
el: Χώρες προέλευσης

en: Past Number of Days to Check
el: Προηγούμενος αριθμός ημερών για έλεγχο

en: PayPal Verification Done.
el: Η επαλήθευση του PayPal έγινε.

en: PayPal Verification notification of order #{order_id}
el: Ειδοποίηση επαλήθευσης PayPal της παραγγελίας #{order_id}

en: Payment method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: Payments made via the whitelisted payment methods will bypass anti-fraud’s rule to change order status based on risk score.
el: Οι πληρωμές που πραγματοποιούνται μέσω των μεθόδων πληρωμής με λίστα θα παρακάμψουν τον κανόνα της κατά της απάτης για να αλλάξουν την κατάσταση παραγγελίας βάσει της βαθμολογίας κινδύνου.

en: Paypal Settings
el: Ρυθμίσεις PayPal

en: Paypal Verification
el: Επαλήθευση PayPal

en: Paypal verified addresses
el: PayPal επαληθευμένες διευθύνσεις

en: Please consider enabling reCaptcha in the Anti Fraud plugin %1$ssettings%2$s to help prevent Velocity attacks.
el: Σκεφτείτε να ενεργοποιήσετε το Recaptcha στο plugin κατά της απάτης %1$sSETTINGS %2$s για να αποτρέψετε τις επιθέσεις ταχύτητας.

en: Please install and activate %1$sWooCommerce%2$s in order for the WooCommerce Anti Fraud extension to work!
el: Εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε το %1$swoocommerce %2$s για να εργαστείτε στην επέκταση της κατά της απάτης WooCommerce!

en: Pre-Payment Checking
el: Έλεγχος προπληρωμής

en: Pre-Purchase Assessment
el: Αξιολόγηση πριν από την αγορά

en: Press Ctrl or ⌘ key and select multiple countries that you think are unsafe for your area of service.
el: Πατήστε το πλήκτρο CTRL ή ⌘ και επιλέξτε πολλές χώρες που νομίζετε ότι δεν είναι ασφαλείς για την περιοχή υπηρεσίας σας.

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click multiple payment methods to whitelist and scroll down to select more payment methods
el: Πατήστε το πλήκτρο «Ctrl» ή «Command» και κάντε κλικ σε πολλούς τρόπους πληρωμής στη λίστα επιτρεπόμενων και μετακινηθείτε προς τα κάτω για να επιλέξετε περισσότερους τρόπους πληρωμής

en: Press “Ctrl” or “Command” key and click one or multiple user roles to whitelist. Scroll up/down to select and see more user roles if any.
el: Πατήστε το πλήκτρο "CTRL" ή "COMMOND" και κάντε κλικ σε έναν ή πολλαπλούς ρόλους χρηστών στο Whitelist. Μετακινηθείτε προς τα πάνω/προς τα κάτω για να επιλέξετε και να δείτε περισσότερους ρόλους χρηστών εάν υπάρχουν.

en: Prevent digital downloads if verification failed or still processing
el: Αποτρέψτε τις ψηφιακές λήψεις εάν η επαλήθευση απέτυχε ή εξακολουθεί να επεξεργάζεται

en: Purchased from same IP but Different Customer Addresses?
el: Αγοράστε από την ίδια IP αλλά διαφορετικές διευθύνσεις πελατών;

en: Re-Check First Orders in Processing State?
el: Ελέγξτε ξανά τις πρώτες παραγγελίες στην κατάσταση επεξεργασίας;

en: Recaptcha is a required field.
el: Το Recaptcha είναι ένα απαιτούμενο πεδίο.

en: Recaptcha not responding, please refresh page.
el: Το Recaptcha δεν ανταποκρίνεται, παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα.

en: Recent Order Data
el: Πρόσφατα δεδομένα παραγγελίας

en: Risk scores that meet or exceed this value will trigger email alerts to your specified email addresses.
el: Οι βαθμολογίες κινδύνου που πληρούν ή υπερβαίνουν αυτήν την τιμή θα προκαλέσουν ειδοποιήσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στις καθορισμένες διευθύνσεις email σας.

en: Rule Weight
el: Βάρος του κανόνα

en: Rule set for Buyers who are purchasing from your website for the first time.
el: Κανόνας που έχει οριστεί για αγοραστές που αγοράζουν από τον ιστότοπό σας για πρώτη φορά.

en: Rule to check buyer is ordering products using different addresses from the same IP over a certain period from your store.
el: Ο κανόνας για τον έλεγχο του αγοραστή παραγγέλνει προϊόντα χρησιμοποιώντας διαφορετικές διευθύνσεις από την ίδια IP σε μια συγκεκριμένη περίοδο από το κατάστημά σας.

en: Rules
el: Κανόνας

en: Rules set for identifying fraudulent orders triggering risks based on IP, billing and shipping addresses.
el: Οι κανόνες που ορίζονται για τον εντοπισμό δόλιστων παραγγελιών που προκαλούν κινδύνους με βάση τις διευθύνσεις IP, χρέωσης και αποστολής.

en: Score each of your transactions, checking for possible fraud, using a set of advanced scoring rules.
el: Βαθμολογήστε κάθε συναλλαγή σας, ελέγχοντας για πιθανή απάτη, χρησιμοποιώντας ένα σύνολο προηγμένων κανόνων βαθμολόγησης.

en: Score returned by Minfraud Factors exceeds the allowed value.
el: Η βαθμολογία που επιστρέφεται από τους παράγοντες Minfraud υπερβαίνει την επιτρεπόμενη τιμή.

en: Score returned by Minfraud Insights exceeds the allowed value.
el: Η βαθμολογία που επέστρεψε από τις Insights Minfraud υπερβαίνει την επιτρεπόμενη τιμή.

en: Score returned by Minfraud exceeds the allowed value.
el: Η βαθμολογία που επέστρεψε ο Minfraud υπερβαίνει την επιτρεπόμενη τιμή.

en: Select Payment Methods to be Whitelisted
el: Επιλέξτε μεθόδους πληρωμής που πρόκειται να ληφθούν σε λευκές

en: Select Threshold Weight
el: Επιλέξτε βάρος κατωφλίου

en: Select User Roles to be Whitelisted
el: Επιλέξτε τους ρόλους των χρηστών που πρέπει να λευκάνονται

en: Select a verification method defined such as ID and Selfie. A Verification Template should be set on Trust Swiftly.
el: Επιλέξτε μια μέθοδο επαλήθευσης που ορίζεται όπως τα ID και το Selfie. Ένα πρότυπο επαλήθευσης θα πρέπει να ρυθμιστεί γρήγορα στο Trust.

en: Select roles
el: Επιλέξτε ρόλους

en: Select to enable Paypal verification
el: Επιλέξτε για να ενεργοποιήσετε την επαλήθευση PayPal

en: Select when customers should verify their identity.
el: Επιλέξτε όταν οι πελάτες πρέπει να επαληθεύσουν την ταυτότητά τους.

en: Set Risk Thresholds
el: Ορίστε όρια κινδύνου

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show fraud risk details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών κινδύνου απάτης

en: Spent
el: Δαπανών

en: Sr No
el: SR Όχι

en: Start Time
el: Ωρα έναρξης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Support for the Anti-Fraud Plugin
el: Υποστήριξη για το plugin κατά της απάτης

en: The IP addresses listed in the text area will be considered unsafe.  You can also add or remove IP addresses manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add IPs in bulk separating them by either comma or space.
el: Οι διευθύνσεις IP που αναφέρονται στην περιοχή κειμένου θα θεωρηθούν ανασφαλείς. Μπορείτε επίσης να προσθέσετε ή να καταργήσετε τις διευθύνσεις IP με μη αυτόματο τρόπο εδώ. Πληκτρολογήστε "," ή πατήστε το κουμπί CAB/ENTER για την επόμενη καταχώρηση. Προσθέστε το IPS χύμα που τα χωρίζει είτε με κόμμα είτε με χώρο.

en: The Merchant can enter the number of days for historical orders check. The default number of days is 7 days.
el: Ο έμπορος μπορεί να εισαγάγει τον αριθμό των ημερών για έλεγχο ιστορικών παραγγελιών. Ο προεπιλεγμένος αριθμός ημερών είναι 7 ημέρες.

en: The email addresses listed in the text area will be considered unsafe. You can also add or remove emails manually here. Type “,” or press TAB/ENTER button for the next entry. Please add emails in bulk separating them by either comma or space.
el: Οι διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που αναφέρονται στην περιοχή κειμένου θα θεωρηθούν ανασφαλείς. Μπορείτε επίσης να προσθέσετε ή να καταργήσετε τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με μη αυτόματο τρόπο εδώ. Πληκτρολογήστε "," ή πατήστε το κουμπί CAB/ENTER για την επόμενη καταχώρηση. Προσθέστε τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χύμα που τα χωρίζουν είτε με κόμμα είτε με χώρο.

en: The number of days in the past to check IP addresses and different physical addresses.
el: Ο αριθμός των ημερών στο παρελθόν για να ελέγξετε τις διευθύνσεις IP και τις διαφορετικές φυσικές διευθύνσεις.

en: The rules in this section are triggered based on defined order amounts and by counting attempted orders. You can also limit orders within a certain time frame. Orders with unusually high values, or customers who make an excessive number of transactions in a short period are more likely to be fraudulent.
el: Οι κανόνες αυτής της ενότητας ενεργοποιούνται με βάση τα καθορισμένα ποσά παραγγελίας και με την καταμέτρηση των απόπειρων παραγγελιών. Μπορείτε επίσης να περιορίσετε τις παραγγελίες εντός ενός συγκεκριμένου χρονικού πλαισίου. Οι παραγγελίες με ασυνήθιστα υψηλές τιμές ή πελάτες που κάνουν υπερβολικό αριθμό συναλλαγών σε σύντομο χρονικό διάστημα είναι πιο πιθανό να είναι δόλια.

en: The subject of the email that will be sent to the purchaser
el: Το θέμα του μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που θα σταλεί στον αγοραστή

en: The threshold between Low and Medium Risk Score. Move the left handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Low and Medium-Risk orders. Risk Score less than this value is Low-Risk order and a greater value is the starting point of Medium Risk Orders.
el: Το όριο μεταξύ βαθμολογίας χαμηλού και μεσαίου κινδύνου. Μετακινήστε την αριστερή λαβή στο ρυθμιστικό ή ενημερώστε την τιμή στο πεδίο κειμένου για να ρυθμίσετε το όριο μεταξύ παραγγελιών χαμηλού και μεσαίου κινδύνου. Η βαθμολογία κινδύνου μικρότερη από αυτή την τιμή είναι σειρά χαμηλού κινδύνου και μεγαλύτερη τιμή είναι το σημείο εκκίνησης των παραγγελιών μεσαίου κινδύνου.

en: There are three risk thresholds.  Low, Medium and High.   In this section you can define where the boundary point between those thresholds.   The maximum risk score is 100, the minimum is 0.<br/>
el: Υπάρχουν τρία όρια κινδύνου. Χαμηλό, μεσαίο και υψηλό. Σε αυτή την ενότητα μπορείτε να ορίσετε πού το όριο σημείων μεταξύ αυτών των κατωφλίων. Η μέγιστη βαθμολογία κινδύνου είναι 100, το ελάχιστο είναι 0. <br/>

en: There are three risk thresholds: Low, Medium and High. In this section, you can define where the boundary point between those thresholds. The maximum risk score is 100, the minimum is 0. Orders are considered Low, Medium, and High Risk Orders based on these values.
el: Υπάρχουν τρία όρια κινδύνου: χαμηλό, μεσαίο και υψηλό. Σε αυτή την ενότητα, μπορείτε να ορίσετε πού το σημείο του ορίου μεταξύ αυτών των κατωφλίων. Η μέγιστη βαθμολογία κινδύνου είναι 100, το ελάχιστο είναι 0. Οι παραγγελίες θεωρούνται χαμηλές, μεσαίες και υψηλές παραγγελίες κινδύνου που βασίζονται σε αυτές τις τιμές.

en: These settings are specific to Paypal Payment Gateway. This means, when the customer use their Paypal account for making payment for their orders, then these rules come into action.<hr/>
el: Αυτές οι ρυθμίσεις είναι ειδικές για την πύλη πληρωμής PayPal. Αυτό σημαίνει, όταν ο πελάτης χρησιμοποιεί τον λογαριασμό του PayPal για την πληρωμή για τις παραγγελίες του, τότε αυτοί οι κανόνες τίθενται σε δράση. <hr/>

en: This IP Address is blocked.
el: Αυτή η διεύθυνση IP έχει αποκλειστεί.

en: This email id is blocked
el: Αυτό το αναγνωριστικό email είναι αποκλεισμένο

en: This email id is blocked.
el: Αυτό το αναγνωριστικό email είναι αποκλεισμένο.

en: This is a threshold between Medium and High-Risk Score. Slide the right handle on slider or update the value in text field to set the boundary between Medium and High-Risk orders. Risk Score less than this value is the end point of Medium-Risk order and a greater value is High-Risk order.
el: Αυτό είναι ένα κατώφλι μεταξύ μέσου και υψηλού κινδύνου. Σύρετε τη δεξιά λαβή στο ρυθμιστικό ή ενημερώστε την τιμή στο πεδίο κειμένου για να ρυθμίσετε το όριο μεταξύ των παραγγελιών μέσου και υψηλού κινδύνου. Η βαθμολογία κινδύνου μικρότερη από αυτή την τιμή είναι το τελικό σημείο της τάξης μεσαίου κινδύνου και η μεγαλύτερη τιμή είναι η σειρά υψηλού κινδύνου.

en: This is the customer's first order with this billing details.
el: Αυτή είναι η πρώτη παραγγελία του πελάτη με αυτά τα στοιχεία χρέωσης.

en: This order is currently in queue for a fraud check.
el: Αυτή η παραγγελία βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην ουρά για έλεγχο απάτης.

en: Threshold Settings
el: Ρυθμίσεις κατωφλίου

en: Threshold minFraud Factors Risk Score
el: Παράγοντες κινδύνου κατωφλίου Minfraud

en: Threshold minFraud Insights Risk Score
el: Κατώφλι Minfraud Insights Score Risk Score

en: Threshold minFraud Risk Score
el: Κατώφλι Minfraud Risk Score

en: Time Span to Check (hours)
el: Χρονικό διάστημα για έλεγχο (ώρες)

en: Too many order attempts?
el: Πάρα πολλές προσπάθειες παραγγελίας;

en: Total Number of Orders
el: Συνολικός αριθμός παραγγελιών

en: Total Transaction Amount
el: Συνολικό ποσό συναλλαγής

en: Trust Swiftly Enable/Disable
el: Εμπιστευθείτε ταχέως ενεργοποιήστε/απενεργοποιήστε

en: Trust Swiftly Settings
el: Εμπιστευθείτε ταχέως ρυθμίσεις

en: Unblock
el: Ξεβουλώνω

en: Update Order Status based on Fraud Score
el: Ενημέρωση κατάστασης παραγγελίας βάσει βαθμολογίας απάτης

en: Updates order status to cancel and/or on-hold when order passes a certain Risk Score threshold.
el: Ενημερώσεις Κατάσταση παραγγελίας για ακύρωση ή/και σε hold όταν η παραγγελία περάσει ένα συγκεκριμένο όριο βαθμολογίας κινδύνου.

en: User Email is Whitelisted.
el: Το email του χρήστη έχει ληφθεί σε λευκόχρυσο.

en: User Roles Whitelisting
el: Οι λευκές ρόλους χρηστών

en: Verification Method
el: Μέθοδος επαλήθευσης

en: Verification Retry
el: Επαλήθευση

en: Verification Template
el: Πρότυπο επαλήθευσης

en: Verified email addresses
el: Επαληθευμένες διευθύνσεις email

en: Website Administrator does not allow you to place this order. Please contact our support team. Sorry for any inconvenience.
el: Ο διαχειριστής ιστότοπου δεν σας επιτρέπει να τοποθετήσετε αυτήν την παραγγελία. Επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξης. Συγνώμη για την όποια ταλαιπωρία.

en: Weight of the single rule in the total calculation of risk.
el: Βάρος του ενιαίου κανόνα στον συνολικό υπολογισμό του κινδύνου.

en: Weighting to Cancel Order
el: Στάθμιση για ακύρωση παραγγελίας

en: Weighting to put Order On-hold
el: Στάθμιση για να βάλετε την παραγγελία

en: When To Verify
el: Πότε να επαληθευτεί

en: Whitelist Payment Methods
el: Μεθόδους πληρωμής λευκώματος

en: Whitelisted Emails
el: Τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Whitelisted IPs
el: IP στη λίστα επιτρεπόμενων

en: WooCommerce Anti-Fraud allows you to create a list of email addresses as well as a list of IP addresses that will always be marked as potential fraud transactions.
el: Το WooCommerce Anti-AwaW σας επιτρέπει να δημιουργήσετε μια λίστα διευθύνσεων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου καθώς και μια λίστα διευθύνσεων IP που θα επισημαίνονται πάντα ως πιθανές συναλλαγές απάτης.

en: You are not a human, please refresh page.
el: Δεν είστε άνθρωπος, παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα.

en: You can use bigdatacloud.com to get accurate address via customer Lat and Long and its required to use geo location rule.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το BigDatacloud.com για να λάβετε ακριβή διεύθυνση μέσω του πελάτη Lat και Long και απαιτείται να χρησιμοποιήσει τον κανόνα Geo Location.

en: You can use quickemailverification.com to get more accurate results for false email domain-related checks.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το QuickEmailverification.com για να έχετε ακριβέστερα αποτελέσματα για ψευδείς ελέγχους που σχετίζονται με τον τομέα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: You have reached maximum number of allowed orders in %d hours. Please try again later.
el: Έχετε φτάσει στο μέγιστο αριθμό επιτρεπόμενων παραγγελιών σε %d ώρες. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Your Account Id or License Key could not be authenticated!!
el: Το αναγνωριστικό λογαριασμού ή το κλειδί άδειας χρήσης δεν ήταν δυνατό να πιστοποιηθούν!

en: Your Quickemailverification API Key could not be authenticated!!
el: Το πλήκτρο API QuickEmailification δεν μπορούσε να πιστοποιηθεί!

en: Your Trust Swiftly API Key could not be authenticated!!
el: Η εμπιστοσύνη σας γρήγορα το κλειδί API δεν μπορούσε να πιστοποιηθεί!

en: Your Trust Swiftly Base URL could not be validated!!
el: Η εμπιστοσύνη σας δεν μπορούσε να επικυρωθεί γρήγορα η διεύθυνση URL της βάσης!

en: Your positive reviews are always encouraging!
el: Οι θετικές κριτικές σας είναι πάντα ενθαρρυντικές!

en: [{site_title}] Confirm your PayPal email address
el: [{site_title}] επιβεβαιώστε τη διεύθυνση email paypal

en: minFraud Factors Rule Weight
el: Παράγοντες Minfraud Ruc Rule

en: minFraud Insights Rule Weight
el: Minfraud Insights Κόβασμα Βάρος

en: minFraud Rule Weight
el: Βάρος κανόνα Minfraud

en: reCAPTCHA
el: ανάκριση

en: v2 Secret Key
el: V2 μυστικό κλειδί

en: v2 Site Key
el: Κλειδί V2 Site

en: v3 Secret Key
el: V3 μυστικό κλειδί

en: v3 Site Key
el: Κλειδί V3 Site
